Hele boligen

Smukt hjem med udsigt over bjergene og poolen

Billedgalleri for Smukt hjem med udsigt over bjergene og poolen

Et toetagers træhus med balkon, swimmingpool og plantekasser.
En stue med fletningsmøbler, et glastopbord og en ventilator.
En trætrap med gelænder på begge sider, der fører op til en dør.
Et soveværelse med en træseng, to sengeborde med lamper, en ventilator i loftet og en klimaanlæg.
Et træhus med balkon, to Adirondack-stole og en hængekøje på terrassen.

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Smukt hjem med udsigt over bjergene og poolen

  • Dette velindrettede to-etagers hjem sidder på en bakke og tilbyder en fantastisk udsigt over Maya-bjergene med privat parkering, pool, WiFi, kabel-tv, fuldt udstyret køkken og værelser med aircondition. Master soveværelse har en privat balkon med hængekøje. Beliggende få minutter fra centrum af San Ignacio, restauranter, købmandsforretninger, Maya-templet, marked og mere. Vært ejer et rejsefirma og tilbyder nedsatte priser på transport og ture.

Lignende overnatningssteder

Om området

Denne feriebolig befinder sig i San Ignacio i centrum og i bjergene. Mayaruinerne Cahal Pech og Xunantunich Mayaruiner er et par eksempler på nogle af de lokale seværdigheder, mens andre inkluderer San Ignacio & Santa Elena House of Culture og Belize Botanic Gardens. Benque Viejo House of Culture og Upe Nai - Living Maya Immersion er også et besøg værd. Benyt lejligheden til at udforske områdets udendørsoplevelser som ridning og andre aktiviteter såsom fuglekiggeri. Besøg vores rejseguide til San Ignacio
Vis flere feriehuse i San Ignacio
Kort
San Ignacio Town, Cayo District

Hvad ligger i nærheden?

  • Forskellige farverige stoffer hænger tæt sammen.
    San Ignacio Marked
    2 min. kørsel - 1.8 km
  • Branch Mouth
    13 min. gang - 1.1 km
  • Ajaw Chocolate & Crafts
    16 min. gang - 1.4 km
  • Green Iguana Conservation Project
    19 min. gang - 1.6 km
  • San Ignacio & Santa Elena House of Culture
    2 min. kørsel - 1.8 km

Sådan kommer du rundt

  • San Ignacio (CYD-Town Airstrip) - 11 min. kørsel

Restauranter

  • The Hive
    5 min. kørsel
  • Ko-Ox Han-Nah
    2 min. kørsel
  • Urban Brownie Basket
    4 min. gang
  • Bennys Kitchen
    8 min. kørsel
  • The Guava Limb Café
    4 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Smukt hjem med udsigt over bjergene og poolen en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Er Smukt hjem med udsigt over bjergene og poolen et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Smukt hjem med udsigt over bjergene og poolen?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Smukt hjem med udsigt over bjergene og poolen?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på Smukt hjem med udsigt over bjergene og poolen?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Smukt hjem med udsigt over bjergene og poolen?

Feriested ligger i hjertet af San Ignacio, kun 15 minutters gang fra Mayaruinerne Cahal Pech og Branch Mouth. Derudover ligger Masewal Skovhave Medicinsk Sti og Ajaw Chocolate & Crafts ca. 2 km derfra.

Anmeldelser

Anmeldelser af Smukt hjem med udsigt over bjergene og poolen

10

Enestående

10

Rengøring

9,8

Området

10

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 97 af i alt 101 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 3 af i alt 101 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 1 af i alt 101 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 101 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 101 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
We had a wonderful stay!
Overnattede 3 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
The home was perfect! Very smooth check in and check out process. Home was very clean, the pool was was for cooling down, and the host helped us arrange an excursion through her company.
Overnattede 3 nætter i juni 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Pool was the fantastic after going on tours! Rooms were comfortable. Good restaurants within walking distance
Overnattede 4 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
This was by far one of our favorite vacation rentals ever! The house was comfortable, stocked with the essentials, and conveniently located. The pool and hammocks were amazing. We saw so many beautiful birds in the trees by the pool. Terry and her husband were friendly and provided great recommendations. I would definitely stay here again!
Overnattede 2 nætter i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Very nice home, conveniently located in San Ignacio. Close to Mayan ruins. The pool was awesome to cool off in. Just as an FYI, the whole house is not air conditioned, just the bedrooms, but they get plenty cool when you keep the doors closed.Terry lives right next door, she is very nice and was super quick to respond to any questions.I'd definitely recommend this rental!
Overnattede 3 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Pool is very nice after a day of touring.
Overnattede 3 nætter i november 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Great stay for our family! Convenient location and Terry the host was so accommodating and helpful. Even brought us some grocery items upon our arrival. Neighborhood dogs and a woodpecker can be a bit noisy- but that’s nature! Clean, large, great air conditioning, relaxing hammocks, refreshing pool! Great start to our trip!
Overnattede 2 nætter i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
We LOVED our stay at this property! Terry lives right next door and helped us book our transportation from this property to San Ignacio and then back to the airport, even accommodating our driver request (Pedro is the best!). She also provided us with welcome gifts and made the space truly feel like home. There was fresh water in the kitchen and all appliances/cookware/utensils we could possibly need. If you're staying in the area, we would highly recommend choosing Terry's place!
Overnattede 2 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Great location. Cute, clean place with plenty of space. Host is next door but the house is private. Host also runs a local tour company and assisted us with our excursions, which were fantastic, best guides! Host Terry even brought over banana bread freshly baked by her daughter as a welcome gift. The pool was a welcome respite from the late April heat and has a lovely view of the sunset.
Overnattede 5 nætter i april 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
The home was perfect for our family of four and the kitchen had everything we needed. Management answered all of our many questions on which tours we should take. We had a great stay. Thank you!
Overnattede 3 nætter i marts 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
The home is adorable and comfortable. Terry was quick to respond and a gracious host. Having a private pool to cool off in was perfect. There isn’t ac in the main part of the house but there is in the bedrooms so you can sleep comfortably. They had water there for us, basic amenities like shampoo, conditioner, body wash, paper towels, etc. I had many questions throughout our stay (where to buy certain things, places to eat) and Terry was always quick and kind to respond. The washer and dryer was very convenient. I’d recommend this property without hesitation!
Overnattede 3 nætter i juni 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Terry is a fantastic host. She really took care of us upon arrival.
Overnattede 2 nætter i januar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great

We loved staying here, and their ATM tour was fantastic
Overnattede 2 nætter i oktober 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Wonderful! No complaints! The lodging was perfect for our group of 6 (3 couples). It was well stocked and very clean! Terry was very accommodating, including arranging transportation for excursions and back to airport! Highly recommend!
Overnattede 4 nætter i februar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Terrys place is an amazing place to stay in San Ignacio. We were a family of 7 and had plenty of space for everyone. The pool was great. The house was clean and had everything we needed to cook light meals. Extra snacks were a treat. It’s right up the hill from a couple restaurants and a grocery store. Terry even gave us a ride to the market. Thanks Terry! I would recommend her place to anyone.
Overnattede 3 nætter i februar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
When we pulled in, the host, Terry, greeted us with a friendly smile (she lives next door) and made sure our check-in was seamless. She provided some local snacks, fresh water, and was available for any questions. The property was clean and well stocked. It fit our family of 5 well and had an extra bed left over. The pool was clean and refreshing and the deck hammocks enabled great relaxation and bird watching (loved seeing toucans 2x!). As a tour company owner, our host was a great resource for things to do in town and the tour we took with her company was 5-star. Great all around and we would definitely stay here again if we're fortunate enough to visit this beautiful country again.
Overnattede 3 nætter i marts 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Nice place

Nice clean property. Easy to communicate with the owner. Would definitely stay here again.
Overnattede 2 nætter i januar 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Just perfect

We used the pool a lot, even at the end of December Sat around on the deck every night Bedrooms were cool and cozy Great view including yellow butterflies on backyard tree Large dining area Just perfect
Overnattede 4 nætter i december 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

House in San I

The house was very nice and the pool was a refreshing perk.
Overnattede 3 nætter i juli 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great home base for San Ignacio!

Great location for us to base our adventures in San Ignacio! Our hosts were attentive and were quick to respond to any issues we had! The pool was an excellent bonus that we used every night! Highly recommend staying here for San Ignacio
Overnattede 2 nætter i april 2025
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
The facilities were as described and even exceeded our expectations. Terry was an exceptional host. A few issues came up and all were resolved within minutes. (It helps that she lives next door!) The house is at the top of a hill with a good restaurant and a decent supermarket at the bottom. We welcomed the opportunity to get some exercise!
Overnattede 4 nætter i januar 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, kommunikation
The host went out her way to make us comfortable. The house had everything that one needed for a comfortable stay
Overnattede 2 nætter i januar 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Perfect!

This home was perfect for my family! The home was clean, secure, and spacious for our party of 6. We loved the private pool and very much enjoyed sitting on the deck in the afternoon and evening. We are so glad we chose to stay at this property!
Overnattede 3 nætter i april 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Great stay

Spacious home, beautiful view, great hosts. Exactly what we needed for our stay in Cayo. Washer and dryer was a great unexpected bonus!
Overnattede 3 nætter i september 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Check in couldn't have been easier. Terry, the host, was in contact with us while we were there and went the extra mile and gave us complimentary snacks and drinks. We didn't have any issues during our short stay. The pool was a great and relaxing amentity, especially after coming back from a tour in the hot month of August. Thank you, Terry, for a memorable stay!
Overnattede 2 nætter i august 2025