Pet-Friendly with Gulf Views | Steps to St. Joe Beach – Mod Mahjong

Vælg datoer for at se priser

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Mulighed for parkering

Om området

Dette hotel befinder sig tæt på stranden i Port St. Joe. Mexico Beach Marina og Port St. Joe Marina er begge et besøg værd, hvis oplevelser står på agendaen, mens dem der er interesseret i seværdigheder, kan kigge forbi Beacon Hill Park og Mexico Beach Park. Port Theatre Art and Culture Center og Frank Pate Park er også et besøg værd. Udforsk områdets muligheder for oplevelser på, i og ved vandet såsom jetski, kajakroning og dykning i nærheden, eller nyd godt af den fri natur ved at kaste dig ud i mulighederne hvad angår vandre-/cykelruter. Besøg vores rejseguide til Port St. Joe
Kort
Port St Joe, FL

Hvad ligger i nærheden?

  • Kystlandskab med høje græsser, en palme og en solnedgang over vandet.
    Saint Joe Beach
    1 min. gang - 0.0 km
  • En strand med bølger i solnedgangen, en klar himmel og en synlig sol.
    Mexico Beach
    4 min. kørsel - 3.5 km
  • Reklameskilt for det amerikanske luftvåben, Tyndall Air Force Base, med logo bestående af vinger og en stjerne.
    Tyndall Flybase Visitor Center
    31 min. kørsel - 38.9 km
  • Beacon Hill Park
    17 min. gang - 1.5 km
  • Port St. Joe Beach
    26 min. kørsel - 35.6 km

Restauranter

  • Forgotten Coast Brewing Company
    8 min. kørsel
  • Shipwreck Raw Bar
    17 min. gang
  • The Mill Mercantile & Social
    6 min. kørsel
  • Shell Shack
    8 min. kørsel
  • Bruno’s Pizza Windmark
    6 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Pet-Friendly with Gulf Views | Steps to St. Joe Beach – Mod Mahjong

  • Hotel i nærheden af Mexico Beach
  • Pet-Friendly with Gulf Views | Steps to St. Joe Beach – Mod Mahjong har alt, hvad du behøver. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset.
  • Yderligere fordele inkluderer:
  • Røgfrie områder
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Pet-Friendly with Gulf Views | Steps to St. Joe Beach – Mod Mahjong tilbyder komfortable faciliteter som aircondition og gratis Wi-Fi.
  • Andre faciliteter på værelserne tæller:
    • Brusere og hårtørrere
    • Mikrobølgeovne, kaffe-/temaskiner og varme

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Wi-Fi-hastighed på værelset: 500+ Mbit/s (godt til 6+ personer eller 10+ enheder)

Andet

  • Rygning er ikke tilladt

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer

Underholdning

  • Smart-tv

Mad og drikke

  • Kaffe-/temaskine
  • Mikrobølgeovn

Andet

  • Aircondition
  • Varme

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Husregler

Please keep voices, televisions and music low between 10:00 PM and 8:00 AM out of respect for neighboring guests.
The covered patio and exterior walkways are shared. Please do not leave towels, beach gear or personal belongings in these areas.
Please shake excess sand from shoes, towels and beach gear before entering your room to help protect the floors and plumbing.

Kæledyr

Kæledyr er tilladt
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Er Pet-Friendly with Gulf Views | Steps to St. Joe Beach – Mod Mahjong et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Pet-Friendly with Gulf Views | Steps to St. Joe Beach – Mod Mahjong?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Pet-Friendly with Gulf Views | Steps to St. Joe Beach – Mod Mahjong?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Pet-Friendly with Gulf Views | Steps to St. Joe Beach – Mod Mahjong?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Pet-Friendly with Gulf Views | Steps to St. Joe Beach – Mod Mahjong?

Dette hotel ligger ved vandet, kun 3 km fra Saint Joe Beach, Beacon Hill Park og Mexico Beach. Derudover ligger Windmark Beach 3,2 km derfra.