Estalagem Alter Real

Overnatningsstedets klasse: 3

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

8,4 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Boblebad
  • Morgenmad er inkluderet
  • Parkering er inkluderet
  • Restaurant
  • Aircondition

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 6 ud af 6 værelser

Presidential-værelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Standardværelse

  • Haveudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Deluxe-værelse

  • Haveudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Panorama-værelse

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Standardværelse

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Familieværelse til 4 personer

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 2 enkeltsenge og 1 dobbeltseng
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Estalagem Alter Real befinder sig i Pirenópolis. Stedets naturskønne områder inkluderer blandt andet Cachoeira Lagoa Azul og Cachoeira da Usina Velha, mens Igreja NS do Carmo & Museu de Arte Sacra og Cavalhadas Museum udgør nogle af kulturelle seværdigheder. Cine Pireneus og Vagafogo Vildtreservat er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Pirenópolis
Vis flere pousadaer i Pirenópolis
Kort
R. Bonsucesso, Km 3, Pirenópolis, GO, 72980-000

Hvad ligger i nærheden?

  • Vagafogo Helligdom
    6 min. kørsel - 3.0 km
  • Igreja Matriz de Nossa Senhora do Rosario
    8 min. kørsel - 4.1 km
  • Cine Pireneus
    8 min. kørsel - 4.1 km
  • Pirenopolis Teater
    8 min. kørsel - 4.1 km
  • Igreja NS do Bonfim
    8 min. kørsel - 4.5 km

Restauranter

  • Taberna 1921
    6 min. kørsel
  • A Confraria do Boxexa
    5 min. kørsel
  • Stone House Brewing Co. Cervejaria Artesanal
    5 min. kørsel
  • Cervejaria Casarão
    9 min. kørsel
  • Beco da Lua
    6 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Estalagem Alter Real

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Du kan se frem til gratis kontinental morgenmad, en terrasse og en kaffebar/café hos Estalagem Alter Real. Benyt stedets boblebad for at slappe af. Gæster kan også nyde godt af et udendørs underholdningsområde, en bar og en restaurant.
  • Du kan desuden drage fordel af følgende under dit ophold:
    • En udendørs pool og en børnepool samt liggestole og poolparasoller
    • Gratis selvstændig parkering
    • Udendørs møbler, et pengeskab i receptionen og røgfrie områder
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Estalagem Alter Real byder på komfortable faciliteter som aircondition og minibarer.

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Parkering og transport

  • Gratis utildækket selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Mad og drikke

  • Gratis kontinental morgenmad tilbydes hver dag fra kl. 08.00 til kl. 10.30
  • En bar/lounge
  • En kaffebar/café
  • En restaurant

Oplevelser

  • Boblebad
  • Børnepool
  • Udendørs pool

Familievenlige faciliteter

  • Børnepool
  • Udendørs pool

Bekvemmeligheder

  • Pengeskab i receptionen
  • Reception med begrænsede åbningstider

Gæstefaciliteter

  • Rengøring (dagligt)

Udendørs

  • Liggestole ved poolen
  • Picnicområde
  • Poolparasoller
  • Terrasse
  • Udendørs møbler
  • Udendørs underholdningsområde

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator

Andet

  • Rygning er ikke tilladt

Værelsesfaciliteter

Badeværelse

  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed

Underholdning

  • Fladskærms-tv

Mad og drikke

  • Minibar

Andet

  • Aircondition

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 22.00
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.30

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionen er åben dagligt fra kl. 08.00 til kl. 22.00
Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner inden for 2 uger inden ankomst. Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 72 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Reception (begrænsede åbningstider)

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Forældre eller værger, der rejser med et barn under 18 år, skal fremvise barnets fødselsattest eller billed-ID (f.eks. pas) ved indtjekning. Ved internationale rejser til Brasilien, hvor barnet kun rejser med en forælder eller værge, skal den pågældende forælder eller værge – ud over barnets fødselsattest og billed-ID - også fremvise et samtykke, der er bekræftet notarielt og underskrevet af begge forældre. I tilfælde af at den pågældende forælder eller værge ikke kan/vil give dette samtykke, er en retslig bemyndigelse påkrævet. Personer, der planlægger at rejse til Brasilien med børn, skal kontakte det brasilianske konsulat forud for rejsen for at få yderligere oplysninger.

Ofte stillede spørgsmål

Har Estalagem Alter Real en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool og en børnepool.

Er Estalagem Alter Real et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Estalagem Alter Real?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Estalagem Alter Real?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 22.00. Indtjekning uden for åbningstid er ikke mulig.

Hvornår er udtjekning på Estalagem Alter Real?

Udtjekning er kl. 11.30.

Hvor ligger Estalagem Alter Real?

Denne pousada ligger i Pirenópolis, kun 3 km fra Igreja de Nossa Senhora do Carmo, Nossa Senhora do Carmo Kirke og Museum og Igreja NS do Carmo & Museu de Arte Sacra. Derudover ligger Prainha do Poção da Ponte og Bonsucesso vandfald ca. 3 km derfra.