Hele boligen

Charming fully-equipped villa with a private garden and pool

Billedgalleri for Charming fully-equipped villa with a private garden and pool

Badeværelse
Pool
Overnatningsstedets område
Overnatningsstedets område
Udendørsområde

Hele boligen

4 soveværelser3 badeværelserPlads til 8 personer300 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Kæledyrsvenligt
  • Aircondition
  • Udendørsareal

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Charming fully-equipped villa with a private garden and pool

  • If you are seeking convenient accommodations near Porec, a popular tourist destination, look no further than the exquisite Villa Vallis Aurea. This luxurious villa offers an ideal retreat for larger families, comfortably accommodating up to 10 persons.

    Nestled within a sprawling and meticulously maintained garden, Villa Vallis Aurea offers a serene haven in a charming Istrian village. Immerse yourself in tranquility while lounging by the villa's private pool, surrounded by lush greenery.

    Inside the villa, prepare to be impressed. The open-plan ground floor features a spacious living room seamlessly connected to the well-appointed kitchen and dining area. Additionally, you'll find a bedroom and bathroom on this level. For those desiring extra privacy, a separate apartment on the ground floor provides a dedicated living and dining area, along with another bedroom and bathroom.

    Venture upstairs to discover two more bedrooms, each adorned with its own balcony, offering stunning views. An additional bathroom can also be found on the first floor. Perhaps the most captivating aspect of the villa is its tower, which grants an awe-inspiring view of the sea and surroundings.

    Should you wish to indulge in outdoor dining, one of the villa's covered terraces is easily accessible from the ground floor, providing the perfect setting for al fresco meals.

    With its idyllic location, luxurious amenities, and attention to detail, Villa Vallis Aurea promises an unforgettable stay, allowing you to fully enjoy all that Porec and its surroundings have to offer.

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Privat pool

Internet

  • Tilgængeligt i villaen: Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkering på stedet

Køkken

  • Brødrister
  • Kaffe-/temaskine
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Soveværelser

  • 4 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • 3 badeværelser
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer

Underholdning

  • Tv med kabel-/satellitkanaler

Udendørsarealer

  • Balkon
  • Grillfaciliteter
  • Have
  • Terrasse

Tøjvask

  • Vaskemaskine
  • Vaskeri

Komfort

  • Aircondition

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt

Områdets højdepunkter

  • Tæt på et hospital

Oplevelser

  • Basketball i nærheden
  • Mulighed for at cykle i nærheden
  • Mulighed for at ride i nærheden
  • Mulighed for at svømme i nærheden
  • Surfing/bodyboarding i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Førstehjælpskasse

Generelt

  • Enhedens størrelse: 300 kvadratmeter
  • Have

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er tilladt
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kontanter
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer førstehjælpskasse
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Overnatningsstedets registreringsnummer 27401257007
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

Denne villa befinder sig i Porec. Decumanus-gaden og Marafor-pladsen er et par eksempler på nogle af de lokale seværdigheder, mens andre inkluderer Aqua Golf Porec og Aquacolors Porec. Dinopark Funtana og Kultur- og Uddannelsescenter Motovun er også et besøg værd. Oplevelser som surfing/bodyboarding og svømning giver gode muligheder for at komme ud på eller i det omgivende vand, eller du kan tage på eventyr ved at afprøve cykling og ridning i nærheden. Besøg vores rejseguide til Porec
Vis flere villaer i Porec
Kort
Kukci, Istria County

Hvad ligger i nærheden?

  • Spadici Strand
    7 min. kørsel - 4.3 km
  • Baredine Hule
    7 min. kørsel - 4.3 km
  • Aqua Golf Porec
    9 min. kørsel - 5.7 km
  • Aquacolors Porec
    10 min. kørsel - 9.9 km
  • Poreč Lystbådehavn
    11 min. kørsel - 6.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Pula (PUY) - 45 min. kørsel

Restauranter

  • Tifany
    7 min. kørsel
  • Santa Marina
    11 min. kørsel
  • Sarajevska Prica
    5 min. kørsel
  • Leggiero
    5 min. kørsel
  • Luna Beach Bar
    5 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Charming fully-equipped villa with a private garden and pool en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er Charming fully-equipped villa with a private garden and pool et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Charming fully-equipped villa with a private garden and pool?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Charming fully-equipped villa with a private garden and pool?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Charming fully-equipped villa with a private garden and pool?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Charming fully-equipped villa with a private garden and pool?

Denne villa ligger i Porec, kun 3,7 km fra Spadici Strand og 3,9 km fra Baredine Hule. Derudover ligger Aqua Golf Porec og Eufrasiana Basilika ca. 10 km derfra.