AL4201 | Relax in Luxury | Steps from Mountain | Air Chilling | 4 Pools
Platinum Perfection with Mountain Views at Aspen Lodge. This 3 BD + Den / 4 BA residence has a superb floor plan for families and offers spacious, luxurious accommodation! Located just 2 blocks from the Gondola within the award winning Trappeur's Crossing Resort you have a private winter shuttle, 4 pools, 10 hot tubs, gym, sauna and the list goes on!
PARKING 1 parking space per condo, parking pass will be provided at check-in. No additional parking available and no trailers or RV's allowed per HOA.
PROPERTY FEATURES - Fitness center, 4 pools, 10 hot tubs + sauna - Heated underground parking, 1 Car per residence - Onsite Check-in and staff - Winter shuttle service - A/C - Complimentary WIFI - Washer/ Dryer - Private ski-locker - Gas Fireplace
As part of the Trappeur's Crossing Resort, Aspen Lodge has use of all of the Trappeur's facilities including the Amenity Center with computers and internet access, fitness center, 4 pools, 10 hot tubs, sauna and a fully staffed front desk. You also have access to our complimentary shuttle service during the ski season.
STR LICENSEE NO: LCSTR20240226
Faciliteter på overnatningsstedet
Skifaciliteter
Mulighed for langrend i nærheden
Mulighed for snowboarding i nærheden
Pool- og spafaciliteter
Boblebad
Fællespool
Opvarmet pool
Internet
Tilgængeligt i lejligheden: gratis Wi-Fi
Parkering og transport
Parkeringsmulighederne på stedet omfatter en garage
Køkken
Brødrister
Kaffe-/temaskine
Kogeplade
Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
Køleskab
Mikrobølgeovn
Opvaskemaskine
Ovn
Spisning
Spisebord
Soveværelser
3 soveværelser
Sengelinned til rådighed
Badeværelse
Håndklæder til rådighed
Hårtørrer
Opholdsområder
Pejs
Spisebord
Underholdning
Tv
Udendørsarealer
Grillfaciliteter
Terrasse
Tøjvask
Vaskemaskine
Komfort
Varme
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt
Hjælp til personer med et handicap
Elevator
Røgfrit overnatningssted
Områdets højdepunkter
Tæt på et hospital
Tæt på et kurbad eller en spa
Oplevelser
Golf
Kajak
Motionscenter
Opvarmet pool
Tennis
Bjergklatring i nærheden
Fiskeri i nærheden
Klatring i nærheden
Mulighed for at cykle i nærheden
Mulighed for at gå på jagt i nærheden
Mulighed for at ride i nærheden
Mulighed for at sejle i nærheden
Mulighed for at svømme i nærheden
Rafting i nærheden
Skøjteløb i nærheden
Slædekørsel i nærheden
Vandre-/cykelstier i nærheden
Sikkerhedsforanstaltninger
Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Om området
Denne lejlighed befinder sig i Steamboat Springs. Steamboat Skisportssted og Wildhorse Gondola er begge et besøg værd, hvis oplevelser står på agendaen, mens dem der er interesseret i seværdigheder, kan kigge forbi Amaze'n Steamboat Family Fun Park og Yampa River Botanic Park. Old Town Hot Springs og Steamboat Springs Alpine Slide er også et besøg værd. Nyd godt af områdets skibakker med langrend og snowboarding, og gå ikke glip af mulighederne for skøjteløb og slædekørsel. Besøg vores rejseguide til Steamboat Springs
Steamboat Springs, CO (HDN-Yampa Valley) - 43 min. kørsel
Restauranter
Qdoba Mexican Eats
4 min. kørsel
Colorado Bagel Co.
4 min. kørsel
Taco Bell
3 min. kørsel
Cruisers Sub Shop
3 min. kørsel
Blue Sage Pizza
3 min. kørsel
Ofte stillede spørgsmål
Har AL4201 | Relax in Luxury | Steps from Mountain | Air Chilling | 4 Pools en pool?
Ja, dette overnatningssted har en pool. Blandt pooltyperne finder du en opvarmet pool.
Er AL4201 | Relax in Luxury | Steps from Mountain | Air Chilling | 4 Pools et kæledyrsvenligt overnatningssted?
Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.
Hvornår er indtjekning på AL4201 | Relax in Luxury | Steps from Mountain | Air Chilling | 4 Pools?
Indtjekning starter kl. 16.00.
Hvornår er udtjekning på AL4201 | Relax in Luxury | Steps from Mountain | Air Chilling | 4 Pools?
Udtjekning er kl. 10.00.
Hvor ligger AL4201 | Relax in Luxury | Steps from Mountain | Air Chilling | 4 Pools?
Dette lejlighedskompleks ligger i Steamboat Springs, kun 2 km fra The Tennis Center at Steamboat Springs og Steamboat Skisportssted. Derudover ligger Yampa River og Wild Blue Gondola ca. 2 km derfra.