Hele boligen

Feriehus i Noiseux med Indendørs Pool

Billedgalleri for Feriehus i Noiseux med Indendørs Pool

Et moderne udendørs spiseområde med et træbord og stole, en potteplante og udsigt til en swimmingpool gennem store glasdøre.
Et moderne køkken med en central ø, et spiseområde med en hvid polstret bænk og store vinduer med udsigt til grøn bevoksning.
Et moderne hus med glasfacade, omgivet af frodig vegetation og en sø.
En moderne indendørs swimmingpool med glasvægge, naturligt lys og udsigt til det fri.
Et moderne hus med en glasfacade, en spejlbassin og en græsplæne.

Anmeldelser

9,0 ud af 10.
Fantastisk

Hele boligen

4 soveværelser1 badeværelse147 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis Wi-Fi
  • Udendørsareal
  • Grillfaciliteter

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Feriehus i Noiseux med Indendørs Pool

  • Ferieboligen er en moderne, meget velisoleret villa med indendørs swimmingpool midt i naturen ved kanten af landsbyen Noiseux i nærheden af Ourthe og Durbuy. Stort opholdsstue med moderne køkken, opholdsstue med brændeovn, internet TV / DVD med hjemmebiograf og PS3, 4 soveværelser, 3 med dobbeltseng og vask og et børns værelse med køjesenge plus en ekstra enkeltseng. Badk. Med bad / bruser, separat bad. Med pool ved poolen, 2 separat toilet. Indendørs swimmingpool med sauna med store vinduer med udsigt over den private have og dammen (vand 28 ° c, rum 30 ° c). Terrassen er delvist overdækket og udstyret med gas grill. Landsbybutikken (1km) er tilbydes dagligt med friske brødruller og på Ourthe (1 km) er der et dejligt solbadområde om sommeren. Lukket garage til cykler eller motorcykler. Husk på inventaret af ejendommen, beder vi dig om at tjekke ind i receptionen mellem 15: 00 og 16:30.
    Af hensyn til ro, lejes dette sommerhus ikke ud til ungdomsgrupper Det er strengt forbudt at afholde studenterfest, polterabend eller fest med stort alkohol indtag i denne feriebolig
    Inddeling: Stueetage: (Stue(Fjernsyn(kabel), spisebord, kakkelovn(træ), sofahjørne, DVD-afspiller), åbent køkken(komfur(glaskeramisk, elektrisk), kaffemaskine(kopper, kaffetragt), ovn, mikrobølgeovn, opvaskemaskine , køleskab(+ fryser)), soveværelse(dobbeltseng, håndvask), soveværelse(dobbeltseng, håndvask), soveværelse(dobbeltseng, håndvask), soveværelse(enkeltseng, køjeseng), badeværelse(bruser), badeværelse(badekar), toilet, toilet) loungerum(bruser, sauna, private indoor pool), varme(central, gas), terrasse, have, havemøbler, grill, parkering, dam

    Disse omkostninger er mandarotiske og opkræves på stedet. De er ikke inkluderet i lejeprisen.:
    Depositum; € 1.000 returned 30 days after departure
    Kæledyr; Max. 1; € 7,50/nat
    Strøm; € 0,70/kWh
    Gas / Olie; € 0,95/Liter
    Turistskat; € 2,50 /person/nat (angivelse)

    Valgfrie tjenester, som du kan arrangere på stedet:
    Håndklæder; Kan lejes, € 8 p.p./Ophold
    Viskestykker; Medbringes selv
    Wifi; Gratis
    Brænde; € 8,50/Pakke (On request)
    Barneseng; € 2,50/ophold
    Høj stol; € 2,50/ophold

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Indendørs pool
  • Privat pool

Internet

  • Tilgængeligt i huset: gratis Wi-Fi

Køkken

  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Spisning

  • Spisebord

Soveværelser

  • 4 soveværelser

Badeværelse

  • 1 badeværelse
  • Bruser

Opholdsområder

  • Spisebord

Underholdning

  • DVD-afspiller
  • Smart-tv med kabel-/satellitkanaler

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter
  • Have
  • Terrasse

Komfort

  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Enhedens størrelse: 147 kvadratmeter
  • Have

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er tilladt
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Gebyr for elektricitet: 0.7 EUR pr. kilowatt-time
  • Gebyr for gas: EUR 0.95

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kontanter
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

Denne feriebolig befinder sig i Somme-Leuze. Radhadesh og Sir Hugh Fraser of Lovat-monumentet er et par eksempler på nogle af de lokale seværdigheder, mens andre inkluderer Adventure Valley Durbuy og 3D Labyrint. Riveo og Labyrinten i Durbuy er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Somme-Leuze
Vis flere feriehuse i Somme-Leuze
Kort
Noiseux

Hvad ligger i nærheden?

  • Wallonie Expo
    10 min. kørsel - 10.5 km
  • Adventure Valley Durbuy
    11 min. kørsel - 8.4 km
  • Radhadesh
    11 min. kørsel - 8.9 km
  • LPM Challenge Park
    11 min. kørsel - 8.7 km
  • Durbuy Julemarked
    15 min. kørsel - 11.0 km

Sådan kommer du rundt

  • Melreux-Hotton Station - 7 min. kørsel
  • Liège (LGG) - 59 min. kørsel

Restauranter

  • La Passerelle
    6 min. kørsel
  • bar'Bru
    8 min. kørsel
  • La Command'Rie
    10 min. kørsel
  • Le Jacquemart
    9 min. kørsel
  • La Barrière
    6 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Feriehus i Noiseux med Indendørs Pool en pool?

Ja, dette overnatningssted har en indendørs pool.

Er Feriehus i Noiseux med Indendørs Pool et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Feriehus i Noiseux med Indendørs Pool?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Feriehus i Noiseux med Indendørs Pool?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Feriehus i Noiseux med Indendørs Pool?

Feriested ligger i Somme-Leuze, kun 10 km fra Adventure Valley Durbuy, 3D Labyrint og LPM Challenge Park. Derudover ligger Riveo og Labyrinten i Durbuy ca. 10 km derfra.

Anmeldelser

Anmeldelser af Feriehus i Noiseux med Indendørs Pool

9,0

Fantastisk

Bedømmelse på 10 − Fremragende. 21 af i alt 38 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 16 af i alt 38 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 38 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 1 af i alt 38 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 38 anmeldelser

Anmeldelser

Fra en partnerside

10/10 Fremragende

We hadden ruim voldoende slaapkamers waardoor we ons goed konden verspreiden zon ...

We hadden ruim voldoende slaapkamers waardoor we ons goed konden verspreiden zonder krap te zitten.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Would book again without hesitation. Used most spaces: kitchen cooked meals well ...

Would book again without hesitation. Used most spaces: kitchen cooked meals well, living room with wood stove felt welcoming, kids loved their bunk beds, and swimming indoors kept things lively regardless of weather. The staff were helpful and the house was very clean.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Would tell anyone visiting Somme-Leuze to consider this spot. Check-in went smoo ...

Would tell anyone visiting Somme-Leuze to consider this spot. Check-in went smoothly between 15:30 and 16:30 with freundlichem Empfang vom Personal vor Ort.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Veel ruimte voor deze prijs en een privézwembad binnenhuiselijk beschikbaar. Ide ...

Veel ruimte voor deze prijs en een privézwembad binnenhuiselijk beschikbaar. Ideaal voor groepen die comfortabel samen willen verblijven.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Bei unserer Familienreise über vier Nächte waren Küche und Essbereich großzügig ...

Bei unserer Familienreise über vier Nächte waren Küche und Essbereich großzügig und praktisch eingerichtet. Das Hallenbad brachte allen Spaß, der Ort bot zudem vielfältige Freizeitmöglichkeiten in der Umgebung.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Wir kamen spät an, das Haus war ruhig und angenehm mit viel Platz. Der Holzofen ...

Wir kamen spät an, das Haus war ruhig und angenehm mit viel Platz. Der Holzofen erwärmte den Wohnbereich schön, außerdem gibt es gutes Internetfernsehen und eine PS3 zur Freizeitgestaltung.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Der kleine Sonnenplatz am Ourthe-Fluss lag überraschend nah , nur etwa ein Kilom ...

Der kleine Sonnenplatz am Ourthe-Fluss lag überraschend nah , nur etwa ein Kilometer entfernt für schöne Spaziergänge und Erholung im Freien.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Er is een vijver op het terrein en de kinderkamer heeft stapelbedden.

Er is een vijver op het terrein en de kinderkamer heeft stapelbedden.
Fra en partnerside

8/10 Godt

Spacieux et magnifiquement décoré, Emplacement parfait pour explorer les Ardenne ...

Spacieux et magnifiquement décoré, Emplacement parfait pour explorer les Ardennes voisines et profiter des promenades en nature, WiFi gratuit et parking étaient un plus !
Fra en partnerside

8/10 Godt

Schönes Luxushaus, ruhige Gegend, schöner Pool, kurz gesagt: viel Spaß!

Schönes Luxushaus, ruhige Gegend, schöner Pool, kurz gesagt: viel Spaß!
Fra en partnerside

8/10 Godt

Wir hatten einen unvergesslichen Familienausflug hier, Die Lage ist fantastisch, ...

Wir hatten einen unvergesslichen Familienausflug hier, Die Lage ist fantastisch, um die Ardennen zu erkunden, und die Annehmlichkeiten machten unseren Aufenthalt komfortabel, Die Gastgeber waren freundlich und hilfsbereit!
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Schone en ruime villa met een geweldige indeling voor gezinnen, We genoten van o ...

Schone en ruime villa met een geweldige indeling voor gezinnen, We genoten van onze tijd hier, vooral de nabijheid van lokale attracties zoals Treetop Park, Een perfecte uitvalsbasis voor avontuur!
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Es war ein sehr schöner Urlaub. Der Pool war großartig und liegt in einer ruhige ...

Es war ein sehr schöner Urlaub. Der Pool war großartig und liegt in einer ruhigen Gegend. Kurz gesagt, wir können schöne Ausflüge machen, wir werden auf jeden Fall wiederkommen 😊
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

We hebben een aangenaam verblijf gehad in deze moderne villa. De woonkamer was g ...

We hebben een aangenaam verblijf gehad in deze moderne villa. De woonkamer was gezellig en de keuken was van alle gemakken voorzien. Dankzij de locatie konden we gemakkelijk bezienswaardigheden in de buurt bezoeken, zoals Durbuy Adventure.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Esta villa fue una maravillosa escapada, Era acogedora, limpia y tenía increíble ...

Esta villa fue una maravillosa escapada, Era acogedora, limpia y tenía increíbles comodidades, Nos encantó la sauna después de un largo día y los niños se divirtieron mucho en el jardín, Los propietarios fueron amables y serviciales, el check-in fue fluido, ¡Volvería a quedarme sin dudarlo!
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Wunderbarer Ort. Alles 👍

Wunderbarer Ort. Alles 👍
Fra en partnerside

8/10 Godt

Hervorragender Empfang und Erklärung zur Unterkunft. Haus war in Übereinstimmung ...

Hervorragender Empfang und Erklärung zur Unterkunft. Haus war in Übereinstimmung mit der Beschreibung und der Gegend ruhig.
Fra en partnerside

8/10 Godt

Fantastisches Haus, alles ist mehr als gut (von Kochutensilien bis zu den Zimmer ...

Fantastisches Haus, alles ist mehr als gut (von Kochutensilien bis zu den Zimmern). Reibungslose Kommunikation mit Ardennes Online. Kurz gesagt, ein sehr schöner Aufenthalt, sehr zu empfehlen!
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

El WiFi era sólido, y la sala de estar es todo un ambiente, Un lugar relajante p ...

El WiFi era sólido, y la sala de estar es todo un ambiente, Un lugar relajante para descansar después de aventuras como Durbuy Adventure, Solo un aviso, la ventana de check-in es un poco ajustada, pero vale la pena por esta joya escondida
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Sehr schöne Villa. Schön abgelegen. Für einen erholsamen Urlaub genau das Richti ...

Sehr schöne Villa. Schön abgelegen. Für einen erholsamen Urlaub genau das Richtige. Schön eingerichtet. Die Kinder hatten auch Riesenspass. Das werden wir auch nochmal wiederholen. Personal sehr freundlich und hilfsbereit.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Ruim en goed uitgerust, deze villa had alles wat we nodig hadden voor een ontspa ...

Ruim en goed uitgerust, deze villa had alles wat we nodig hadden voor een ontspannende vakantie. De nabijgelegen ligweide aan de Ourthe was een aangename verrassing. Al met al een goede keuze!
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Schönes Haus, sehr sauber, schöner Pool, wunderschöne Umgebung. Sehr freundliche ...

Schönes Haus, sehr sauber, schöner Pool, wunderschöne Umgebung. Sehr freundlicher und hilfsbereiter Empfang. Ein Niederländer, über den es nichts zu meckern gibt :-)
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Schön gelegenes Haus. Wir (4-köpfige Familie) haben uns wie zu Hause gefühlt. Ha ...

Schön gelegenes Haus. Wir (4-köpfige Familie) haben uns wie zu Hause gefühlt. Haus war sauber und geräumig genug. Das Sofa im Wohnzimmer könnte geräumiger / entspannter sein.
Fra en partnerside

8/10 Godt

Un encantador hogar en un entorno sereno, La decoración era moderna pero acogedo ...

Un encantador hogar en un entorno sereno, La decoración era moderna pero acogedora, Pasamos nuestras noches junto a la estufa de leña, disfrutando de películas después de largos días al aire libre, ¡Definitivamente volvería!
Fra en partnerside

8/10 Godt

Ein fantastischer Aufenthalt, schöne und ruhige Lage, mit allem Drum und Dran. S ...

Ein fantastischer Aufenthalt, schöne und ruhige Lage, mit allem Drum und Dran. Schöner, sauberer und schöner Pool und Sauna. Große Terrasse zum Entspannen. Sogar eine Biberfamilie im Teich für den Aufenthalt. Ein paar kleinere Mängel, wie z. B. viele Benutzerschäden an Serviertabletts, schmutziger Grill usw. wurden dem Vermieter gemeldet.