Hele boligen

Abacus Villa

3.0-stjernet overnatningssted

Billedgalleri for Abacus Villa

Udsigt fra overnatningsstedet
Overnatningsstedets facade
Privat køkken
Indendørs pool, udendørs pool
3 Bedroom Villa with Garden View | 3 soveværelser, pengeskab på værelset, skrivebord, gratis Wi-Fi

Anmeldelser

8,0 ud af 10.
Rigtig godt

Hele boligen

3 soveværelser2 badeværelserPlads til 8 personer

• Villa i nærheden af Dongtan Strand
  • Abacus Villa tilbyder faciliteter som en terrasse og vaskerifaciliteter. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden drage fordel af følgende under dit ophold:
    • En indendørs pool og en udendørs pool
    • Gratis selvstændig parkering
    • Havegrill, hjælp med udflugter/billetter og bagageopbevaring
    • En festsal og en balsal
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Abacus Villa har komfortable faciliteter såsom aircondition plus andre goder som gratis Wi-Fi og pengeskabe.
  • Ekstra faciliteter tæller:
    • 2 badeværelser med brusere og badekar eller brusere

• Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet
  • Mulighed for handicapparkering

Familievenlige faciliteter

  • Børnepool

Soveværelser

  • 3 soveværelser

Badeværelse

  • 2 private badeværelser

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Sikkerhedssystem

Generelt

  • Festsal
  • Selskabssal

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 16.00

Mulighed for kontaktløs indtjekning

Minimumsalder for indtjekning: 17 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Mulighed for kontaktløs udtjekning

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted har ingen reception

Gæster modtager oplysninger om nøgleboks

Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid

Rygning er tilladt: I udvalgte områder

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Depositum: THB 5000.00 pr. enhed, pr. ophold
  • Rengøringsgebyr: 5900 THB pr. enhed pr. ophold
  • Gebyr for energi: 900 THB pr. enhed pr. nat
  • Depositum kan indbetales via bankoverførsel og skal betales senest 24 timer efter reservationstidspunktet.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Valgfrie tjenester

  • Der er mulighed for rengøring mod et ekstra tillægsgebyr

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Gyldigt billed-ID og kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Dette overnatningssted accepterer kreditkort
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer sikkerhedsalarm
Dette overnatningssted rengøres professionelt
Bemærk venligst, at kulturelle normer og gæstepolitik varierer afhængigt af land og overnatningssted. De angivne politikker kommer fra overnatningsstedet