Hele lejligheden

Apartment with Sea View and Hot Tub on Balcony

Billedgalleri for Apartment with Sea View and Hot Tub on Balcony

Et stilfuldt badeværelse med en sort vask, en glasbrusekabine og et hvidt toilet.
En moderne stue med sofa, spiseplads med barstole og et køkken med træskabe.
Et evighedsbassin med træterrasse og havudsigt.
Et moderne soveværelse med seng, sengebord og udsigt til opholdsstuen.
Boblebad på balkon med udsigt over byen.

Anmeldelser

9,6 ud af 10.
Enestående

Hele lejligheden

94 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Aircondition
  • Udendørsareal
  • Mulighed for parkering

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Apartment with Sea View and Hot Tub on Balcony

  • Rental basis: Entire house or apartment
    Number of bedrooms: 1; Number of other rooms with beds: 0
    Number of bathrooms: 1
    If you cause damage to the property during your stay, you may be required to pay according to YourRentals’s property damage policy.
    An extraordinary stay in an unusual place. Beautiful apartment with sea view 200 m from Rawai beach. Jacuzzi on the terrace. The apartment has 94 sqm. Sleeping option for a family of 4 people. Swimming pool in the property. 1 bathroom, extra toilet. The apartment is located in a five-story building with an elevator. Underground parking is available for all guests. The apartment has a king-size bed and a fold-out sofa bed in the living room. The room can be separated from the airplane with movable walls.

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Fællespool

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: internetadgang

Parkering og transport

  • Parkering på stedet

Køkken

  • Kogeplade
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Ovn

Soveværelser

  • Sengelinned til rådighed
  • Soveværelse

Badeværelse

  • Bruser
  • Hårtørrer

Underholdning

  • Tv

Udendørsarealer

  • Terrasse

Komfort

  • Aircondition

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Børn er ikke tilladt på overnatningsstedet
  • Enhedens størrelse: 94 kvadratmeter

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 15.00
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn må ikke opholde sig på dette overnatningssted

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt overnatningsstedets afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Rawai. Bangla Road og Central Phuket er begge et besøg værd, hvis shopping står på agendaen. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge Rawai Strand og Nai Han Strand. Chalong Fishing Park og Dino Park Minigolf er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Rawai
Vis flere lejligheder i Rawai
Kort
Rawai, Phuket

Hvad ligger i nærheden?

  • En turkis strand med klart vand, en båd og et skovområde.
    Rawai Strand
    2 min. kørsel - 1.2 km
  • Oversigtsbillede af en strand med klart turkisblåt vand, sandbund og palmer.
    Yanui Strand
    4 min. kørsel - 2.7 km
  • Rawai Park
    16 min. gang - 1.4 km
  • Naiharn Sø
    2 min. kørsel - 2.0 km
  • Rawai Fisk- og Skaldyrsmarked
    3 min. kørsel - 1.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Phuket (HKT-Phuket International) - 77 min. kørsel

Restauranter

  • Vida Nova
    6 min. gang
  • FitGeeks - Healthy Pit Stop
    9 min. gang
  • Polly Jen Rawai Brewing Craft Beer Phuket
    9 min. gang
  • Georgian House
    7 min. gang
  • Wecafe Rawai
    6 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har Apartment with Sea View and Hot Tub on Balcony en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er Apartment with Sea View and Hot Tub on Balcony et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Apartment with Sea View and Hot Tub on Balcony?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Apartment with Sea View and Hot Tub on Balcony?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på Apartment with Sea View and Hot Tub on Balcony?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Apartment with Sea View and Hot Tub on Balcony?

Dette lejlighedskompleks ligger i Rawai, kun 2 km fra Rawai Fisk- og Skaldyrsmarked og Rawai Strand. Derudover ligger Yanui Strand og Naiharn Sø ca. 2 km derfra.

Anmeldelser

9,6

Enestående