Hele lejligheden

Sundial B319 | Ski-In/Ski-Out | Canyons Village | Pool | Hot Tubs | Balcony

Billedgalleri for Sundial B319 | Ski-In/Ski-Out | Canyons Village | Pool | Hot Tubs | Balcony

Et moderne køkken med en central ø, et spiseområde med sofa og stole, samt et stort vindue med udsigt til det fri.
Et fitnesscenter med løbebånd, styrkemaskiner og træningsbolde.
En moderne stue med sofa, lænestole, et sofabord i glas og et skrivebord med lampe. Et billede hænger på væggen, og der er udsigt til en bygning gennem vinduet.
Et moderne loungeområde med lædersofaer, et træbord og en rustik væg med bjergkontur.
Et moderne køkken med en central ø, træskabe og stålemmer.

Hele lejligheden

1 soveværelse1 badeværelse55 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Boblebad
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Gratis Wi-Fi
Den nuværende pris er 2.106 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
22. okt. - 23. okt.

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Sundial B319 | Ski-In/Ski-Out | Canyons Village | Pool | Hot Tubs | Balcony

  • Enjoy exceptional views and a prime location in the heart of Canyons Village at Sundial B-319. This condo features a private balcony overlooking the lively village and surrounding mountains, along with convenient access to Sundial's resort-style amenities. Relax in the rooftop hot tub and dipping pool, fitness center, and on-site ski and bike storage.

    KEY FEATURES
    Prime Location at Park City Canyons Village Base Area 🌟
    Truly Ski-In/Ski-Out (Next to Red Pine Gondola) ⛷️
    Hot Tubs, Pools, & Fire Pits 🏊‍♂️
    Sleeps up to 4 People 🛌
    Private Balcony ☀️

    LIVING AREA
    The inviting living area offers stunning views of Canyons Village and the surrounding mountains through the windows and from the private balcony. A comfortable sofa sleeper provides additional sleeping space, while a convertible ottoman offers another single sleeping option. Enjoy the convenience of a smart TV with DirecTV and popular streaming apps, plus a dedicated workspace for those who need to stay connected. Step outside onto the well-sized private balcony, furnished with a table and four chairs, and take in the vibrant village atmosphere and mountain scenery.

    KITCHEN & DINING
    The well-equipped kitchen features white appliances and everything needed to prepare meals during your stay. A Nespresso machine and standard coffee maker provide options for your morning brew, while an air fryer adds extra convenience for quick meals and snacks. Gather around the dining area for meals or enjoy your coffee while taking in the beautiful surroundings.

    PRIMARY BEDROOM
    The comfortable primary bedroom features a king bed and exceptional views of Canyons Village and the surrounding mountains. Enjoy the convenience of a smart TV with access to DirecTV and popular streaming apps, along with a peaceful setting to unwind after a day of mountain adventures.

    BATHROOM
    The nicely appointed ensuite bathroom features a large mirror and a tub/shower combination with a jetted tub, creating a relaxing space to refresh after a day outdoors.

    AMENITIES
    Experience a wealth of resort-style amenities, including ski-in/ski-out access, a fitness center, an outdoor pool, plunge pool, inviting hot tubs, ski storage, underground parking, and the allure of outdoor fire pits. Stay connected with complimentary WiFi throughout your stay.

    PARKING
    Sundial Lodge provides convenient underground parking for guests, managed by Diamond Parking and offered at a daily rate of $35. Payments are easily made upon arrival by scanning the designated QR code, ensuring a hassle-free parking experience during your stay.

    PUBLIC TRANSPORTATION
    The Canyons Transit Hub is located at the bottom of the Cabriolet Lift, next to 7-11.

    To Park City Mountain, Old Town Transit Center, Deer Valley
    - Use Bus 101
    - Bus 101 operates every 15 minutes from 5:50 AM - 11:35 PM

    To Old Town Transit Center
    - Use Express Bus 10
    - Express Bus 10 operates every 15 minutes from 7:10 AM - 7:10 PM
    - Express Bus 10 operates every 30 minutes from 7:10 PM - 11:10 PM

    To Kimball Junction Transit Center
    - Use Express Bus 10 or Bus 101

    To get around Kimball Junction
    - Use Bus 103, which goes in a loop around Kimball Junction.
    - Bus 103 operates every 25 minutes from 6:30 AM - 9:30 PM

    Canyons Village Connect Service
    Complimentary on-demand guest transportation is available at this property, courtesy of the free Canyons Village Connect service. Use the Canyons Village Connect app to request direct-to-door rides to and from the ski base and Canyons Village destinations. Service is available during ski season dates of operation from 7:00 a.m. to 10:00 p.m.

    LOCATION INFORMATION
    Distance to Canyons Village: Walk to lifts (Sunrise, Red Pine Gondola, Orange Bubble Express)
    Distance to Park City Mountain base area: 4.2 miles
    Distance to Historic Main Street: 5 miles
    Distance to Deer Valley: 6.1 miles
    Distance to Nearest City Bus Stop: Cabriolet Lift base station
    Distance to Salt Lake City International Airport: 33.6 miles
    Distance to Nearest Golf Course: 0.9 miles to Canyons Golf
    Distance to Nearest State Liquor Store: in Canyons Village next to Pendry
    Distance to Nearest Grocery Store: 3.5 miles to Smith's, Whole Foods, Walmart

Faciliteter på overnatningsstedet

Skifaciliteter

  • Adgang til skiterræn lige uden for døren
  • Mulighed for langrend i nærheden
  • Mulighed for snowboarding i nærheden

Pool- og spafaciliteter

  • Boblebad
  • Fællespool
  • Opvarmet pool

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkeringsmulighederne på stedet omfatter en garage

Køkken

  • Brødrister
  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Krydderier
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Spisning

  • Spisebord

Soveværelser

  • Sengelinned til rådighed
  • Soveværelse

Badeværelse

  • 1 badeværelse
  • Badekar eller brusekabine
  • Boblebadekar
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer

Opholdsområder

  • Pejs
  • Separat spiseområde
  • Spisebord

Underholdning

  • Smart-tv med kabel-/satellitkanaler

Udendørsarealer

  • Balkon

Tøjvask

  • Møntvaskeri
  • Vaskemaskine

Arbejdsområder

  • Skrivebord
  • Skrivebordsstol

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Elevator
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Strygejern/strygebræt
  • Telefon

Områdets højdepunkter

  • I bjergene
  • Tæt på en zoologisk have
  • Tæt på et hospital
  • Tæt på et kurbad eller en spa

Oplevelser

  • Adgang til skiterræn lige uden for døren
  • Golf
  • Motionscenter
  • Mulighed for golf
  • Opvarmet pool
  • Vandland
  • Basketball i nærheden
  • Fiskeri i nærheden
  • Forlystelsespark i nærheden
  • Golf i nærheden
  • Mountainbiking i nærheden
  • Mulighed for at køre på snescooter i nærheden
  • Mulighed for at ro kajak i nærheden
  • Mulighed for at svømme i nærheden
  • Skøjteløb i nærheden
  • Vandre-/cykelstier i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Brandslukker
  • Deadbolt-lås

Generelt

  • Enhedens størrelse: 55 kvadratmeter
  • Overnatningsstedet ligger i et resort

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker og lås med dødbolt
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Canyons Village at Park City – et område i Park City, der ligger tæt på forlystelsesparker og i bjergene. Park City Mountain Resort og Deer Valley Resort er begge et besøg værd, hvis oplevelser står på agendaen. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge Big Cottonwood Canyon og Homestead Crater. Red Pine Adventures og City Park er også et besøg værd. Indtag de nærliggende skibakker med langrend og snowboarding, eller undersøg mulighederne for andre udendørsoplevelser såsom snescooterkørsel og skøjteløb. Besøg vores rejseguide til Park City
Vis flere lejligheder i Park City
Kort
Park City, UT

Hvad ligger i nærheden?

  • En skiløber i bevægelse på en sneklædt skibakke med træer i baggrunden.
    Park City Mountain Resort
    1 min. gang - 0.0 km
  • Red Pine Gondola
    2 min. gang - 0.2 km
  • Sunrise Gondola
    2 min. gang - 0.2 km
  • RockResorts Spa at The Grand Summit
    2 min. gang - 0.2 km
  • Canyons Parking Lot
    5 min. gang - 0.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Murray Central Station - 33 min. kørsel
  • Salt Lake City International Airport (SLC) - 40 min. kørsel

Restauranter

  • Five Guys
    6 min. kørsel
  • Panda Express
    6 min. kørsel
  • Starbucks
    6 min. kørsel
  • Après Pendry
    1 min. gang
  • Hugo Coffee
    6 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Sundial B319 | Ski-In/Ski-Out | Canyons Village | Pool | Hot Tubs | Balcony en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool. Blandt pooltyperne finder du en opvarmet pool.

Hvad koster det at overnatte hos Sundial B319 | Ski-In/Ski-Out | Canyons Village | Pool | Hot Tubs | Balcony?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Sundial B319 | Ski-In/Ski-Out | Canyons Village | Pool | Hot Tubs | Balcony den 22. okt. 2026 starter fra 2.106 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 21. okt. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Sundial B319 | Ski-In/Ski-Out | Canyons Village | Pool | Hot Tubs | Balcony et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Sundial B319 | Ski-In/Ski-Out | Canyons Village | Pool | Hot Tubs | Balcony?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Sundial B319 | Ski-In/Ski-Out | Canyons Village | Pool | Hot Tubs | Balcony?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Sundial B319 | Ski-In/Ski-Out | Canyons Village | Pool | Hot Tubs | Balcony?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Sundial B319 | Ski-In/Ski-Out | Canyons Village | Pool | Hot Tubs | Balcony?

Med et ophold på denne lejlighed i Canyons Village at Park City har du nem adgang til pisterne. dette lejlighedskompleks ligger i bjergene, kun 2 km fra Village Stage og Park City Mountain Resort samt tæt på vinteraktiviteter såsom langrendsløb og snescooterkørsel. Derudover ligger Red Pine Gondola og Canyons Golf Course 5 minutter derfra.