Hele hytten

Moon River Ranch

Overnatningsstedets klasse: 3

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

9,8 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Pool
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Grillfaciliteter
Den nuværende pris er 916 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. aug. - 27. aug.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 17 ud af 17 værelser

Comfort-hytte - 1 soveværelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 1 sovesofa (queensize-seng)
  • Gratis Wi-Fi

Comfort-hus

  • 2 soveværelser
  • Plads til 11 personer
  • 1 queensize-seng, 2 køjesenge (enkeltsenge), 1 dobbeltseng og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Comfort-hus

  • 3 soveværelser
  • Plads til 8 personer
  • 3 queensize-senge og 1 futon (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Comfort-hytte

  • 1 soveværelse
  • Plads til 7 personer
  • 1 queensize-seng, 1 kingsize-seng og 1 futon (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Comfort-hytte

  • 1 soveværelse
  • Plads til 7 personer
  • 1 queensize-seng, 1 kingsize-seng og 1 futon (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Comfort-hytte

  • 1 soveværelse
  • Plads til 7 personer
  • 1 queensize-seng, 1 kingsize-seng og 1 futon (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Comfort-hytte

  • 1 soveværelse
  • Plads til 7 personer
  • 1 queensize-seng, 2 dobbeltsenge og 1 sovesofa (enkeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Comfort-hytte

  • 1 soveværelse
  • Plads til 5 personer
  • 1 queensize-seng, 1 dobbeltseng og 1 sovesofa (enkeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-værelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Comfort-hus

  • 2 soveværelser
  • Plads til 6 personer
  • 1 queensize-seng og 2 køjesenge (enkeltsenge)
  • Gratis Wi-Fi

Economy-værelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Economy-værelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Economy-værelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 dobbeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Signatur-studiosuite

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Panorama-værelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Signatur-værelse - 1 soveværelse - udsigt til flod

  • Flodudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 6 personer
  • 2 kingsize-senge og 1 køjeseng (enkeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Signatur-værelse til 4 personer

  • Udsigt til vandet
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 dobbeltsenge
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Moon River Ranch befinder sig i Satin tæt på forlystelsesparker og på en privat strand. Mayborn Museum Complex og Texas Sports Hall of Fame er et par de lokale seværdigheder i området. Er du mere til shopping, kan du eventuelt kigge forbi Magnolia Market at the Silos og Central Texas Market Place. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Ferrell Center eller Hurd Tennis Center har på programmet. Benyt lejligheden til at udforske områdets muligheder for vandsport som fiskeri og andre oplevelser såsom vingårdsture. Besøg vores rejseguide til Satin
Vis flere hytter i Satin
Kort
402 County Rd 417A, Satin, TX, 76632

Hvad ligger i nærheden?

  • En bygning med høje søjler og en buet facade.
    Baylor University
    40 min. kørsel - 43.5 km
  • Ovenfra ses et stort industrikompleks med to markante siloer, en parkeringsplads og et grønt græsareal.
    Magnolia Market at the Silos
    42 min. kørsel - 44.2 km
  • En gul murstensbygning med buede vinduer og en grøn markise.
    Dr. Pepper-museet
    42 min. kørsel - 45.4 km
  • Central Texas Market Place
    38 min. kørsel - 40.1 km
  • McLane-stadionet
    42 min. kørsel - 45.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Waco, TX (ACT-Waco Regional) - 53 min. kørsel

Restauranter

  • The Chicken Place
    26 min. kørsel
  • TCP Catering
    25 min. kørsel
  • Snowflake Donuts
    27 min. kørsel
  • Refresqueria
    26 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Moon River Ranch

  • Hytte i nærheden af en zoologisk have
  • Moon River Ranch tilbyder en bålplads m.m. Eventyrlystne rejsende vil synes godt om mulighederne for ridning, vandring/cykling og bueskydning hos denne hytte. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
    • En udendørs pool
    • Gratis selvstændig parkering
    • Cykeludlejning, spil og mødelokaler
    • Havegrill
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Moon River Ranch byder på komfortable faciliteter som aircondition og gratis Wi-Fi.
  • Andre faciliteter tæller:
    • Badeværelser med brusere og shampoo
    • Kaffekværn, varme og adaptere/opladere

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Strand

  • På en privat strand med hvidt sand

Pool- og spafaciliteter

  • Udendørs pool

Internet

  • Tilgængeligt i hytten: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Mad og drikkevarer

  • Kaffekværn

Spisning

  • Private picnicer

Soveværelser

  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • 1 privat badeværelse
  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed
  • Shampoo
  • Sæbe
  • Toiletpapir

Underholdning

  • Spil

Udendørsarealer

  • Bålplads
  • Gratis brænde
  • Kulgrill

Arbejdsområder

  • Mødelokaler

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt
  • Kun katte og hunde er velkomne
  • Gebyr: 75 USD pr. kæledyr pr. ophold
  • Der opkræves ikke gebyrer for førerhunde/servicehunde

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator

Service og tjenester

  • Elektriske adaptere
  • Reception med begrænsede åbningstider
  • Romantikpakker
  • Strygejern/strygebræt efter anmodning

Områdets højdepunkter

  • Tæt på en zoologisk have
  • Tæt på et hospital
  • Tæt på et shoppingoutlet

Oplevelser

  • Bueskydning
  • Cykeludlejning
  • Mulighed for at ride/leje heste
  • Vandre- og cykelruter
  • Fiskeri i nærheden
  • Forlystelsespark i nærheden
  • Vingårdsture i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Førstehjælpskasse
  • Brandslukker

Generelt

  • 21 enheder
  • Cykeludlejning

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionen er åben dagligt fra kl. 09.00 til kl. 17.00
Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner og en adgangskode inden for 48 timer inden ankomst. Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Adgangskode, reception (begrænsede åbningstider)

Kæledyr

Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på USD 75 pr. kæledyr pr. ophold
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer
Kun hunde og katte er velkomne

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Rengøringsgebyrer varierer afhængigt af enheden og opholdets længde

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Tillægsgebyr for kæledyr: USD 75 pr. kæledyr pr. ophold
  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Lydisolerede gæsteværelser kan ikke garanteres
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker og førstehjælpskasse
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Poolen er tilgængelig fra kl. 07.00 til kl. 23.00

Ofte stillede spørgsmål

Har Moon River Ranch en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool. Der er adgang til poolen fra kl. 07.00 til kl. 23.00.

Hvad koster det at overnatte hos Moon River Ranch?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Moon River Ranch den 26. aug. 2026 starter fra 916 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 25. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Moon River Ranch et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, hunde og katte er tilladt på dette overnatningssted. Der er et gebyr på 75 USD pr. kæledyr pr. ophold. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Hvor meget koster parkering hos Moon River Ranch?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Moon River Ranch?

Indtjekning fra kl. 15.00 til når som helst.

Hvornår er udtjekning på Moon River Ranch?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Moon River Ranch?

Denne hytte ligger i Satin, ca. 32 km fra Falls On the Brazos Park, Baylor University og Ferrell Center. Derudover ligger Hurd Tennis Center og Mayborn Museum Complex ca. 32 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.