Hele boligen

Luxury 5-bedroom House With Pool

Overnatningsstedets klasse: 3

Billedgalleri for Luxury 5-bedroom House With Pool

Et moderne spiseområde med et bord med glasplade, hvide polstrede stole og en hængende lampe.
Et moderne soveværelse med en stor seng, sengeborde, et skrivebord og en stol.
Et udendørs poolområde med et glasafskærmet område, liggestole og udsigt over det omkringliggende landskab.
Et overdækket udendørsområde med pool, siddepladser og udsigt over det omkringliggende landskab.
En moderne boligbygning med flere etager, central indgang, carport og en facade med stenvæg.

Hele boligen

4 soveværelser3 badeværelserPlads til 10 personer

Populære faciliteter

  • Pool
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Udendørsareal

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Luxury 5-bedroom House With Pool

  • Villa i nærheden af Flamingo Crossings Town Center
  • Luxury 5-bedroom House With Pool tilbyder faciliteter som en terrasse og en have. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden drage fordel af:
    • En udendørs pool
    • Gratis selvstændig parkering
    • Havegrill, røgfrie områder og en døgnåben reception
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Luxury 5-bedroom House With Pool tilbyder komfortable faciliteter såsom separate siddeområder og gratis Wi-Fi.
  • Ekstra faciliteter inkluderer:
    • 3 badeværelser med badekar eller brusere og gratis toiletartikler
    • Smart-tv med kabelkanaler
    • Separat siddeområde og gratis vugger

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Udendørs pool

Internet

  • Tilgængeligt i villaen: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis ekstern parkering
  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Familievenlige faciliteter

  • Gratis vugge

Soveværelser

  • 4 soveværelser

Badeværelse

  • 3 private badeværelser
  • Badekar eller brusekabine
  • Gratis toiletartikler

Opholdsområder

  • Separat siddeområde

Underholdning

  • Smart-tv med kabelkanaler

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter
  • Have
  • Terrasse

Tøjvask

  • Vaskemaskine/tørretumbler

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang til øvre etager kun via trapper
  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Døgnåben reception

Områdets højdepunkter

  • I forstæderne

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Have

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 16.00 til når som helst

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Gæster modtager en adgangskode
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Adgangskode, bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ekstrasenge er ikke tilgængelige
Gratis vugger er tilgængelige efter anmodning på overnatningsstedet

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer

Om området

Denne villa befinder sig i forstaden i Four Corners. Flamingo Crossings Town Center og Old Town er begge et besøg værd, hvis shopping står på agendaen. Er det derimod stedets populære seværdigheder, der lokker, kan du kigge forbi Walt Disney World® Resort og Disney's Animal Kingdom® Theme Park. Deltag i et event eller en sportbegivenhed ved ESPN Wide World of Sports Complex, og giv dig selv tid til at opleve Disney's Hollywood Studios®, som er en af topseværdighederne. Besøg vores rejseguide til Davenport
Vis flere villaer i Orlando
Kort
9082 Santorini Drive, Davenport, FL, 34747

Hvad ligger i nærheden?

  • Et bjerg med stolelift, en sø og træer.
    Disney's Animal Kingdom® Theme Park
    14 min. kørsel - 13.4 km
  • En drage med en grøn ædelsten og et blåt slot i baggrunden.
    Magic Kingdom® Park
    20 min. kørsel - 23.8 km
  • En varmluftsballon med blå og hvide detaljer, et murstens tårn og palmer.
    Disney Springs™
    20 min. kørsel - 26.0 km
  • Northeast Regional Park
    2 min. kørsel - 2.4 km
  • Lake Davenport
    3 min. kørsel - 2.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Kissimmee Station - 29 min. kørsel
  • Kissimmee, FL (ISM-Kissimmee Gateway) - 42 min. kørsel

Restauranter

  • McDonald's
    5 min. kørsel
  • Twistee Treat Berry Town
    5 min. kørsel
  • 7-Eleven
    6 min. gang
  • Taco Bell
    4 min. kørsel
  • Culver's
    4 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Luxury 5-bedroom House With Pool en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Er Luxury 5-bedroom House With Pool et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Luxury 5-bedroom House With Pool?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted. Parkering i nærheden er også gratis.

Hvornår er indtjekning på Luxury 5-bedroom House With Pool?

Indtjekning fra kl. 16.00 til når som helst.

Hvornår er udtjekning på Luxury 5-bedroom House With Pool?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Luxury 5-bedroom House With Pool?

Denne villa ligger i forstaden, kun 5 km fra Lake Davenport, Four Corners FC og Highland Reserve golfklub. Derudover ligger Northeast Regional Park 4,4 km derfra.