Aura Cempaka

Overnatningsstedets klasse: 3

Vælg datoer for at se priser

Populære faciliteter

  • Pool
  • Spa
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Morgenmad tilbydes
Den nuværende pris er 133 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
22. okt. - 23. okt.

Værelsesmuligheder

Deluxe-dobbeltværelse

  • Udsigt over dalen
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Deluxe-dobbeltværelse - privat badeværelse

  • Udsigt over dalen
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Deluxe-dobbeltværelse - udsigt til dal

  • Udsigt over dalen
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Deluxe-dobbeltværelse - ikke-ryger - udsigt til dal

  • Udsigt over dalen
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Deluxe-dobbeltværelse - 1 queensize-seng - udsigt til dal

  • Udsigt over dalen
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Comfort-dobbeltværelse - 1 dobbeltseng - udsigt til dal

  • Udsigt over dalen
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Deluxe-dobbeltværelse - privat badeværelse - udsigt til dal

  • Udsigt over dalen
  • 25 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Aura Cempaka befinder sig i Sidemen. Dem, der søger oplevelser, kan kigge forbi Tegallalang Risterrasse, mens naturelskere kan besøge Abeskoven i Ubud og Candidasa Strand. Bali Marine and Safari Park og Kemenuh Sommerfuglepark er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Sidemen
Vis flere gæstehuse i Sidemen
Kort
Jalan Wangsean - Klungah, Sidemen, Sidemen, Bali, 80864

Hvad ligger i nærheden?

  • To løver hviler på en stor klippe omgivet af frodig vegetation og røde blomster.
    Bali Marine and Safari Park
    40 min. kørsel - 24.1 km
  • Kystområde med strand, bølger og et resort med bygninger og swimmingpool.
    Keramas Strand
    44 min. kørsel - 27.1 km
  • En kystlandsby med både fortøjet langs stranden, omgivet af frodigt grønt og traditionelle huse.
    Stranden i Padang-bugten
    50 min. kørsel - 31.0 km
  • En flod med krystalklart vand, der snor sig gennem et stenede landskab.
    Blue Lagoon Strand
    52 min. kørsel - 31.7 km
  • Udsigtspunkt ved Agung Vulkan
    5 min. kørsel - 2.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Denpasar (DPS-Ngurah Rai International) - 105 min. kørsel

Restauranter

  • Sleeping Gajah @ Wapa Di Ume
    11 min. kørsel
  • Koli Koli
    19 min. gang
  • Asri Dining by Samanvaya
    10 min. kørsel
  • Citrus & Vine
    10 min. kørsel
  • Dapur Kapulaga
    9 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Aura Cempaka

  • Gæstehus tæt på floden
  • Hos Aura Cempaka kan du se frem til en terrasse, en have og vaskerifaciliteter. Forkæl dig selv med spatjenester som aromaterapi, body scrub-behandlinger eller hot stone-massage. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden drage fordel af:
    • En udendørs pool
    • Gratis selvstændig parkering
    • Kontinental morgenmad (tillægsgebyr), udendørs møbler og en vandbeholder
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Aura Cempaka byder på komfortable faciliteter som arbejdsområder med plads til en bærbar computer og aircondition samt faciliteter som gratis Wi-Fi og gratis vand på flaske.
  • Andre faciliteter på værelserne tæller:
    • Badeværelser med bideter og hårtørrere
    • Minikøleskabe, rengøring og skriveborde

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Wi-Fi-hastighed på værelset: 25+ Mbit/s
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Mad og drikke

  • Kontinental morgenmad tilbydes dagligt fra kl. 09.00 til kl. 11.00 mod et gebyr på 120.000 IDR for voksne og 120.000 IDR for børn

Oplevelser

  • Udendørs pool

Familievenlige faciliteter

  • Minikøleskab
  • Udendørs pool
  • Vaskeri

Bekvemmeligheder

  • Vandbeholder
  • Vaskeri
  • Virtuel reception

Gæstefaciliteter

  • Rengøring efter anmodning

Udendørs

  • Have
  • Terrasse
  • Udendørs møbler

Spa

  • Aromaterapi
  • Body scrub-behandlinger
  • Dybdegående massage
  • Hot-stone massage
  • Zoneterapi

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator

Andet

  • Særlige rygeområder

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Bidet
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Privat badeværelse
  • Shampoo
  • Sæbe
  • Tandbørste og tandpasta
  • Toiletpapir

Mad og drikke

  • Gratis vand på flaske
  • Minikøleskab

Andet

  • Aircondition
  • Arbejdsområde til bærbar computer
  • Skrivebord

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 21.00
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionen er åben dagligt fra kl. 08.00 til kl. 21.00
Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 16.00
Gæster kan få hjælp gennem en virtuel reception
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Renoveringer og lukninger

I overenstemmelse med lokal lovgivning, skal alle gæster forblive på overnatningsstedet under det hinduistiske nytår (Nyepi), som varer 24 timer med start kl. 06.00. Det hinduistiske nytår falder som regel i marts eller april. Indtjekning og udtjekning er ikke mulig denne dag. Ngurah Rai International Lufthavn er også lukket denne dag.

Adgangsmuligheder

Reception (begrænsede åbningstider), nøgleafhentning

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ekstrasenge er ikke tilgængelige
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Vigtige oplysninger

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for kontinental morgenmad: 120000 IDR for voksne og 120000 IDR for børn (cirkapriser)

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer debitkort og kontanter
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Overnatningsstedets registreringsnummer 1111240027174, 55193
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Reservationer er påkrævet for massagebehandlinger og spabehandlinger. Reservationer kan foretages ved at tage kontakt til overnatningstedet inden ankomst via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen

Ofte stillede spørgsmål

Har Aura Cempaka en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Hvad koster det at overnatte hos Aura Cempaka?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Aura Cempaka den 22. okt. 2026 starter fra 133 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 21. okt. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Aura Cempaka et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Aura Cempaka?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Aura Cempaka?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 21.00.

Hvornår er udtjekning på Aura Cempaka?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Aura Cempaka?

Dette gæstehus ligger i Sidemen, kun 2,8 km fra Sidemen Risterrasse og 3,8 km fra Telaga Waja Flod. Derudover ligger Taman Kertha Gosa og Klungkung Palace ca. 10 km derfra.