Hele lejligheden

All Decked Out in Pigeon Forge

Overnatningsstedets klasse: 2

Billedgalleri for All Decked Out in Pigeon Forge

Et toetagers hus med et grønt tag, en balkon og udsigt til et bjergrigt landskab.
Et hyggeligt sommerhusinteriør med en stenspir, lædersofaer, et fjernsyn og en loftsvifte.
Et interiør af en træhytte med et spisebord dækket til seks personer, omgivet af træstole.
Et rustikt værelse med trægulv og hems, en kommode og to fjernsyn monteret på væggen.
Et moderne køkken med rustfrie hvidevarer, træskabe og en granitbordplade.

Anmeldelser

9,8 ud af 10.
Enestående

Hele lejligheden

6 soveværelser5 badeværelserPlads til 24 personer307 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Motionscenter

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

All Decked Out in Pigeon Forge

  • Lejlighed i nærheden af LeConte Center at Pigeon Forge
  • Tæt ved Dollywood og Old Mill ligger All Decked Out in Pigeon Forge, der tilbyder faciliteter som et fitnesscenter. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på fællesarealer.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
  • En swimmingpool
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos All Decked Out in Pigeon Forge tilbyder faciliteter som højhastighedsinternetforbindelse.
  • Andre faciliteter på værelserne tæller:
  • 5 badeværelser med toiletpapir

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Fællespool

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: hurtigt internet
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Soveværelser

  • 6 soveværelser

Badeværelse

  • 5 private badeværelser
  • Toiletpapir

Opholdsområder

  • Stue

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator

Oplevelser

  • Motionscenter

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Brandslukker

Generelt

  • 14 enheder

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 18.00
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • American Express
  • Diners Club
  • Discover
  • JCB International
  • MasterCard
  • Visa

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Overnatningsstedets registreringsnummer 11322-56703
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Et obligatorisk gebyr for rengøring er inkluderet i overnatningsstedets pris

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Pigeon Forge. Ober Mountain og Wilderness at the Smokies er begge et besøg værd, hvis oplevelser står på agendaen. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge The Ripken Experience - Pigeon Forge og Great Smoky Mountains National Park. Gå ikke glip af Dollywood's Splash Country og Dollywood. Besøg vores rejseguide til Pigeon Forge
Vis flere lejligheder i Pigeon Forge
Kort
Pigeon Forge, TN

Hvad ligger i nærheden?

  • Skilt for Patriot Park i Pigeon Forge.
    Patriot Park
    13 min. gang - 1.2 km
  • En toetages bygning med et skilt, der viser "Dixie Stampede". Facaden er hvid, der er mange vinduer, og en balkon med blomsterkasser.
    Dolly Parton's Stampede Dinner Attraction
    2 min. kørsel - 1.7 km
  • Et Dollywood-skilt med rødt tag og festlige udsmykninger.
    Dollywood
    2 min. kørsel - 0.7 km
  • En trækværn med et stort vandhjul, omgivet af frodig vegetation og et lille vandfald.
    Old Mill
    2 min. kørsel - 2.1 km
  • Gatlinburg Municipal Golf Course
    12 min. gang - 1.1 km

Sådan kommer du rundt

  • Alcoa - Knoxville Airport (TYS) - 68 min. kørsel

Restauranter

  • Old Mill Restaurant
    3 min. kørsel
  • The Grist Mill Cinnamon Bread
    14 min. gang
  • McDonald's
    4 min. kørsel
  • Old Forge Distillery Moonshine
    3 min. kørsel
  • Golden Corral
    3 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har All Decked Out in Pigeon Forge en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er All Decked Out in Pigeon Forge et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på All Decked Out in Pigeon Forge?

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 18.00.

Hvornår er udtjekning på All Decked Out in Pigeon Forge?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger All Decked Out in Pigeon Forge?

Dette lejlighedskompleks ligger i Pigeon Forge, kun 0,7 km fra Gatlinburg Municipal Golf Course og ca. 5 km fra LeConte Center at Pigeon Forge og Island at Pigeon Forge. Derudover ligger Toy Box Mini Golf og Patriot Park ca. 2 km derfra.

Anmeldelser

9,8

Enestående