Hele boligen·Privat vært

Stueplan bolig med saltvand POOL

Billedgalleri for Stueplan bolig med saltvand POOL

En kystby med bred sandstrand, en promenade fyldt med bygninger og et klart, blåt hav.
En swimmingpool med klart, blåt vand, fliserede kanter og et flisebelagt dæk med liggestole.
Et moderne køkken med spiseplads, med et træbord og et kort over Porto de Mós.
En stue med et træskrivebord, en beige sofa og et farverigt billede på væggen.
En murstensgrill med skorsten, en pool med fliseterrasse, og en grøn bygning i baggrunden.

Anmeldelser

9,2 ud af 10.
Fantastisk

Hele boligen

2 soveværelser1 badeværelsePlads til 5 personer

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Kæledyrsvenligt
  • Udendørsareal
  • Mulighed for parkering

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Stueplan bolig med saltvand POOL

  • Stueplan bolig med privat swimmingpool til 70 m2 og salt behandling. Det har liggestole, bord med 4 stole, parasoller og en kulgrill. Puljen har badeværelse med bruser, samt udendørs bruser.
    Huset har 2 soveværelser, 1 badeværelse, køkken og stue udstyret (tallerkener, bestik, gryder, brødrister, mikrobølgeovn, komfur, ovn, kaffemaskine Delta, køleskab, TV). Der er adgang til internet og kabel-tv.
    Parkering indendørs.
    Det er en 15 minutters kørsel fra stranden i Nazaré og andre maleriske strande og flere punkter af stor turistmæssig interesse, såsom klosteret Batalha, Alcobaça Kloster, Sanctuary af Fátima, Grutas Mira de Aire, Serra de Aire-nationalparken og lamper, og mere !! 300 mt af IC2 med hurtig adgang til IC9, A1, A8 og A19.

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Privat pool

Internet

  • Tilgængeligt i villaen: Wi-Fi

Parkering og transport

  • Bil er påkrævet
  • Parkering på stedet

Køkken

  • Brødrister
  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Ovn

Soveværelser

  • 2 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • 1 badeværelse
  • Badekar eller brusekabine
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer

Underholdning

  • Bøger
  • DVD-afspiller
  • Tv med kabel-/satellitkanaler

Udendørsarealer

  • Kulgrill
  • Terrasse

Tøjvask

  • Vaskemaskine
  • Vaskeri

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt
  • Kun hunde er velkomne
  • Op til 10 kg pr. kæledyr

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.30

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er tilladt
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer
Kun hunde er velkomne
1 kæledyr i alt (op til 10 kg pr. kæledyr)
Begrænsninger gælder. For flere oplysninger kan du kontakte overnatningsstedet via telefonnummeret på reservationsbekræftelsen
Besked fra værten: Só com bom comportamento!

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking

Vi bør nævne

Det er nødvendigt at have en bil for at komme til og fra dette overnatningssted

Om området

Denne villa befinder sig i Porto de Mos. Centro de Interpretação da Batalha de Aljubarrota Udstilling og Museum for Talende Maskiner er nogle af de kulturelle seværdigheder, mens et par eksempler på de oplevelser, du kan udforske i området, er Alcaria Ridecenter og Luís de Camões Have. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Exposalao Udstillingscenter eller Dr. Magalhaes Pessoa Stadion har på programmet. Besøg vores rejseguide til Porto de Mos
Vis flere villaer i Porto de Mos
Kort
Porto de Mós, Leiria District

Hvad ligger i nærheden?

  • En historisk katedral med detaljeret gotisk arkitektur, karakteriseret ved høje spir og udsmykket stenværk.
    Batalha Kloster
    10 min. kørsel - 10.3 km
  • Porto de Mos Slot
    4 min. kørsel - 4.1 km
  • Parque Verde
    4 min. kørsel - 4.1 km
  • Centro de Interpretação da Batalha de Aljubarrota Udstilling
    8 min. kørsel - 7.7 km
  • Exposalao Udstillingscenter
    8 min. kørsel - 8.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Leiria Station - 19 min. kørsel
  • Lissabon (LIS-Humberto Delgado) - 81 min. kørsel

Restauranter

  • Restaurante Trintta
    10 min. kørsel
  • Mosteiro do Leitão
    7 min. kørsel
  • Casa do Benfica na Batalha
    9 min. kørsel
  • Esplanada Jardim
    4 min. kørsel
  • T-Bone Steakhouse
    8 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Stueplan bolig med saltvand POOL en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er Stueplan bolig med saltvand POOL et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, dette overnatningssted tillader hunde (maks. 1 i alt) med en maksimumvægt på 10 kg pr. kæledyr. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Hvor meget koster parkering hos Stueplan bolig med saltvand POOL?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Stueplan bolig med saltvand POOL?

Indtjekning starter kl. 16.30.

Hvornår er udtjekning på Stueplan bolig med saltvand POOL?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Stueplan bolig med saltvand POOL?

Denne villa ligger i Porto de Mos, kun 5 km fra Parque Verde, Porto de Mos Slot og Romersk Vej. Derudover ligger Centro de Interpretação da Batalha de Aljubarrota Udstilling og Exposalao Udstillingscenter ca. 10 km derfra.

Anmeldelser af Stueplan bolig med saltvand POOL