Hele lejligheden

Villa the Horses in Sinalunga

Billedgalleri for Villa the Horses in Sinalunga

Et soveværelse med seng, et natbord, en lampe og et billede på væggen.
Et rustikt værelse med stenvægge, et træbord, stole, en bogreol og et vindue.
En bygning i sten med en trappe op til en dør, omgivet af grønt og krukker med planter.
Et værelse med en rød lænestol, trædøre, en muråbning, et tekøkken og udsigt til grønne omgivelser.
Et rustikt interiør med en stenvæg, en grøn dør og et skab med glaslåger.

Hele lejligheden

4 soveværelser2 badeværelserPlads til 9 personer320 m2

Populære faciliteter

  • Udendørsareal
  • Grillfaciliteter

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Villa the Horses in Sinalunga

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Villa the Horses in Sinalunga tilbyder en have m.m.
  • Du kan desuden drage fordel af:
  • Havegrill

Faciliteter på overnatningsstedet

Soveværelser

  • 4 soveværelser

Badeværelse

  • 2 private badeværelser

Opholdsområder

  • Stue

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter
  • Have

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Brandslukker

Generelt

  • 9 enheder
  • Have

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 20.00
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • American Express
  • Diners Club
  • Discover
  • JCB International
  • MasterCard
  • Visa

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Der pålægges en byskat: 1.00 EUR pr. person pr. nat.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Overnatningsstedets registreringsnummer IT052033C22R2UZ2QD
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres pas
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger
Et obligatorisk gebyr for rengøring er inkluderet i overnatningsstedets pris

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Sinalunga. Museo dell'Antica Grancia e dell'Olio og Museo Cassioli er nogle af de kulturelle seværdigheder. Er du interesseret i oplevelser, kan du udforske Montemaggiore Vin & Landhuse og Golf Club Valdichiana. Bosco della Ragnaia og Berardenga Ridecenter er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Sinalunga
Vis flere lejligheder i Sinalunga
Kort
Sinalunga, Tuscany

Hvad ligger i nærheden?

  • En stor, historisk kirke med en markant kuppel og to kirketårne.
    Val di Chiana
    1 min. gang - 0.0 km
  • En historisk plads med en markant kirke, et kirketårn og en bygning med buer.
    Piazza Grande
    45 min. kørsel - 47.1 km
  • En historisk plads med brostensbelagte gader, omgivet af mangeetagers bygninger med traditionel arkitektur.
    Piazza del Campo
    52 min. kørsel - 53.5 km
  • Valdichiana Outlet Village
    17 min. kørsel - 18.5 km
  • San Giovanni Terme Rapolano
    21 min. kørsel - 20.0 km

Sådan kommer du rundt

  • Sinalunga Rigomagno Station - 16 min. kørsel

Restauranter

  • Bar Centrale
    18 min. kørsel
  • La Cucina Della Lodola
    14 min. kørsel
  • Torricelli dal 1963 Ristorante Bar Pizzeria
    18 min. kørsel
  • Sapori In Torre
    18 min. kørsel
  • Menchetti
    16 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Er Villa the Horses in Sinalunga et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Villa the Horses in Sinalunga?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 20.00.

Hvornår er udtjekning på Villa the Horses in Sinalunga?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Villa the Horses in Sinalunga?

Dette lejlighedskompleks ligger i Sinalunga, kun få skridt fra Val di Chiana og 2,7 km fra Lago del Calcione. Derudover ligger Torre Il Cassero og Lucignano Kollegiekirke ca. 10 km derfra.