Lejlighedshotel

1BR Queen Suite w/ Free Daily Breakfast + Pool

Billedgalleri for 1BR Queen Suite w/ Free Daily Breakfast + Pool

En gårdsplads med udendørs siddepladser, grill og en murstensbygning med mange vinduer.
Et moderne køkken med hvide skabe, en mikrobølgeovn, et køleskab og en bar med stole.
Et hotel lobby med pejs, siddeområde og en receptionsdisk.
Et fitnesscenter med løbebånd, crosstrainere og et spejl.
Et hjørnekontor med to skriveborde, stole, en reol og en vase med blomster.

Lejlighedshotel

62 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Morgenmad er inkluderet
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Gratis Wi-Fi

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

1BR Queen Suite w/ Free Daily Breakfast + Pool

  • Experience comfort and relaxation in this one-bedroom suite featuring a bedroom and a dedicated workspace within the living space. The suite includes a queen bed, a plush sofa, and a fully equipped kitchen with a stove, microwave, dishwasher, and refrigerator. Guests enjoy complimentary hot breakfast each morning, the heated indoor pool, and a 24-hour fitness center. Free parking is available on-site, making it a convenient base between Akron and Cleveland.

    • Complimentary Hot Breakfast Daily
    • Heated Indoor Pool On-Site
    • Open Layout w/ Meeting Area
    • Fully Equipped Kitchen
    • Courtyard w/ Outdoor Seating
    • Social Evening Reception
    • 24-Hour Fitness Center Access

    Welcome to this 670 sq. ft. one-bedroom queen suite, perfect for business travelers, small families, and extended-stay guests.

    • Bedroom: Queen bed, flat-screen TV, air conditioning
    • Bathroom: 1 full bathroom, hair dryer, towels, complimentary toiletries
    • Dining/Meeting Area: Separate dining table and meeting space, ideal for work or group meals
    • Living Area: Plush sofa, flat-screen TV, complimentary WiFi
    • Kitchen: Full kitchen with stove, microwave, dishwasher, refrigerator, coffee maker, cookware, and dishes

    Other amenities available on-site include (but are not limited to):

    • Complimentary wifi
    • Meeting and conference facilities
    • Self-service coin-operated laundry on-site

    LOCAL FAVORITES

    • Food & Drink: Sarah's Vineyard on Steels Corners Road in Cuyahoga Falls pours a rotating selection of Ohio wines alongside a small appetizer menu — a laid-back spot for an evening out. Romeo's Pizza and Donatos Pizza are both nearby for a casual dinner delivered to your door. For something livelier, the Hard Rock Rocksino in Northfield offers dining, entertainment, and live music in one stop.
    • Outdoor Activities: The Cuyahoga Valley Scenic Railroad offers scenic rides through Cuyahoga Valley National Park, where you'll find extensive hiking trails and the breathtaking Brandywine Falls. Boston Mills/Brandywine Ski Resort provides seasonal skiing and snowboarding just a short drive north. Blossom Music Center is a landmark outdoor amphitheater and summer home of the Cleveland Orchestra, hosting major concerts throughout the season.
    • Places to Visit: Stan Hywet Hall & Gardens in Akron is a magnificent Tudor Revival mansion — the historic home of Goodyear co-founder F.A. Seiberling — surrounded by over 70 acres of manicured gardens. Hale Farm Village in Bath Township is an immersive colonial living history museum with hands-on demonstrations and seasonal events. The National Inventors Hall of Fame Museum in Akron celebrates American innovation with interactive exhibits for all ages.

    OTHER THINGS TO NOTE:
    Fees Upon Arrival

    • Damage deposit: A pre-authorization will be processed on your credit card and released after departure, provided there is no damage, items missing, or excess cleaning required.

    Important Information

    • The primary guest must be 21+ to check in.
    • Non-smoking property.
    • Limited housekeeping is provided. Daily and weekly housekeeping available.

    Facilities On-Site

    • Parking: Complimentary outdoor parking on-site. EV charging stations available.
    • Indoor heated pool: Open 7:00 AM–11:00 PM
    • Outdoor courtyard with BBQ grills
    • 24-hour fitness center with cardio machines and free weights
    • 24-hour business center with printing, scanning, and copying
    • Self-service coin-operated laundry, open 24 hours
    • Evening social: Complimentary drinks and appetizers
    • Free high-speed WiFi throughout the property

    Additional Options & Services

    • Pet fee: $75 per pet for stays of 1–6 nights; $150 per pet for stays of 7+ nights (must weigh under 80 lbs).
    • The Pantry: On-site convenience store for snacks and daily essentials

    A number of these units are available, and each is individually decorated. The images shown are a representation of the unit you will receive.

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Fællespool

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkering på stedet

Køkken

  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine

Spisning

  • Der tilbydes gratis morgenmad
  • Spisebord

Soveværelser

  • Sengelinned til rådighed
  • Soveværelse

Badeværelse

  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Shampoo
  • Sæbe
  • Toiletpapir

Opholdsområder

  • Spisebord

Underholdning

  • Tv

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter
  • Terrasse
  • Udendørs møbler

Tøjvask

  • Vaskemaskine

Arbejdsområder

  • Kontor

Komfort

  • Aircondition

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Begrænset rengøring

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Enhedens størrelse: 62 kvadratmeter

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

Dette lejlighedshotel befinder sig i Stow. Chapel Hill Mall og First and Main Hudson er begge et besøg værd, hvis shopping er på agendaen, mens dem der hellere vil nyde naturen, kan kigge forbi Cuyahoga Valley National Park og Hunt Farm Visitor Center. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under dit ophold? Se, hvad Blossom Music Center eller Northfield Park har på programmet. Besøg vores rejseguide til Stow
Vis flere lejlighedshoteller i Stow
Kort
Stow, OH

Hvad ligger i nærheden?

  • Et vandfald styrter over sten i et skovområde med efterårsfarver.
    Cuyahoga Valley National Park
    4 min. kørsel - 7.0 km
  • En træpromenade langs en flod med en bysilhouet i baggrunden.
    Cuyahoga River
    4 min. kørsel - 6.0 km
  • Et stenset landskab med træer og en solnedgang i baggrunden.
    Ledges Overlook
    5 min. kørsel - 7.4 km
  • Sky Zone Boston Heights
    3 min. kørsel - 7.0 km
  • Cuyahoga Falls Riverfront Center
    5 min. kørsel - 7.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Akron, Ohio (AKC-Akron Fulton Internationale Lufthavn) - 19 min. kørsel

Restauranter

  • Texas Roadhouse
    14 min. gang
  • Circle K
    7 min. gang
  • McDonald's
    3 min. kørsel
  • McDonald's
    8 min. gang
  • Dunkin'
    3 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har 1BR Queen Suite w/ Free Daily Breakfast + Pool en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er 1BR Queen Suite w/ Free Daily Breakfast + Pool et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos 1BR Queen Suite w/ Free Daily Breakfast + Pool?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på 1BR Queen Suite w/ Free Daily Breakfast + Pool?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på 1BR Queen Suite w/ Free Daily Breakfast + Pool?

Udtjekning er kl. 12.00.

Hvor ligger 1BR Queen Suite w/ Free Daily Breakfast + Pool?

Dette lejlighedshotel ligger i Stow, kun 2,6 km fra Palms Driving Range og ca. 10 km fra Cuyahoga Valley National Park og Cuyahoga River. Derudover ligger Cinemark Cuyahoga Falls and XD og Keyser Dog Park ca. 10 km derfra.