Lejlighedshotel

Breakers Resort 414

Overnatningsstedets klasse: 3

Billedgalleri for Breakers Resort 414

Et poolomr�åde med liggestole og parasoller, omgivet af tropiske planter.
Et kystlandskab med et fyrtårn, strand og bygninger i baggrunden.
En rummelig lobby med glasgelænder, en træreception og et stort vindue med planter.
Et moderne hotel med hvid facade, flere balkoner og palmer i forgrunden.
Et resort med poolområde, palmer og en moderne bygning med et unikt arkitektonisk design.

Anmeldelser

8,8 ud af 10.
Fremragende

Lejlighedshotel

1 soveværelse1 badeværelsePlads til 4 personer50 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Boblebad
  • Køkken
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Breakers Resort 414

  • Lejlighedshotel med familievenlig profil ved havet
  • Nyd godt af en bar ved poolen, en gratis indkøbstjeneste og en terrasse hos Breakers Resort 414. Med en beliggenhed ved stranden, muligheder for fiskeri og muligheder for surfing er dette lejlighedshotel det perfekte sted at nyde solen. Forkæl dig selv med deep tissue-massage, kropsbehandlinger eller ansigtsbehandlinger i stedets spa. Træn i motionscenteret, og prøv aktiviteter som volleyball. Gratis Wi-Fi på værelset med en hastighed på 25+ Mbit/s er til rådighed for alle gæster, og der tilbydes minigolf og en kaffebar/café.
  • Andre fordele inkluderer:
    • 4 udendørs pools og en børnepool samt en vandrutsjebane, liggestole og poolparasoller
    • Gratis selvstændig parkering
    • Cykeludlejning, transport i området og adgang til en indendørs pool i nærheden
    • Adgang til et motionscenter i nærheden, babysitning (tillægsgebyr) og et tv i lobbyen
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 135 individuelt møblerede værelser inkluderer komfortable faciliteter såsom premium-sengetøj og arbejdsområder med plads til en bærbar computer samt faciliteter som gratis Wi-Fi og aircondition.
  • Ekstra faciliteter på værelserne inkluderer:
    • Børnepasning og gratis vugger
    • Sovesofaer og dagsenge
    • Badeværelser med brusere og hårtørrere
    • LCD-tv med premium-tv-kanaler
    • Garderobe eller klædeskab, balkon og køkken

Faciliteter på overnatningsstedet

Strand

  • På en strand med hvidt sand
  • Strandhåndklæder
  • Strandparasoller

Pool- og spafaciliteter

  • 4 udendørs pools
  • Adgang til indendørs pool i nærheden
  • Ansigtsbehandlinger
  • Behandlingsrum for par
  • Boblebad
  • Body scrub-behandlinger
  • Body wrap-behandlinger
  • Dampbad
  • Dybdegående massage
  • Hot-stone massage
  • Hydroterapi
  • Liggestole ved poolen
  • Manicure/pedicure
  • Poolparasoller
  • Sauna
  • Spa med stort udvalg af behandlinger
  • Sportsmassage
  • Vandrutsjebane

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Transport til områder i nærheden (tillægsgebyr)
  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet
  • Mulighed for handicapparkering
  • Parkeringsmulighederne på stedet omfatter en garage

Familievenlige faciliteter

  • Børn overnatter gratis (se oplysninger)
  • Børnepasning (tillægsgebyr)
  • Børnepool
  • Gratis børneaktiviteter under opsyn
  • Gratis børneklub
  • Gratis vugge
  • Legeplads
  • Trampolin

Køkken

  • Kogeplade
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab/fryser i fuld størrelse
  • Mikrobølgeovn
  • Ovn

Spisning

  • En bar ved poolen
  • En bar/lounge
  • En kaffebar/café
  • En restaurant
  • Roomservice (i begrænset tidsrum)
  • Snackbar/deli

Soveværelser

  • Dagseng
  • Premium-sengelinned
  • Sovesofa
  • Soveværelse

Badeværelse

  • 1 privat badeværelse
  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Sæbe
  • Toiletpapir

Underholdning

  • Bibliotek
  • LCD-tv med digitale premium-kanaler
  • Tv på fællesarealer

Udendørsarealer

  • Balkon
  • Fuldt indhegnet
  • Gangsti til vandet
  • Grillfaciliteter
  • Have
  • Picnicområde
  • Terrasse
  • Udendørs møbler
  • Udendørs underholdningsområde

Tøjvask

  • Renseri-/vaskeriservice
  • Vaskeri

Arbejdsområder

  • Arbejdsområde til bærbar computer
  • Konferencelokaler med et areal på 300 m²

Komfort

  • Aircondition
  • Loftsventilator
  • Varme

Kæledyr

  • Ingen kæledyr eller førerhunde/servicehunde

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Brusekabine med adgang for kørestolsbrugere
  • Elevator med adgang for kørestolsbrugere
  • Handicapparkering
  • Handicapvenlig rute
  • Håndholdt brusehoved
  • Håndtag i trappeopgange
  • Lounge med adgang for kørestolsbrugere
  • Offentligt badeværelse med adgang for kørestolsbrugere
  • Pool med adgang for kørestolsbrugere
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere
  • Restaurant med adgang for kørestolsbrugere
  • Spa med adgang for kørestolsbrugere
  • Støttehåndtag i bruseren
  • Støttehåndtag ved toilettet
  • Transportabelt sæde til brusekabine
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Automat
  • Bagageopbevaring
  • Bryllupsfaciliteter
  • Daglig rengøring
  • Døgnåben reception
  • Frisørsalon
  • Gavebutik/aviskiosk
  • Gratis aviser i lobbyen
  • Gratis indkøbstjeneste
  • Hjælp med udflugter og billetter
  • Købmand/dagligvarebutik
  • Mørklægningsgardiner
  • Pengeskab
  • Pengeskab i receptionen
  • Portier/piccolo
  • Strygejern/strygebræt
  • Telefon

Områdets højdepunkter

  • I en regionalpark
  • I et forlystelsesområde
  • På en flod
  • På promenaden
  • Tæt på havet
  • Tæt på lufthavnen
  • Ved vandet

Oplevelser

  • Beachvolley
  • Billiard-/poolbord
  • Børnepool
  • Cykeludlejning
  • Fiskeri
  • Gratis børneaktiviteter under opsyn
  • Gratis børneklub
  • Minigolf
  • Motionscenter
  • Motionscenter
  • Spillehal/spillerum
  • Surfing/bodyboarding
  • Vandrutsjebane
  • Indendørs pool i nærheden (adgang for gæster)
  • Motionscenter i nærheden (på et partnerovernatningssted)
  • Mulighed for at svømme i nærheden
  • Udendørs pool i nærheden (adgang for gæster)

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • 135 enheder
  • Adgang via udendørs korridorer
  • Bygget i 1976
  • Cykeludlejning
  • Have
  • Individuel indretning
  • Individuel møblering
  • Lydisolering

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 05.30
Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr eller servicedyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
2 børn op til 12 år kan overnatte gratis, hvis de benytter de eksisterende sengepladser i forælderens/værgens værelse
Ekstrasenge er ikke tilgængelige
Gratis vugger er tilgængelige efter anmodning på overnatningsstedet

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort og kontanter
Langvarige ophold godtages
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted rengøres professionelt
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne
Ingen kæledyr er tilladt på overnatningsstedet. Dette gælder også servicedyr som f.eks. førerhunde
Gæster under 8 år har ikke adgang til spaen, og gæster under 13 år har kun adgang i følge med en voksen

Overnatningsstedets klasse

Officiel kvalitetsbedømmelse leveret af det sydafrikanske turismeråd (TGCSA) – sydafrikas officielle organisation for kvalitetssikring.

Om området

Dette lejlighedshotel befinder sig i uMhlanga i forlystelsesområdet og på stranden. Sibaya Casino og Kwa Muhle Museum er nogle af de kulturelle seværdigheder. Rejsende, som er interesseret i shopping, kan med fordel besøge Oceans Mall og Gateway Theatre of Shopping. Rejser du med børn? Du kan overveje at tage dem med til Japanese Gardens og Big Rush Urban Adrenaline. Benyt lejligheden til at udforske områdets muligheder for vandsport som svømning. Besøg vores rejseguide til uMhlanga
Vis flere lejlighedshoteller i uMhlanga
Kort
88 Lagoon Drive, Umhlanga, KwaZulu-Natal, 4320

Hvad ligger i nærheden?

  • En træpromenade gennem et frodigt, grønt landskab.
    Umhlanga-lagunens Naturrute
    6 min. gang - 0.6 km
  • En træpromenade gennem et skovområde, hvor sollys trænger igennem træerne.
    Umhlanga Lagoon Nature Reserve
    6 min. gang - 0.6 km
  • En våd promenade med en rund mosaik i midten og buede metalstrukturer.
    Umhlanga Main Beach
    8 min. gang - 0.7 km
  • En klippekyst med vegetation og en strand med mennesker og telte.
    Oceans Mall
    15 min. gang - 1.3 km
  • Et højt rødt og hvidt fyrtårn ved havet med bølger der slår mod klipper.
    Umhlanga Fyrtårn
    3 min. kørsel - 2.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Durban (DUR-King Shaka Int.) - 17 min. kørsel

Restauranter

  • Red Röcker
    2 min. kørsel
  • Butcher boys
    2 min. kørsel
  • Tiger's Milk
    2 min. kørsel
  • African Roots Coffee
    2 min. kørsel
  • Starbucks
    2 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Breakers Resort 414 en pool?

Ja, dette overnatningssted har 4 udendørs pools og en børnepool.

Er Breakers Resort 414 et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Breakers Resort 414?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Breakers Resort 414?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 05.30. Sen indtjekning er mulig i et begrænset tidsrum.

Hvornår er udtjekning på Breakers Resort 414?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Breakers Resort 414?

Reserver et ophold lige ud til stranden på dette lejlighedshotel i uMhlanga. dette lejlighedshotel ligger ved promenaden, kun 10 minutters gang fra Umhlanga-lagunens Naturrute og Umhlanga Main Beach. Derudover ligger Oceans Mall og Whalebone Pier ca. 2 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.

Anmeldelser af Breakers Resort 414