Hele boligen

La Primula

Vælg datoer for at se priser

Populære faciliteter

  • Udendørsareal
  • Grillfaciliteter

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 2 ud af 2 værelser

Standardhus - 2 soveværelser - terrasse (La Primula Apartment 1 Sea View)

  • Havudsigt
  • 100 m²
  • 2 soveværelser
  • Plads til 6 personer
  • 2 dobbeltsenge og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi

Standardlejlighed - 2 soveværelser - balkon (La Primula Apartment 2 Sea View)

  • Havudsigt
  • 100 m²
  • 2 soveværelser
  • Plads til 6 personer
  • 2 dobbeltsenge og 1 sovesofa (dobbeltseng)
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Denne feriebolig befinder sig i Salve. Stedets naturskønne områder kan opleves med et besøg til Pescoluse Strand og Santa Maria di Leuca Strand. Besøg vores rejseguide til Salve
Vis flere feriehuse i Salve
Kort
Salve, LE

Hvad ligger i nærheden?

  • En strand med krystalklart turkis vand, hvide telte og en vogn med farverige stoffer.
    Pescoluse Strand
    5 min. gang - 0.5 km
  • En strand med liggestole og parasoller, en båd og en klar blå himmel.
    Baia Verde Strand
    49 min. kørsel - 41.0 km
  • Vado-tårnet
    18 min. gang - 1.6 km
  • Lido Marini Strand
    13 min. kørsel - 11.1 km
  • Santa Maria di Leuca Strand
    16 min. kørsel - 10.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Salve-Ruggiano Station - 12 min. kørsel
  • Brindisi (BDS-Papola Casale) - 97 min. kørsel

Restauranter

  • Titty Twister
    14 min. gang
  • Lido Venere
    5 min. gang
  • Ristorante da Mimì
    6 min. kørsel
  • La Kambusa
    17 min. gang
  • La Pajara Beach
    3 min. kørsel

Om overnatningsstedet

La Primula

  • Feriehus i nærheden af Pescoluse Strand
  • La Primula tilbyder en terrasse m.m. Hold forbindelsen med Wi-Fi på værelset.
  • Yderligere fordele inkluderer:
  • En flersproget medarbejderstab, røgfrie områder og havegrill
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos La Primula tilbyder faciliteter såsom Wi-Fi.

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt i huset: Wi-Fi

Parkering og transport

  • Ingen mulighed for parkering på stedet
  • Bil anbefales

Soveværelser

  • 2 soveværelser

Badeværelse

  • 1 badeværelse

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter
  • Terrasse

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Flersproget medarbejderstab

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Brandslukker

Generelt

  • 3 enheder
  • Enhedens størrelse: 100 kvadratmeter

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 00.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted har ingen reception
Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner inden for 5 dage inden ankomst. Der er adgang via en privat indgang
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Privat indgang

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Vugger (barnesenge) er tilgængelige mod et gebyr på 3.0 EUR pr. dag

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Skatten er sæsonbestemt og gælder ikke nødvendigvis hele året. Yderligere undtagelser og reduktioner kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. oktober til den 31. maj, 0.00 EUR pr. person pr. nat.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. juni til den 30. september, 1.80 EUR pr. person pr. nat.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for baby-/barneseng: 3.0 EUR pr. dag

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kredit- eller debitkort. Kontanter accepteres ikke
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Overnatningsstedets registreringsnummer LE07506691000061601, IT075066C200105044, IT075066C200105049, LE07506691000061603
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres pas
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger
Det anbefales at have en bil for at komme til og fra dette overnatningssted
Dette overnatningssted tager mod gæster af alle seksuelle orienteringer og kønsidentiteter (LGBTQ+-venligt)

Ofte stillede spørgsmål

Er La Primula et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos La Primula?

Dette overnatningssted tilbyder ikke parkering.

Hvornår er indtjekning på La Primula?

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 00.00.

Hvornår er udtjekning på La Primula?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger La Primula?

Dette feriested ligger i Salve, kun 5 minutters gang fra Pescoluse Strand og Det Ioniske Hav. Derudover ligger Vado-tårnet og Pali Tower Beach ca. 5 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.