Hele boligen·Privat vært

“Opulence in Oxford”

Billedgalleri for “Opulence in Oxford”

Et moderne køkken med hvide skabe, et rustfrit stål køleskab og en bar med sorte barstole.
Et soveværelse med seng, to sengeborde, loftventilator, et vindue med persienner og en billeddekoration på væggen.
En moderne stue med sofa, fjernsyn, loftventilator og spiseplads med bord og stole.
Et moderne køkken med hvide skabe, rustfrie stålgrebe, en central ø med barstole og trægulv.
Række af byhuse med murstensfacade, store vinduer og synligt nummer 286.

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående

Hele boligen

3 soveværelser4 badeværelser184 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Aircondition
  • Mulighed for parkering

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

“Opulence in Oxford”

  • Stylish & Well Equipped Townhome - Game day, College Tours, or enjoying Oxford!!! Nestled in Stillwater community with resort style pool and tons of outdoor space, this delightful property boasts 3 bedrooms - 1 with King, 1 with King, & 1 with 2 full beds. With 3.5 bathrooms equipped with all amenities. Full laundry, Top of the line Kitchen, WiFi, and multiple smart TVs allow for a comfortable stay in Oxford.

    Whether you're exploring the city of Oxford (less than 2 miles), the Ole Miss campus (less than 2 miles), or just traveling through, this brilliant property offers a phenomenal retreat. This finely furnished property is ready for up to 8 Adults comfortably with room to spare. Easy convenience to football games via Clutch app with ride pick up walkable .5 miles from condo!

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Pool

Internet

  • Tilgængeligt i huset: Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkering på stedet

Soveværelser

  • 3 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • 3,5 badeværelser
  • Badekar eller brusekabine
  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Shampoo
  • Sæbe
  • Toiletpapir

Opholdsområder

  • Stue

Underholdning

  • Tv

Tøjvask

  • Vaskemaskine
  • Vaskeri

Komfort

  • Aircondition
  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted
  • Besked fra værten:

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Enhedens størrelse: 184 kvadratmeter

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 15.00
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Husregler

Used bed linens and towels to be left on bathroom floor
Dishwasher loaded and started upon check out
No Pets / No Smoking

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt
No smoking allowed at this property

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking

Om området

Denne feriebolig befinder sig i Oxford. FNC Tennis Center og Palmer-Salloum Tennis Center er et besøg værd, hvis oplevelser er på agendaen, mens dem der hellere vil nyde naturen, kan kigge forbi South Campus Rail Trail og Coontown Crossing Public Use Area. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad The Pavilion at Ole Miss eller Vaught-Hemingway Stadium har på programmet. Besøg vores rejseguide til Oxford
Vis flere feriehuse i Oxford
Kort
Oxford, MS

Hvad ligger i nærheden?

  • En statue, en mindeplade med et citat og træer i efterårsfarver.
    University of Mississippi
    6 min. kørsel - 4.3 km
  • En gade om natten med bygninger langs begge sider, et klokketårn og lyskæder.
    The Square
    9 min. kørsel - 3.3 km
  • En rolig sø med en klippefyldt kystlinje, en lille ø med sparsom vegetation, og en sejlbåd i horisonten.
    Sardis Lake
    25 min. kørsel - 31.9 km
  • Oxford Conference Center
    8 min. kørsel - 7.8 km
  • Vaught-Hemingway Stadium
    8 min. kørsel - 4.3 km

Sådan kommer du rundt

  • University, MS (UOX-University - Oxford) - 9 min. kørsel

Restauranter

  • Kroger Fuel Center
    6 min. kørsel
  • Chick-fil-A
    8 min. kørsel
  • Sonic Drive-In
    8 min. kørsel
  • McDonald's
    9 min. kørsel
  • Exploradora Coffee
    9 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har “Opulence in Oxford” en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er “Opulence in Oxford” et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos “Opulence in Oxford”?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på “Opulence in Oxford”?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på “Opulence in Oxford”?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger “Opulence in Oxford”?

Dette feriested ligger i Oxford, kun 2 km fra Baptist Memorial Hospital-North Mississippi og ca. 5 km fra Rowan Oak og Lyric Theater. Derudover ligger The Square og South Campus Rail Trail ca. 5 km derfra.

Anmeldelser af “Opulence in Oxford”