Hotel Astra Sarajevo

Overnatningsstedets klasse: 4

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

7,4 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Mulighed for parkering
  • Bar
  • Vaskeri

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 10 ud af 10 værelser

Deluxe-dobbeltværelse

8,0 ud af 10
Rigtig godt
(1 anmeldelse)
  • Byudsigt
  • 35 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse til 3 personer

  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng og 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Standard-dobbeltværelse

7,0 ud af 10
Godt
(4 anmeldelser)
  • 25 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Superior-dobbeltværelse

  • 28 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng ELLER 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Superior-værelse til 3 personer

  • 30 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng og 1 enkeltseng ELLER 3 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Junior-værelse til 4 personer

  • Bakkeudsigt
  • 50 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Superior-værelse til 4 personer

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 queensize-seng og 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 4 personer
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 4 personer
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 4 personer
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Hotel Astra Sarajevo befinder sig i Den Gamle Bydel – et område i Sarajevo. Despić-huset og Latinerbroen er et par eksempler på nogle af de lokale seværdigheder. Er du interesseret i oplevelser, kan du udforske Trebević Kabelbane og Sarajevo Kabelbane. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Vinterolympisk Center ZOI '84 eller Asim Ferhatovic Hase Stadion har på programmet. Besøg vores rejseguide til Sarajevo
Kort
Ul.Zelenih Beretki 9, Sarajevo, 71000

Hvad ligger i nærheden?

  • En stengbro over en flod med bygninger i baggrunden, blandt andet et museum.
    Latinerbroen
    2 min. gang - 0.2 km
  • En historisk bygning med buer og søjler, belyst i skumringen.
    Gazi Husrev-Beg Moske
    2 min. gang - 0.2 km
  • En offentlig plads med duer, en moské, et minaret og et træ.
    Baščaršija Džamija
    3 min. gang - 0.3 km
  • En historisk bygning med udsøgt arkitektur, med en central buet indgang og et dekorativt tag.
    Sarajevo Rådhus
    7 min. gang - 0.6 km
  • Sarajevo Synagoge
    3 min. gang - 0.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Podlugovi Station - 33 min. kørsel
  • Sarajevo (SJJ-Sarajevo Intl.) - 26 min. kørsel

Restauranter

  • Badem Caffe Slastičarna
    2 min. gang
  • Tesla Pub
    1 min. gang
  • Aščinica ASDŽ
    2 min. gang
  • Apetit Old Town Restaurant
  • Bodyguard
    2 min. gang

Om overnatningsstedet

Hotel Astra Sarajevo

  • Hotel med eksklusiv profil i Den Gamle Bydel, som blev ombygget i 2022
  • Hos Hotel Astra Sarajevo kan du se frem til en kaffebar/café, renseri/vaskeri og en bar. Nyd godt af lokale retter på stedets restaurant. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden drage fordel af følgende under dit ophold:
    • Selvstændig parkering, lufthavnstransport tur-retur (tillægsgebyr) og røgfrie områder
    • Bagageopbevaring, en elevator og en døgnåben reception
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Hotel Astra Sarajevo har fordele såsom arbejdsområder med plads til en bærbar computer og aircondition samt faciliteter som gratis Wi-Fi og minibarer.
  • Andre faciliteter på værelserne tæller:
    • Badeværelser med boblebadekar og hårtørrere
    • Tv med satellitkanaler
    • Garderobe eller klædeskab, daglig rengøring og skriveborde

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Lufthavnstransport tur-retur døgnet rundt efter anmodning mod et tillægsgebyr
  • Overdækket parkering på stedet (40 BAM pr. nat)
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Mad og drikke

  • En bar/lounge
  • En kaffebar/café
  • En restaurant

Familievenlige faciliteter

  • Vaskeri

Bekvemmeligheder

  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Rengøring (dagligt)
  • Renseri-/vaskeriservice

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Elevator

Andet

  • 4 etager
  • Bygget i 2002
  • Hele overnatningsstedet blev renoveret i april 2022
  • Rygning er ikke tilladt

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Mørklægningsgardiner
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Badekar eller brusekabine
  • Boblebadekar
  • Hjemmesko
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Privat badeværelse

Underholdning

  • Tv med satellitkanaler

Mad og drikke

  • Minibar

Andet

  • Aircondition
  • Arbejdsområde til bærbar computer
  • Skrivebord
  • Strygejern/strygebræt
  • Telefon

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 14.00 til når som helst
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted tilbyder transport fra lufthavnen (tillægsgebyrer kan forekomme). Gæsterne skal kontakte overnatningsstedet med ankomstdetaljerne inden afrejse ved hjælp af oplysningerne på reservationsbekræftelsen
Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Skatten er sæsonbestemt og gælder ikke nødvendigvis hele året. Yderligere undtagelser og reduktioner kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. januar til den 5. januar, 4.00 BAM pr. person pr. nat.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 6. januar til den 30. juni, 3.00 BAM pr. person pr. nat.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. juli til den 31. august, 4.00 BAM pr. person pr. nat.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. september til den 24. december, 3.00 BAM pr. person pr. nat.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 25. december til den 31. december, 4.00 BAM pr. person pr. nat.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for lufthavnstransport: 40 BAM pr. køretøj (varighed: enkelt, maks. antal personer: 4)
  • Gebyr for selvstændig parkering (overdækket): 40 BAM pr. nat

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter
Betaling uden kontanter er tilgængelig
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Er Hotel Astra Sarajevo et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Hotel Astra Sarajevo?

Der tilbydes selvstændig parkering mod et gebyr på 40 BAM pr. nat.

Hvornår er indtjekning på Hotel Astra Sarajevo?

Indtjekning fra kl. 14.00 til når som helst.

Hvornår er udtjekning på Hotel Astra Sarajevo?

Udtjekning er kl. 11.00.

Tilbyder Hotel Astra Sarajevo shuttletransport til lufthavnen?

Ja, der er lufthavnstransport, der afgår (efter anmodning). Der pålægges et gebyr på 40 BAM pr. køretøj.

Hvor ligger Hotel Astra Sarajevo?

Dette hotel ligger i Den Gamle Bydel, kun få skridt fra Ferhadija-moskeen, Despić-huset og Ferhadija Street. Sarajevo 1878–1918 og Latinerbroen ligger få skridt derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.