Hele boligen·Privat vært

Sea Breeze II Luxury 9 BR Oceanview Estate mellem Dominical og Manuel Antonio

Billedgalleri for Sea Breeze II Luxury 9 BR Oceanview Estate mellem Dominical og Manuel Antonio

Et moderne hus med to etager, en stor swimmingpool, udendørs møbler og en overdækket terrasse.
Et moderne spiseområde med et træbord dækket til seks personer, omgivet af grå stole. Store vinduer giver udsigt til grøn vegetation udenfor.
Et moderne køkken med en stor ø, rustfrie stålapparater og udsigt til grønne områder.
Et moderne køkken med en central ø, store vinduer og et spiseområde med udsigt.
Et moderne hus i to etager med stor balkon, swimmingpool og frodig beplantning omkring.

Anmeldelser

9,4 ud af 10.
Enestående

Hele boligen

9 soveværelser6 badeværelserPlads til 16 personer557 m2

Populære faciliteter

  • Havudsigt
  • Pool
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Kæledyrsvenligt

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Sea Breeze II Luxury 9 BR Oceanview Estate mellem Dominical og Manuel Antonio

  • Velkommen til Sea Breeze II! Med over 100 fem-stjernede anmeldelser på vores første hus, Sea Sea Breeze, er vi glade for nu at tilbyde denne nyrenoverede luksusbygning på 6 soveværelser på 25 hektar med dramatisk havudsigt, gammel regnskov og ultimativ privatliv i et roligt og sikkert indhegnet samfund. Ideel til familiesammenkomster, familiebesøg, bryllupper eller forretningsrejser. Luksus i alle detaljer. Bedøvelse øverste etage master / ensuite. Stor pool og udendørs underholdningsområder. Enestående service. 3 BR pensionat kan tilføjes i alt 9 BR. Sea Breeze II ligger halvvejs mellem to af Costa Ricas mest berømte nationalparker - Manuel Antonio og Marina Ballena og er en ideel base for at udforske den sydlige zone.
    En del af Guapil Tropical Estates (et lille gated community), Sea Breeze II ligger kun 5 minutter fra motorvej 34 på en fremragende vej (4x4 anbefales stadig), men er alligevel rolig og omgivet af gamle træer, en privat frugtplantage med daglige besøg fra tukaner, aber og pisoter. Fantastisk udsigt over havet, en stor saltvandspool, udendørs køkken / grill, bar og gårdhave spisning tilbyder rigelig plads til underholdning eller tilbagetog i et af de seks luksuriøse soveværelser i hovedhuset. Et separat pensionat kun 200 meter væk tilbyder 3 ekstra soveværelser og kan tilføjes mod et ekstra leje. Stort gourmetkøkken, fuldt udstyret til underholdning inklusive barområde og vinkøleskab eller leje en kok! Stor stue, levende kant spisebord / ø sæder 14. To udendørs barer at nyde! Ekspansivt familieværelse på poolplan. De fleste soveværelser i hovedhuset har aircondition; en yderligere sjette soveværelse er på lavere niveau er fantastisk til teenagere. 3 BR Pensionat har kun loftsventilatorer. Fælles områder af hovedhuset har aircondition. Hele øverste etage er et luksuriøst soveværelse / ensuite med gulv til loft-vinduer, soaker-badekar og boblebad.

    Kun 10 minutter væk fra Dominical, en malerisk strandby kendt for sin surfing i verdensklasse, håndværksbryggeri og funky butikker og restauranter. Dagture inkluderer ture til stranden, til Manuel Antonio eller Marina Ballena Nationalparker, skildpadderede, ridning, vandfaldture, ATV-ture, ziplining eller bare slappe af i hængekøjen ved poolen! Vi har en fremragende ejendomsadministrator, der er på telefon 24/7 for at svare på dine spørgsmål, og som kan hjælpe med aktivitetsbookinger.

Faciliteter på overnatningsstedet

Strand

  • Strand i nærheden
  • Strandhåndklæder

Pool- og spafaciliteter

  • Massage
  • Privat pool
  • Udendørs pool

Internet

  • Tilgængeligt i huset: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Bil til rådighed
  • Bil er påkrævet
  • Parkeringsmulighederne på stedet omfatter en garage

Køkken

  • Blender
  • Brødrister
  • Elkedel
  • Hummer-/krabbegryde
  • Isterningmaskine
  • Kaffe-/temaskine
  • Kaffekværn
  • Kogeplade
  • Krydderier
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køkkenrulle
  • Køkkenø
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn
  • Tekøkken

Spisning

  • Der tilbydes morgenmad mod et gebyr
  • Kokkeservice
  • Spisebord

Soveværelser

  • 9 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • 5,5 private badeværelser
  • Badekar
  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Shampoo
  • Sæbe
  • Toiletpapir

Opholdsområder

  • Separat spiseområde
  • Spisebord
  • Stue

Underholdning

  • Smart-tv med kabel-/satellitkanaler

Udendørsarealer

  • Balkon
  • Grillfaciliteter
  • Have
  • Udendørs møbler

Tøjvask

  • Vaskemaskine
  • Vaskeri

Komfort

  • Aircondition

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Hjælp til personer med et handicap på værelset
  • Ingen elevator (overnatningssted i ét plan)
  • Særlige rygeområder
  • Besked fra værten: Outdoor patios only

Service og tjenester

  • Concierge-tjenester
  • Pengeskab
  • Rengøring efter anmodning
  • Strygejern/strygebræt

Områdets højdepunkter

  • Tæt på havet
  • Tæt på marinaen

Oplevelser

  • Dykning i nærheden
  • Fiskeri i nærheden
  • Fuglekiggeri i nærheden
  • Hvalsafari i nærheden
  • Mountainbiking i nærheden
  • Mulighed for at ride i nærheden
  • Mulighed for at ro kajak i nærheden
  • Mulighed for at sejle i motorbåd i nærheden
  • Mulighed for at svømme i nærheden
  • Naturvandringer i nærheden
  • Rafting i nærheden
  • Snorkling i nærheden
  • Surfing/bodyboarding i nærheden
  • Vandre-/cykelstier i nærheden
  • Økoture i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Ingen kuliltedetektor eller gasapparater (værten har angivet, at der ikke er en kuliltedetektor eller gasapparater på overnatningsstedet)
  • Ingen røgalarm (værten har angivet, at der ikke er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Førstehjælpskasse
  • Brandslukker
  • Deadbolt-lås

Generelt

  • Affaldssortering
  • Enhedens størrelse: 557 kvadratmeter
  • Have
  • Lukket område
  • Rengøring (efter anmodning)
  • Udflugter og oplevelser, der ejes og organiseres lokalt
  • Udstilling med lokale kunstnere

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er tilladt
Begrænsninger gælder. For flere oplysninger kan du kontakte overnatningsstedet via telefonnummeret på reservationsbekræftelsen
Besked fra værten: Ask for exceptions

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er tilladt
Quiet hours midnight to 6:00 a.m.

Rygning

Rygning er tilladt: I udvalgte områder
Outdoor patios only

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events er tilladt på stedet
Besked fra værten: Quiet hours midnight to 6:00 a.m.
Værten har angivet, at der ikke er nogen kuliltealarm eller gasapparater på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der ikke er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker, førstehjælpskasse og lås med dødbolt
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking

Vi bør nævne

Det er nødvendigt at have en bil for at komme til og fra dette overnatningssted

Om området

Denne feriebolig befinder sig tæt på stranden i Savegre. Hacienda Barú National Wildlife Refuge og Playa Barú reflekterer områdets naturlige skønhed. Områdets andre seværdigheder inkluderer Sunset Surf Dominical - Dagslektioner og Alturas Dyrereservat. Udforsk områdets muligheder for oplevelser på, i og ved vandet såsom kajakroning og dykning i nærheden, eller nyd godt af den fri natur ved at kaste dig ud i mulighederne hvad angår mountainbiking og økoture. Besøg vores rejseguide til Savegre
Vis flere feriehuse i Savegre
Kort
Dominical, Puntarenas

Hvad ligger i nærheden?

  • Solnedgang over en strand med folk som går og heste der græsser.
    Uvita Strand
    32 min. kørsel - 28.9 km
  • Ovenfra ses en strand med turkisblåt vand, frodigt grønt vegetation og en lille mørk sø.
    Manuel Antonio Naturpark & Dyreliv Reservat
    57 min. kørsel - 52.2 km
  • Playa Guápil
    14 min. gang - 1.2 km
  • Hacienda Barú National Wildlife Refuge
    5 min. kørsel - 3.2 km
  • Playa Dominical
    5 min. kørsel - 5.0 km

Sådan kommer du rundt

  • Quepos (XQP) - 26 min. kørsel

Restauranter

  • The Bakery
    4 min. kørsel
  • Fuego Brew Company
    4 min. kørsel
  • Cafe Mono Congo
    3 min. kørsel
  • Dominical Sushi
    3 min. kørsel
  • Phat Noodle
    3 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Sea Breeze II Luxury 9 BR Oceanview Estate mellem Dominical og Manuel Antonio en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Er Sea Breeze II Luxury 9 BR Oceanview Estate mellem Dominical og Manuel Antonio et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Hvor meget koster parkering hos Sea Breeze II Luxury 9 BR Oceanview Estate mellem Dominical og Manuel Antonio?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Sea Breeze II Luxury 9 BR Oceanview Estate mellem Dominical og Manuel Antonio?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Sea Breeze II Luxury 9 BR Oceanview Estate mellem Dominical og Manuel Antonio?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Sea Breeze II Luxury 9 BR Oceanview Estate mellem Dominical og Manuel Antonio?

Dette feriested med familievenlig profil ligger ved vandet i Savegre, kun 2 km fra Playa Barú og Playa Guápil. Derudover ligger Sunset Surf Dominical - Dagslektioner og Hacienda Barú National Wildlife Refuge ca. 5 km derfra.

Anmeldelser af Sea Breeze II Luxury 9 BR Oceanview Estate mellem Dominical og Manuel Antonio