Hele lejligheden

Casa Nadia in Numana

Billedgalleri for Casa Nadia in Numana

En terrasse med et bord og stole, en stribet markise, og udsigt over et grønt landskab med træer og bygninger.
Et værelse med køjeseng, et skrivebord, en stol, en radiator og et vindue med udsigt til grønne områder.
Et moderne køkken med lyse skabe, en mikroovn, komfur og vask. Der er et spisebord med stole og et ur på væggen.
En moderne stue med et fladskærms-tv, et spisebord med stole, en sofa med mønstrede puder og et hvidt skab med et fladskærms-tv over det.
Et soveværelse med seng, loftventilator, et billede, et vindue med udsigt til grønne områder og en radiator.

Hele lejligheden

3 soveværelser3 badeværelserPlads til 6 personer200 m2

Populære faciliteter

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Casa Nadia in Numana

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Casa Nadia in Numana har alt, hvad du behøver.

Faciliteter på overnatningsstedet

Soveværelser

  • 3 soveværelser

Badeværelse

  • 3 private badeværelser

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Brandslukker

Generelt

  • 7 enheder

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 20.00
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Gæster skal kontakte overnatningsstedet for at få indtjekningsinstruktioner
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 24 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • American Express
  • Diners Club
  • Discover
  • JCB International
  • MasterCard
  • Visa

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Byen pålægger en skat, som opkræves på overnatningsstedet. Skatten er sæsonbestemt og gælder ikke nødvendigvis hele året. Yderligere undtagelser og reduktioner kan gælde. For yderligere oplysninger bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne angivet i reservationsbekræftelsen.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. oktober til den 31. marts, 0.00 EUR pr. person pr. nat op til 15 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 3 år.
  • Der pålægges en byskat: Fra den 1. april til den 30. september, 1.00 EUR pr. person pr. nat op til 15 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 3 år.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Overnatningsstedets registreringsnummer CIN: IT042032C2OZQD75WH / CIR: 042032-LOC-00448
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres pas
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger
Et obligatorisk gebyr for rengøring er inkluderet i overnatningsstedets pris

Om området

Casa Nadia in Numana befinder sig i Numana. Stedets naturskønne områder inkluderer blandt andet Marcelli Strand og Spiaggia dei Frati, mens Theatre Alle Cave og Internationalt Harmonika Museum udgør nogle af kulturelle seværdigheder. Centro Culturale Fonti San Lorenzo og Kultur- og Fritidscenter Le Grazie er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Numana
Vis flere lejligheder i Numana
Kort
Numana, Marche

Hvad ligger i nærheden?

  • En person står på en stor, hvid sten i klart vand, med en klippe og træer i baggrunden.
    Spiaggia dei Frati
    13 min. gang - 1.1 km
  • Marcelli Strand
    5 min. gang - 0.5 km
  • La Spiaggiola
    11 min. gang - 1.0 km
  • Rosenkransens Kirke
    2 min. kørsel - 2.2 km
  • Spiaggia Urbani
    3 min. kørsel - 2.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Osimo-Castelfidardo Station - 14 min. kørsel
  • Ancona (AOI-Falconara) - 34 min. kørsel

Restauranter

  • Il Grillo
    3 min. kørsel
  • Sedicigradi
    6 min. gang
  • Le Petit Cafe
    10 min. gang
  • Pizzeria Del Golfo
    4 min. gang
  • Pizzeria Sotto La Rocca Numana
    5 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Er Casa Nadia in Numana et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Casa Nadia in Numana?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 20.00.

Hvornår er udtjekning på Casa Nadia in Numana?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Casa Nadia in Numana?

Dette lejlighedskompleks ligger i Numana, kun 10 minutters gang fra Marcelli Strand, Porto Turistico di Numana og La Costarella. Derudover ligger Arco di Torre og Santuario del Crocifisso 15 minutter derfra.