Hele lejligheden

Fantastic Intracoastal Condo Waterview 201

Billedgalleri for Fantastic Intracoastal Condo Waterview 201

En strand med klar himmel, roligt hav og bygninger i baggrunden.
Et rummeligt køkken med granitbordplader, en Bosch opvaskemaskine og en stor køkkenø med vask.
Et værelse med en skydedør til en balkon, et trækommode med skuffer, et spejl og et indrammet skilt på kommoden.
Et moderne køkken med hvide skabe, rustfrie stålapparater, granitbordplader og udsigt til det fri.
En rummelig stue med stort TV, loftventilator og udsigt over vandet gennem skydedøre.

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående

Hele lejligheden

2 soveværelser2 badeværelserPlads til 6 personer105 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Boblebad
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Aircondition
  • Mulighed for parkering

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Fantastic Intracoastal Condo Waterview 201

  • NOTE: Water View is under construction for building upgrades into 2027. There may be noise, the pool is currently closed with guest allowed to use pool next door.

    Fantastic Intracoastal Waterway views from every window. Imagine yourself in this tastefully renovated condo on the NE corner of the building, relaxing, watching boats and dolphins, and making vacation memories. As soon as you enter this charming property you will feel right at home. The kitchen and bathrooms have beautiful cabinetries, and granite counters with unique tile, and backsplashes. The master bedroom is waterside with a sliding glass door to the balcony as well as a King size bed, ceiling fan, mounted TV, and ensuite bathroom. The ensuite has double sinks and tub/shower. There is a utility space with a washer and dryer right in the condo. The second bedroom has a Queen bed and Twin bunk beds, a ceiling fan, and TV. The hallway bathroom has a step-in shower. What a location, being directly across the street from the complex's private beach access to the sandy Gulf beaches of Indian Shores. After a wonderful day at the beach, go fishing on the complex's fishing pier, relax poolside, take a dip in the heated pool and hot tub or just sit back and relax on your amazing waterfront balcony.

    2 Bedroom / 2 Bath - Intercoastal View - Heated Pool
    King and Queen, Twin bunk beds
    3 TVs: Livingroom, Master, Guest

    ** NON-SMOKING UNIT AND NO PETS **

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Boblebad
  • Opvarmet pool

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkering på stedet

Køkken

  • Brødrister
  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Soveværelser

  • 2 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • 2 badeværelser
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer

Underholdning

  • Tv med kabel-/satellitkanaler

Udendørsarealer

  • Balkon
  • Grillfaciliteter

Tøjvask

  • Vaskemaskine
  • Vaskeri

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt

Områdets højdepunkter

  • Tæt på havet

Oplevelser

  • Opvarmet pool

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Enhedens størrelse: 105 kvadratmeter

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Udtjekningsinstruktioner

Værten kræver, at du gør følgende, inden du tjekker ud:
Fjern personlige genstande
Sluk lyset, lås dørene, og aflever nøglerne
Hvis du ikke udfører disse, kan det resultere i en negativ anmeldelse fra værten.

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

Denne lejlighed befinder sig ved vandet i Indian Shores. Splash Harbour Water Park er en af de populære seværdigheder i området. Stedets natur kan opleves med et besøg til St. Petersburg – Clearwater Beaches og Pier 60 Park. Smugglers Cove Adventure Golf og Rita's Ice Cream er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Indian Shores
Vis flere lejligheder i St. Petersburg - Clearwater
Kort
Indian Shores, FL

Hvad ligger i nærheden?

  • Et pink hotel med strand og hav i baggrunden.
    St. Petersburg – Clearwater Beaches
    1 min. gang - 0.0 km
  • En havnefront med fortøjede både, en bro og bygninger med butiksskilte.
    John's Pass Village & Boardwalk
    20 min. kørsel - 13.7 km
  • En træbro, der strækker sig ud i havet, med flere bygninger på pæle.
    Pier 60 Park
    25 min. kørsel - 17.1 km
  • Smugglers Cove Adventure Golf
    3 min. kørsel - 1.8 km
  • Splash Harbour Water Park
    3 min. kørsel - 2.1 km

Sådan kommer du rundt

  • St. Petersburg, FL (PIE-St. Petersburg-Clearwater Intl.) - 25 min. kørsel

Restauranter

  • The Original Crabby Bills
    3 min. kørsel
  • Time Out
    6 min. kørsel
  • PJ's Oyster Bar
    3 min. kørsel
  • Mike's Pizza & Pub
    4 min. kørsel
  • Salt Rock Grill
    3 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Fantastic Intracoastal Condo Waterview 201 en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool. Blandt pooltyperne finder du en opvarmet pool.

Er Fantastic Intracoastal Condo Waterview 201 et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Fantastic Intracoastal Condo Waterview 201?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Fantastic Intracoastal Condo Waterview 201?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Fantastic Intracoastal Condo Waterview 201?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Fantastic Intracoastal Condo Waterview 201?

Dette lejlighedskompleks ligger ved vandet, kun 2 km fra Smugglers Cove Adventure Golf og St. Petersburg – Clearwater Beaches. Derudover ligger Splash Harbour Water Park og Town Square Nature Park ca. 3 km derfra.

Anmeldelser af Fantastic Intracoastal Condo Waterview 201

Anmeldelser

Enestående

Alle de viste anmeldelser er indsendt af rigtige gæster. Kun rejsende, som har booket et ophold hos os, kan indsende en anmeldelse. Vi verificerer anmeldelser i henhold til vores retningslinjer og offentliggør alle anmeldelser, hvad enten de er positive eller negative.
Flere oplysningerÅbner i et nyt vindue
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 1 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 1 anmeldelser

10

Rengøring

10

Området

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Michael D.

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Pool was very nice. Condo was spotless and spatious. Variety of views from the 3 balconies were spectacular.
Overnattede 7 nætter i februar 2026