Spacious 4-bedroom house with pool and gym access not far from beaches!
Enjoy a peaceful stay at this 4-bedroom house in Palmetto. The space features two king beds and two queen beds, comfortably accommodating guests. With three bathrooms, each equipped with a refreshing shower, everyone can start their day feeling great. The house offers heating and air conditioning to keep the temperature just right. Guests will appreciate thoughtful touches like an iron, hair dryer & coffee bar for added convenience. Whether relaxing indoors, heading to the pool or getting a quick workout, this terrific home provides a serene retreat or the perfect snowbird getaway! You're sure to make fantastic memories with a stay at our place.
Faciliteter på overnatningsstedet
Pool- og spafaciliteter
Boblebad
Fællespool
Internet
Tilgængeligt i huset: Wi-Fi
Parkering og transport
Mulighed for handicapparkering og parkering til minibusser
Soveværelser
4 soveværelser
Sengelinned til rådighed
Badeværelse
3 badeværelser
Badekar eller brusekabine
Bruser
Håndklæder til rådighed
Hårtørrer
Sæbe
Toiletpapir
Underholdning
Smart-tv med kabel-/satellitkanaler
Udendørsarealer
Have
Veranda/hawaiiansk terrasse
Tøjvask
Vaskemaskine
Vaskeri
Komfort
Aircondition
Varme
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt
Hjælp til personer med et handicap
Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
Handicapparkering
Handicapparkering til minibus
Handicapvenlig parkeringsplads
Handicapvenlig rute
Ingen elevator
Røgfrit overnatningssted
Service og tjenester
Strygejern/strygebræt
Oplevelser
Motionscenter
Sikkerhedsforanstaltninger
Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Udtjekningsinstruktioner
Værten kræver, at du gør følgende, inden du tjekker ud:
Fyld og start opvaskemaskinen
Saml brugte håndklæder
Fjern personlige genstande, fjern resterende mad og drikkevarer, og tag skraldet ud
Sluk lyset, lås dørene, og aflever nøglerne
Hvis du ikke udfører disse, kan det resultere i en negativ anmeldelse fra værten.
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt
Børn og ekstra senge
Børn er velkomne
Begivenheder
Arrangementer er ikke tilladt
Rygning
Rygning er ikke tilladt
Vigtige oplysninger
Godt at vide
Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Vi bør nævne
Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Om området
Denne feriebolig befinder sig i Palmetto. Madira Bickel Mound State Archaeological Site og Palmetto Historical Park er et par af lokale seværdigheder, og er du mere til shopping, kan du besøge Ellenton Premium Outlets og Red Barn Loppemarked Plaza. Andersen Race Park og Florida Railroad Museum er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Palmetto
St. Petersburg, FL (SPG-Albert Whitted) - 34 min. kørsel
Restauranter
McDonald's
7 min. kørsel
Circle K
12 min. kørsel
Dunkin
10 min. kørsel
7-Eleven
15 min. gang
Jeremiah’s Italian Ice
9 min. kørsel
Ofte stillede spørgsmål
Har Spacious 4-bedroom house with pool and gym access not far from beaches! en pool?
Ja, dette overnatningssted har en pool.
Er Spacious 4-bedroom house with pool and gym access not far from beaches! et kæledyrsvenligt overnatningssted?
Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.
Hvor meget koster parkering hos Spacious 4-bedroom house with pool and gym access not far from beaches!?
Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.
Hvornår er indtjekning på Spacious 4-bedroom house with pool and gym access not far from beaches!?
Indtjekning starter kl. 15.00.
Hvornår er udtjekning på Spacious 4-bedroom house with pool and gym access not far from beaches!?
Udtjekning er kl. 11.00.
Hvor ligger Spacious 4-bedroom house with pool and gym access not far from beaches!?
Feriested ligger i Palmetto, kun 4 km fra Moccasin Wallow Golf Club og 5 km fra Andersen Race Park. Derudover ligger Tampa og Terra Ceia Preserve State Park ca. 10 km derfra.