Hele boligen

Exclusive Beach Villa Stockholm

Overnatningsstedets klasse: 2

Billedgalleri for Exclusive Beach Villa Stockholm

Et moderne hus i to etager med en stor forhave, et overdækket udendørs opholdsområde og en stensti, der fører til indgangen.
Et moderne interiør med en trappe op til en siddeplads med udsigt over naturen.
Et moderne hus med stor terrasse med udsigt over en flod, omgivet af træer og en sø.
En rummelig opholdsstue med et klaver, sofaer og et stort vindue.
Et soveværelse med seng, sengeborde, lampe og spejl.

Hele boligen

9 soveværelser5 badeværelserPlads til 20 personer450 m2

Populære faciliteter

  • Udendørsareal
  • Grillfaciliteter

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Exclusive Beach Villa Stockholm

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Exclusive Beach Villa Stockholm tilbyder en have m.m. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på fællesarealer.
  • Andre fordele hos denne villa inkluderer:
  • Havegrill

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Mulighed for parkering på gaden

Soveværelser

  • 9 soveværelser

Badeværelse

  • 5 private badeværelser

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter
  • Have

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • 15 enheder
  • Have

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 00.00
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • American Express
  • Diners Club
  • Discover
  • JCB International
  • MasterCard
  • Visa

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Et obligatorisk gebyr for rengøring er inkluderet i overnatningsstedets pris

Om området

Exclusive Beach Villa Stockholm befinder sig i Saltsjö-Duvnäs. Vasamuseet og ABBA The Museum er nogle af de kulturelle højdepunkter, du kan opleve. Er det oplevelser, som står på agendaen, kan du overveje at deltage i Stockholm Viking Terminal. Deltag i et event eller en sportbegivenhed ved 3Arena, og giv dig selv tid til at opleve Gröna Lund, som er en af topseværdighederne. Besøg vores rejseguide til Saltsjö-Duvnäs
Vis flere villaer i Saltsjö-Duvnäs
Kort
Saltsjo-Duvnas, Stockholm County

Hvad ligger i nærheden?

  • Et bybillede med en markant kuppelformet bygning, tæt bebyggede boliger og frodige grønne træer.
    Avicii Arena
    12 min. kørsel - 11.7 km
  • En vandpark med rutschebaner og et pariserhjul i skumringen.
    Gröna Lund
    25 min. kørsel - 20.2 km
  • Et livligt marked med udendørs boder, et iøjnefaldende afstribet markise med teksten
    Skansen
    25 min. kørsel - 20.2 km
  • Järlasjön
    4 min. kørsel - 2.5 km
  • Strawberry Arena
    28 min. kørsel - 25.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Mårtensdal Station - 14 min. kørsel
  • Saltsjö-Duvnäs Station - 16 min. gang
  • Stockholm (BMA-Bromma) - 37 min. kørsel

Restauranter

  • Nacka Forum Bibliotek
    7 min. kørsel
  • Burger King
    8 min. kørsel
  • D&P's Beer & Chili Parlour
    7 min. kørsel
  • The Old Smokehouse
    12 min. kørsel
  • Café Grindstugan
    9 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Er Exclusive Beach Villa Stockholm et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Exclusive Beach Villa Stockholm?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 00.00.

Hvornår er udtjekning på Exclusive Beach Villa Stockholm?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Exclusive Beach Villa Stockholm?

Denne villa ligger i Saltsjö-Duvnäs, kun 3,5 km fra Nacka Forum Indkøbscenter og ca. 10 km fra Sickla Indkøbscenter og Sickla Strand. Derudover ligger Avicii Arena og Det svenske museum for fotografi ca. 15 km derfra. Du kan desuden gå til Saltsjö-Duvnäs Station på 16 minutter.