Hele lejligheden

Ground Floor | Resort Amenities | Minutes to Beaches | Vista Verde East 105

Billedgalleri for Ground Floor | Resort Amenities | Minutes to Beaches | Vista Verde East 105

Et kystnært boligområde med flere bygninger, en lysthavn og et stort vandareal.
En græsmark med palmer og en bygning i baggrunden.
Et vaskerum med to vaskemaskiner og et rustfrit stålkøleskab.
En overdækket terrasse med Adirondack-stole og et bord, en skydedør der fører til en baghave, samt et lille vindue med persienner.
Solnedgang over en strand med højt græs i forgrunden og en stol vendt mod solen.

Hele lejligheden

100 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Boblebad
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Gratis Wi-Fi

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Ground Floor | Resort Amenities | Minutes to Beaches | Vista Verde East 105

  • Top Reasons To Book This Condo:

    * Close to the Beach – Only About 1.5 Miles from St. Pete Beach

    * Resort Amenities – Heated pool, Hot Tub, Fitness Center, Tennis, and More

    * Ground-Floor Condo – No Stairs Required for Access

    * Great Location – Minutes from St. Pete Beach, Pass-a-Grille, Fort De Soto - Quick Drive to Downtown St. Petersburg

    * Professionally Managed

    Welcome to Vista Verde East #105! This lovely, updated two-bedroom, two-bathroom ground-floor condo in the beautiful Vista Verde East community in Isla Del Sol offers a comfortable and relaxing home base for your Florida beach getaway. With no stairs required for access, this convenient first-floor unit is located just about 1.5 miles from St. Pete Beach and its beautiful sandy shores.

    The spacious condo features an open and inviting layout with everything you need to feel right at home. The comfortable living area includes a couch (with pullout for additional sleeping space) and loveseat, Smart TV, and direct access to the patio, where you can enjoy the beautifully landscaped surroundings and peaceful views. The living space opens to the dining area, complete with a dining table perfect for sitting down to dinner or gathering for a fun family game night.

    The open kitchen offers plenty of counter and cabinet space and features stainless steel appliances, including a full-size refrigerator/freezer, stove/oven, microwave, and dishwasher. An additional high-top dining table with seating provides even more space for enjoying meals or morning coffee. The kitchen is well stocked with dishes, utensils, cookware, a drip coffee maker, air fryer, and other essentials for preparing meals during your stay. Just off the kitchen area, the guest bathroom has been nicely updated and features a large walk-in shower.

    The spacious master bedroom features a comfortable King bed, Smart TV, dedicated desk space for remote work, and an additional vanity area. The beautifully updated attached master bathroom includes double sinks and a tub/shower combination. The guest bedroom offers a Queen bed and Smart TV, providing a comfortable space to relax after a day of exploring the area. For added convenience, a washer and dryer are available right inside the condo.

    The Set Up:

    Master Bedroom - King Bed with Attached Bathroom, Desk and Desk Chair

    Guest Bedroom - Queen Bed

    Living Room - Sofa Pullout

    Washer/Dryer in Condo

    1 Assigned Parking Space

    ** Please Note: A 7 night minimum is required for all stays in the community. Condo Association Application required at booking. **

    Vista Verde East is a beautifully maintained resort-style community located in the desirable Isla del Sol area, surrounded by the sparkling waters of Boca Ciega Bay and lush tropical scenery. Ideally positioned on the southern tip of St. Petersburg, this relaxing coastal community offers a wonderful blend of resort amenities and convenient access to some of Florida's best Gulf Coast attractions. Guests can enjoy a heated pool, relaxing spa, community clubhouse, fitness center, tennis courts, and a private beach area on the Boca Ciega Bay, all surrounded by beautifully landscaped grounds.

    Just minutes away are the sugar-sand beaches of St. Pete Beach and Pass-a-Grille, along with the award-winning shores and natural beauty of Fort De Soto Park. The area also provides easy access to the scenic Pinellas Trail, waterfront dining, local museums, shopping, boating, fishing, watersports, and unforgettable sunset cruises. Vibrant downtown St. Petersburg is just a short drive away, offering even more restaurants, nightlife, entertainment, museums, and professional sports. Convenient access to I-275 also makes it easy to explore Tampa, Sarasota, and even Orlando's famous theme parks.

    From relaxing beach days and outdoor adventures to dining, nightlife, and endless entertainment, Vista Verde East #105 offers the perfect setting to experience the ultimate Florida Gulf Coast lifestyle.

Faciliteter på overnatningsstedet

Strand

  • Strand i nærheden

Pool- og spafaciliteter

  • Boblebad
  • Fællespool
  • Opvarmet pool

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkering på stedet

Køkken

  • Brødrister
  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køkkenrulle
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Spisning

  • Spisebord

Soveværelser

  • 2 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Badekar eller brusekabine
  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Toiletpapir

Opholdsområder

  • Spisebord

Underholdning

  • Smart-tv

Udendørsarealer

  • Balkon
  • Udendørs møbler

Tøjvask

  • Vaskemaskine
  • Vaskeri

Arbejdsområder

  • Skrivebord
  • Skrivebordsstol

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt

Områdets højdepunkter

  • Tæt på bugten
  • Tæt på en sø
  • Tæt på et hospital
  • Tæt på et shoppingoutlet
  • Tæt på havet
  • Tæt på marinaen
  • Ved siden af en golfbane
  • Ved vandet

Oplevelser

  • Motionscenter
  • Opvarmet pool
  • Tennis
  • Dykning i nærheden
  • Fiskeri i nærheden
  • Fuglekiggeri i nærheden
  • Mulighed for at cykle i nærheden
  • Mulighed for at ro kajak i nærheden
  • Mulighed for at sejle i motorbåd i nærheden
  • Mulighed for at stå på jetski i nærheden
  • Mulighed for at svømme i nærheden
  • Naturvandringer i nærheden
  • Parasailing i nærheden
  • Surfing/bodyboarding i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Enhedens størrelse: 100 kvadratmeter

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Isla del Sol – et område i St. Petersburg, der ligger ved siden af en golfbane og ved strandpromenaden. Rejsende med stor interesse for kultur, kan tage et smut forbi Salvador Dali Museum, mens dem, der sætter pris på stedets naturskønne områder, kan besøge St. Petersburg – Clearwater Beaches og Fort De Soto Park. Polynesian Putter og Splash Island Water Park er også et besøg værd. Udforsk områdets muligheder for oplevelser på, i og ved vandet såsom jetski, kajakroning og dykning i nærheden, eller nyd godt af den fri natur ved at kaste dig ud i mulighederne hvad angår cykling. Besøg vores rejseguide til St. Petersburg
Vis flere lejligheder i St. Petersburg - Clearwater
Kort
Saint Petersburg, FL

Hvad ligger i nærheden?

  • Et pink hotel med strand og hav i baggrunden.
    St. Petersburg – Clearwater Beaches
    2 min. kørsel - 2.4 km
  • En kabelbro over vandet med flere tårne og kabler.
    Tampa
    13 min. kørsel - 11.7 km
  • Oversigtsbillede af en kystby med en lang sandstrand, en lysthavn og en bro, der forbinder fastlandet med en ø.
    John's Pass Village & Boardwalk
    18 min. kørsel - 13.0 km
  • Raymond James Stadium med en stor reklame og en parkeringskælder.
    Raymond James Stadium
    41 min. kørsel - 54.1 km
  • Isla del Sol Beaches
    8 min. gang - 0.7 km

Sådan kommer du rundt

  • St. Petersburg, FL (SPG-Albert Whitted) - 15 min. kørsel

Restauranter

  • Chick-fil-A
    5 min. kørsel
  • Paradise Grille
    8 min. kørsel
  • Island Grill
    4 min. kørsel
  • Hurricane Seafood Restaurant
    8 min. kørsel
  • The Wharf
    6 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Ground Floor | Resort Amenities | Minutes to Beaches | Vista Verde East 105 en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool. Blandt pooltyperne finder du en opvarmet pool.

Er Ground Floor | Resort Amenities | Minutes to Beaches | Vista Verde East 105 et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Ground Floor | Resort Amenities | Minutes to Beaches | Vista Verde East 105?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Ground Floor | Resort Amenities | Minutes to Beaches | Vista Verde East 105?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Ground Floor | Resort Amenities | Minutes to Beaches | Vista Verde East 105?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Ground Floor | Resort Amenities | Minutes to Beaches | Vista Verde East 105?

Dette lejlighedskompleks med golffaciliteter ligger i Isla del Sol, kun 5 km fra St. Petersburg – Clearwater Beaches, Pass-a-Grille Beach og Dolphin Landings Charter Boat Center. Derudover ligger Polynesian Putter og Hurley Park ca. 5 km derfra.