Hele boligen

12br Bella Vida Pool Near Disney

Overnatningsstedets klasse: 3

Populære faciliteter

  • Køkken
  • Tørretumbler
  • Aircondition

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

12br Bella Vida Pool Near Disney

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • 12br Bella Vida Pool Near Disney har alt, hvad du behøver. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på fællesarealer.
  • Du kan desuden drage fordel af:
  • Røgfrie områder
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos 12br Bella Vida Pool Near Disney inkluderer komfortable faciliteter som arbejdsområder med plads til en bærbar computer og aircondition.
  • Ekstra faciliteter på værelserne inkluderer:
    • 11.5 badeværelser med badekar eller brusere
    • Køkken, opvaskemaskiner og mikrobølgeovne

Lignende overnatningssteder

Om området

Dette feriehus befinder sig i Kissimmee. Reunion Resort Golf Course og Mystic Dunes Golfklub er begge oplevelser, som er et besøg værd. Er du derimod i shoppehumør, er både Old Town og Orlando Vineland Premium Outlets oplagte steder at besøge. Deltag i et event eller en sportbegivenhed ved ESPN Wide World of Sports Complex, og giv dig selv tid til at opleve Walt Disney World® Resort, som er en af topseværdighederne. Besøg vores rejseguide til Kissimmee
Vis flere hytter i Orlando
Kort
418 Marcello Boulevard, Kissimmee, FL, 34746

Hvad ligger i nærheden?

  • Tre våbenskjolde på en mur dækket af slyngplanter.
    Medieval Times Dinner Show
    20 min. gang - 1.7 km
  • En gade med blå bygninger, et stopskilt og en klar blå himmel.
    192 Flea Market
    2 min. kørsel - 2.0 km
  • En varmluftsballon med blå og hvide detaljer, et murstens tårn og palmer.
    Disney Springs™
    16 min. kørsel - 16.8 km
  • Give Kids the World Village
    9 min. gang - 0.8 km
  • Shingle Creek Regional Park
    12 min. gang - 1.0 km

Sådan kommer du rundt

  • Poinciana Station - 15 min. kørsel
  • Kissimmee Station - 18 min. kørsel
  • Kissimmee, FL (ISM-Kissimmee Gateway) - 12 min. kørsel

Restauranter

  • Chick-fil-A
    20 min. gang
  • Chipotle
    3 min. kørsel
  • Medieval Times Dinner & Tournament
    3 min. kørsel
  • Steak 'n Shake
    3 min. kørsel
  • El Tenampa Mexican Restaurant
    3 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Er 12br Bella Vida Pool Near Disney et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos 12br Bella Vida Pool Near Disney?

Der er gratis parkering i nærheden.

Hvornår er indtjekning på 12br Bella Vida Pool Near Disney?

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 20.00.

Hvornår er udtjekning på 12br Bella Vida Pool Near Disney?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger 12br Bella Vida Pool Near Disney?

Denne hytte ligger i Kissimmee, kun 2 km fra Give Kids the World Village og Medieval Times Dinner Show. Derudover ligger 192 Flea Market og Kissimmee Go-Karts ca. 5 km derfra.