Hele lejligheden

Waterfront condo with updated amenities heated pool hot tub and tennis

Billedgalleri for Waterfront condo with updated amenities heated pool hot tub and tennis

Et hotel med pool, udendørs siddepladser og havudsigt i solnedgang.
Et boligområde med pool, palmer og en trappe.
Strandudsigt med solnedgang, en terrasse med stole og en palme.
Et hotel ved stranden med pool, tennisbane og flere balkoner.
Et hotel med flere etager, tennisbane, swimmingpool og udesiddeområde.

Anmeldelser

8,8 ud af 10.
Fremragende

Hele lejligheden

3 soveværelser2 badeværelser139 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Boblebad
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Aircondition

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Waterfront condo with updated amenities heated pool hot tub and tennis

  • Summary:

    Reef Club 105



    The Space:

    This spacious, family-friendly, Gulf-front condo features updated appliances and a furnished balcony with a water view. Guests will enjoy a large, shared pool, hot tub, sundeck, tennis court, and convenient beach access.



    Grab your camera and explore the Indian Rocks Beach Nature Preserve, where you can walk among the mangroves on an elevated boardwalk and watch for native birds and other wildlife just a block away. One mile south, take the whole family to Splash Harbour Water Park for a day of fun on the water slides. And when you need to refuel, grab a bite to eat at one of several local restaurants less than a half-mile from this vacation rental.



    Things to Know

    Check-in time: 4:00 p.m.

    Check-out time: 10:00 a.m.

    All guests shall abide by the good neighbor policy and shall not engage in illegal activity. Quiet hours are from 10:00 p.m. to 8:00 a.m.

    No smoking is permitted anywhere on the premises.

    This home offers a water softener.

    No pets allowed



    Other Things to Note:

    State License: DWE6218638; City VRR: 203

Faciliteter på overnatningsstedet

Strand

  • På stranden

Pool- og spafaciliteter

  • Boblebad
  • Fællespool

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkering på stedet

Køkken

  • Blender
  • Brødrister
  • Isterningmaskine
  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Spisning

  • Spisebord

Soveværelser

  • 3 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • 2 badeværelser
  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Shampoo

Opholdsområder

  • Spisebord

Underholdning

  • Tv med kabel-/satellitkanaler

Udendørsarealer

  • Balkon
  • Grillfaciliteter

Tøjvask

  • Vaskemaskine

Arbejdsområder

  • Kontor

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt

Områdets højdepunkter

  • I en landsby
  • Tæt på en zoologisk have
  • Tæt på havet
  • Ved vandet

Oplevelser

  • Mulighed for golf
  • Vandland
  • Fiskeri i nærheden
  • Forlystelsespark i nærheden
  • Kasino i nærheden
  • Mulighed for at cykle i nærheden
  • Mulighed for at ride i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Førstehjælpskasse
  • Brandslukker

Generelt

  • Enhedens størrelse: 139 kvadratmeter

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Husregler

The primary guest making the reservation must be 25 years of age or older.

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker og førstehjælpskasse
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Indian Rocks Beach tæt på forlystelsesparker og på stranden. Shoppingentusiaster bør kigge forbi John's Pass Village & Boardwalk, mens de rejsende, der sætter pris på naturskønne områder, kan besøge St. Petersburg – Clearwater Beaches og Sand Key Park. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad BayCare Ballpark eller Jack Russell Stadium har på programmet. Udforsk områdets muligheder for oplevelser på, i og ved vandet såsom fiskeri i nærheden, eller nyd godt af den fri natur ved at kaste dig ud i mulighederne hvad angår cykling og ridning. Besøg vores rejseguide til Indian Rocks Beach
Vis flere lejligheder i St. Petersburg - Clearwater
Kort
Indian Rocks Beach, FL

Hvad ligger i nærheden?

  • Et pink hotel med strand og hav i baggrunden.
    St. Petersburg – Clearwater Beaches
    1 min. gang - 0.1 km
  • En strand med klitter, græs og hav ved solnedgang.
    Belleair Beach
    2 min. gang - 0.2 km
  • Et kystlandskab med strand, lystbådehavn og bybygninger i solnedgang.
    Clearwater Beach
    21 min. kørsel - 14.3 km
  • Raymond James Stadium med en stor reklame og en parkeringskælder.
    Raymond James Stadium
    54 min. kørsel - 51.6 km
  • Splash Harbour Water Park
    17 min. gang - 1.5 km

Sådan kommer du rundt

  • St. Petersburg, FL (PIE-St. Petersburg-Clearwater Intl.) - 29 min. kørsel

Restauranter

  • Coco’s Crush Bar And Grill
    18 min. gang
  • The Original Crabby Bills
    16 min. gang
  • Guppy's On the Beach
    9 min. gang
  • Vip Mexican Restaurant And Lounge Irb
    20 min. gang
  • PJ's Oyster Bar
    16 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har Waterfront condo with updated amenities heated pool hot tub and tennis en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er Waterfront condo with updated amenities heated pool hot tub and tennis et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Waterfront condo with updated amenities heated pool hot tub and tennis?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Waterfront condo with updated amenities heated pool hot tub and tennis?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Waterfront condo with updated amenities heated pool hot tub and tennis?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Waterfront condo with updated amenities heated pool hot tub and tennis?

Dette lejlighedskompleks i Indian Rocks Beach ligger på stranden, kun få skridt fra St. Petersburg – Clearwater Beaches og Belleair Beach. Derudover ligger John R. Bonner Nature Park og Splash Harbour Water Park ca. 2 km derfra.

Anmeldelser

Anmeldelser af Waterfront condo with updated amenities heated pool hot tub and tennis

8,8

Fremragende

10

Rengøring

9,4

Området
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 1 af i alt 3 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 2 af i alt 3 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 3 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 3 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 3 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Condo was very clean, and well stocked.Very happy with our stay.
Overnattede 10 nætter i juni 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, beliggenhed, annoncens rigtighed
Synes ikke om: Kommunikation
I found that the property was as advertised and was an enjoyable stay at a great location.The Condo was well supplied with all of the essentials in the kitchen as well as other rooms.
Overnattede 23 nætter i februar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
We had a wonderful stay! Location is great and so close to the beach. Everything we needed was there. There are plenty of beach items on the porch that I wish we knew about in advance. Otherwise, the condo was comfortable and had a lot of space.
Overnattede 6 nætter i maj 2026