Hele boligen

Villa Del Sol Santorini

Billedgalleri for Villa Del Sol Santorini

Et moderne interiør med køkken, spiseplads og siddeområde.
En smal gyde med en hvid mur, et gråt gelænder og et træ.
Et moderne køkken med hvide skabe, et rustfrit stål køleskab, en kaffemaskine og et spisebord med blå tallerkener og glas.
Et soveværelse med seng, kommode, spejl og dør.
En person slapper af i en liggestol ved en pool med et håndklæde og hatte i nærheden.

Anmeldelser

9,8 ud af 10.
Enestående

Hele boligen

2 soveværelser2 badeværelser

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Aircondition
  • Mulighed for parkering

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Villa Del Sol Santorini

  • Located in the traditional village of Messaria, in the heart of Santorini, our villa offers complete privacy and features luxury, tradition, and comfort in the Cycladic style, combined with modern design and decor. Equipped with a fully equipped kitchenette, 2 bedrooms, a living room, 2 bathrooms, and a private outdoor pool, it can accommodate up to 5 people
    Private parking is provided for our guests
    The location is ideal, as our guests can reach the central square of Messaria village—where all daily necessities can be found—in just a 5-minute walk the central square of Messaria village, where all daily necessities can be found.
    The property is located 4 km from Fyra (the island’s capital), 17 km from Oia, 4 km from the airport, and 6 km from the port

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Pool

Internet

  • Tilgængeligt i villaen: Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkering på stedet

Køkken

  • Kogeplade
  • Mikrobølgeovn
  • Ovn

Soveværelser

  • 2 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • 2 badeværelser
  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Sæbe
  • Toiletpapir

Opholdsområder

  • Stue

Underholdning

  • Tv

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 15.00
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Overnatningsstedets registreringsnummer 00000571358
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 500 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger

Om området

Denne villa befinder sig i Santorini. Det Gamle Thira og Oia Slot er et par betydningsfulde seværdigheder, mens nogle af stedets naturskønne områder omfatter Santorini caldera og Kamari Strand. Besøg vores rejseguide til Santorini
Vis flere villaer i Santorini
Kort
Fira

Hvad ligger i nærheden?

  • En vingård med et spiraltrappeanlæg, en vinpresse og en statue af en mand med et æsel.
    Koutsoyannopoulos Vinmuseum
    2 min. kørsel - 1.9 km
  • En kystvej med en stejl skrænt, et klart blåt hav og klippefyldte kystlinjer.
    Athinios Port
    6 min. kørsel - 4.2 km
  • Santo Vingård
    19 min. gang - 1.6 km
  • Venetsanos Vingård
    4 min. kørsel - 2.7 km
  • Art Space Santorini
    4 min. kørsel - 3.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Thira (JTR-Santorini National) - 9 min. kørsel

Restauranter

  • Santo Wines
    3 min. kørsel
  • Spartakos Restoraunt
    6 min. kørsel
  • La Pergola
    4 min. kørsel
  • Apollon
    7 min. kørsel
  • Franco's Cafe
    4 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Villa Del Sol Santorini en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er Villa Del Sol Santorini et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Villa Del Sol Santorini?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Villa Del Sol Santorini?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på Villa Del Sol Santorini?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Villa Del Sol Santorini?

Denne villa ligger i Santorini, kun 2 km fra Koutsoyannopoulos Vinmuseum og Santorini caldera. Derudover ligger Santo Vingård og Art Space Santorini ca. 3 km derfra.

Anmeldelser

9,8

Enestående