Hotel Lucija

Overnatningsstedets klasse: 3

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

8,8 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • På privat strand
  • Morgenmad er inkluderet
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
Den nuværende pris er 695 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
14. sep. - 15. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 7 ud af 7 værelser

Standard Double Room, Partial Sea View***

8,6 ud af 10
Fremragende
(4 anmeldelser)
  • Delvis havudsigt
  • 21 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Standard Double Room, 1 Queen Bed, Garden View***

8,4 ud af 10
Rigtig godt
(8 anmeldelser)
  • Haveudsigt
  • 21 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Basic Single Room***

9,6 ud af 10
Enestående
(4 anmeldelser)
  • Haveudsigt
  • 12 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 1 person
  • 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-værelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - parkudsigt

10,0 ud af 10
Enestående
(2 anmeldelser)
  • Parkudsigt
  • 21 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-værelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - delvis havudsigt

  • Delvis havudsigt
  • 21 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-værelse med dobbeltseng eller 2 enkeltsenge - havudsigt

9,4 ud af 10
Enestående
(3 anmeldelser)
  • Havudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Junior-suite - havudsigt

9,0 ud af 10
Fantastisk
(4 anmeldelser)
  • Havudsigt
  • 32 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 enkeltsenge og 2 sovesofaer (enkeltsenge)
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Hotel Lucija befinder sig i Posedarje i landlige omgivelser og på en privat strand. Maslenica Bro og Novigrad-slottet er et par eksempler på nogle af de lokale seværdigheder, mens andre inkluderer Magtens Labyrint og Kærlighedens Labyrint. Oplevelser som kajakroning og rafting giver gode muligheder for at komme ud på eller i det omgivende vand, eller du kan tage på eventyr ved at afprøve vandre-/cykelruter og bjergklatring i nærheden. Besøg vores rejseguide til Posedarje
Kort
Brace Dežmalj 26, Posedarje, 23242

Hvad ligger i nærheden?

  • Et bjerglandskab med fyrretræer i forgrunden og klippetoppe i baggrunden.
    Paklenica Nationalpark
    24 min. kørsel - 22.7 km
  • Krystalklart lavt hav med synlige sten og småsten.
    Kolovare-stranden
    32 min. kørsel - 31.0 km
  • strand nær Posedarje
    10 min. gang - 0.9 km
  • strand nær Mikina punta
    1 min. kørsel - 1.5 km
  • Borik Strand
    38 min. kørsel - 34.2 km

Sådan kommer du rundt

  • Lovinac Station - 36 min. kørsel
  • Zadar (ZAD) - 26 min. kørsel

Restauranter

  • Marché Jasenice North
    28 min. kørsel
  • Marché Jasenice South
    9 min. kørsel
  • Caffe bar Kvartir
  • Pizzeria Tomato
  • Caffe bar Vrisak
    5 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Hotel Lucija

  • Hotel ved havet
  • Nyd godt af gratis morgenmadsbuffet, en natklub og en terrasse hos Hotel Lucija. Dette hotel er et godt sted at nyde solen med en privat strand, spisning ved stranden og liggestole. Forkæl dig selv med massage eller andre spafaciliteter. Stedets restaurant byder på morgenmad, frokost og middag. Prøv aktiviteter på stedet som fiskeri, snorkling og dykning. Gratis Wi-Fi på værelset er til rådighed for alle gæster, og der tilbydes en kaffebar/café og en have.
  • Du kan desuden drage fordel af:
    • Gratis selvstændig parkering og langtidsparkering
    • Cykeludlejning, parkering til autocamper/bus/lastbil og lufthavnstransport tur-retur (tillægsgebyr)
    • Hurtig udtjekning, hurtig indtjekning og et tv i lobbyen
    • Gæsteanmeldelserne giver topkarakter til det hjælpsomme personale
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Hotel Lucija inkluderer komfortable faciliteter som arbejdsområder med plads til en bærbar computer og aircondition samt faciliteter som gratis Wi-Fi og pengeskabe.
  • Ekstra faciliteter på værelserne tæller:
    • Badeværelser med brusere og gratis toiletartikler
    • 32-tommers LCD-tv med satellitkanaler
    • Varme, daglig rengøring og skriveborde

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis ekstern parkering
  • Lufthavnstransport tur-retur døgnet rundt efter anmodning mod et tillægsgebyr
  • Gratis langtidsparkering på stedet
  • Parkering til autocampere, busser og lastbiler på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet tilbydes hver dag fra kl. 07.00 til kl. 10.00
  • En bar/lounge
  • En kaffebar/café
  • En restaurant

Oplevelser

  • Cykeludlejning
  • Dykning
  • Fiskeri
  • Natklub
  • Skiopbevaring
  • Snorkling
  • Tv på fællesarealer

Familievenlige faciliteter

  • Vaskeri

Bekvemmeligheder

  • Bagageopbevaring
  • Pengeskab i receptionen
  • Reception med begrænsede åbningstider
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Bryllupsfaciliteter
  • Flersproget medarbejderstab
  • Hjælp med udflugter og billetter
  • Rengøring (dagligt)
  • Renseri-/vaskeriservice

Forretningstjenester

  • Computerstation
  • Forretningscenter
  • Konferencelokaler med et areal på 200 m²
  • Mødelokale

Udendørs

  • Grillfaciliteter
  • Have
  • På en privat strand
  • Strandliggestole
  • Strandparasoller
  • Terrasse

Spa

  • Massage

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Sænket skranke og vask

Andet

  • 3 bygninger
  • 4 etager
  • Arkitektur i middelhavsstil
  • Bygget i 2005
  • Rygning er ikke tilladt
  • Selskabssal

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Sengelinned til rådighed
  • Topmadras

Badeværelse

  • Bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Hjemmesko
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Privat badeværelse
  • Shampoo
  • Sæbe
  • Toiletpapir

Underholdning

  • 32 tommers LCD-tv med satellitkanaler

Mad og drikke

  • Begrænset roomservice

Andet

  • Aircondition
  • Arbejdsområde til bærbar computer
  • Pengeskab
  • Skrivebord
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)
  • Telefon
  • Varme

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 23.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Huritg indtjekning er tilgængelig
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning
Sen udtjekning afhænger af tilgængelighed
Der opkræves et tillægsgebyr for sen udtjekning
Hurtig udtjekning er tilgængelig

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted tilbyder transport fra lufthavnen (kan medføre tillægsgebyr). Gæster, som vil arrangere transport, skal kontakte overnatningsstedet 24 timer før ankomst via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen
Receptionen er åben dagligt fra kl. 07.00 til kl. 23.00
Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Renoveringer og lukninger

Overnatningsstedet lukkes fra den 1. november til den 31. marts.

Adgangsmuligheder

Reception (begrænsede åbningstider)

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ét barn op til 5 år kan overnatte gratis, hvis barnet benytter de eksisterende sengepladser i forælderens/værgens værelse
Ekstrasenge er tilgængelige mod et gebyr på 30.0 EUR pr. dag
Vugger (barnesenge) er tilgængelige mod et gebyr på 75.0 EUR pr. dag

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Skatten er sæsonbestemt og gælder ikke nødvendigvis hele året. Yderligere undtagelser og reduktioner kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. oktober til den 31. marts, 1.50 EUR pr. person pr. nat for voksne og 0.75 EUR pr. nat for gæster mellem 12 og 17 år. Denne skat gælder ikke for børn under 12 år.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. april til den 30. september, 1.50 EUR pr. person pr. nat for voksne og 0.75 EUR pr. nat for gæster mellem 12 og 17 år. Denne skat gælder ikke for børn under 12 år.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for lufthavnstransport: 200 EUR pr. køretøj (enkelt)
  • Sen udtjekning er mulig for et gebyr (afhænger af tilgængelighed)
  • Gebyr for baby-/barneseng: 75.0 EUR pr. dag
  • Gebyr for ekstra seng: 30.0 EUR pr. dag

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter
Betaling uden kontanter er tilgængelig
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Kun registrerede gæster kan opholde sig på værelserne
Det er nødvendigt at have en bil for at komme til og fra dette overnatningssted

Ofte stillede spørgsmål

Er Hotel Lucija et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvad koster det at overnatte hos Hotel Lucija?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Hotel Lucija den 14. sep. 2026 starter fra 695 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 28. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Hvor meget koster parkering hos Hotel Lucija?

Der er gratis selvstændig parkering og forlænget parkering på dette overnatningssted. Parkering i nærheden er også gratis.

Hvornår er indtjekning på Hotel Lucija?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 23.00. Indtjekning uden for åbningstid er ikke mulig.

Hvornår er udtjekning på Hotel Lucija?

Udtjekning er kl. 11.00. Sen udtjekning er mulig mod et gebyr (afhænger af tilgængelighed).

Tilbyder Hotel Lucija shuttletransport til lufthavnen?

Ja, der er lufthavnstransport, der afgår (efter anmodning). Der pålægges et gebyr på 200 EUR pr. køretøj.

Hvor ligger Hotel Lucija?

Dette hotel i Posedarje ligger på stranden, mindre end 10 km fra Maslenica Bro, St. Jurja-kirken og Skt. Jeronim Kirke. Derudover ligger Paklenica Nationalpark og Novigrad-slottet ca. 20 km derfra.