Privat vært

Cabana Suites

Overnatningsstedets klasse: 2

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

8,4 ud af 10.
Rigtig godt

Populære faciliteter

  • Gratis Wi-Fi

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 5 ud af 5 værelser

Studiolejlighed - køkken

  • 14 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Lejlighed - 2 soveværelser

  • 2 soveværelser
  • Plads til 6 personer
  • 2 dobbeltsenge

Penthouselejlighed

  • 4 soveværelser
  • Plads til 8 personer
  • 4 dobbeltsenge

Comfort-værelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng

Superior-lejlighed

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 dobbeltseng
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Cabana Suites befinder sig i Tapovan – et område i Narendranagar. Bharat Mandir og Beatles Ashram er nogle af de lokale seværdigheder, du kan opleve. Er du mere interesseret i at udforske naturen, kan du kigge forbi Rajaji-nationalparken og Neer Vandfald. Besøg vores rejseguide til Narendranagar
Kort
Inside Deccan Valley gate Tapovan, Rishikesh 249192, Inside Deccan Valley gate Tapovan, Rishikesh-, Rishikesh, Uttarakhand, 249192

Hvad ligger i nærheden?

  • En hængebro med fodgængere, omgivet af bygninger med skilte på et lokalt sprog.
    Lakshman Tempel
    13 min. gang - 1.1 km
  • En hængebro over en flod med en skovklædt bakke i baggrunden.
    Ram Jhula
    20 min. gang - 1.7 km
  • Et tempelkompleks med flere kupler og et tårn med ur.
    Parmarth Niketan
    12 min. kørsel - 2.9 km
  • Ram Jhula
    20 min. gang - 1.7 km
  • strand nær Sivananda Nagar
    2 min. kørsel - 0.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Rishikesh Station - 24 min. kørsel
  • Dehradun (DED-Jolly Grant) - 55 min. kørsel

Restauranter

  • 60's Café
    4 min. gang
  • Café Divine
    13 min. gang
  • Cafe Moktan & Bakery
    9 min. gang
  • Bhūmi Café
    9 min. gang
  • Shivani’s Cafe
    10 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Cabana Suites

  • Hotel i Tapovan
  • Cabana Suites har alt, hvad du behøver. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset.
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Cabana Suites byder på faciliteter såsom gratis Wi-Fi.
  • Ekstra faciliteter på værelserne inkluderer:
  • Badeværelser med brusere og sæbe

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Wi-Fi-hastighed på værelset: 500+ Mbit/s (godt til 6+ personer eller 10+ enheder)

Parkering og transport

  • Ingen mulighed for parkering på stedet

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator

Værelsesfaciliteter

Badeværelse

  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed
  • Privat badeværelse
  • Sæbe
  • Toiletpapir

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 12.00 til når som helst
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted har ingen reception
Gæster kan få adgang til overnatningsstedet via en privat indgang
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Privat indgang

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kun kontanter

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer

Ofte stillede spørgsmål

Er Cabana Suites et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Cabana Suites?

Cabana Suites tilbyder ikke parkering.

Hvornår er indtjekning på Cabana Suites?

Indtjekning fra kl. 12.00 til når som helst.

Hvornår er udtjekning på Cabana Suites?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Cabana Suites?

Dette hotel ligger i Tapovan, kun 2 km fra Lakshman Tempel og Tera Manzil Tempel. Derudover ligger Ram Jhula og Ram Jhula ca. 3 km derfra.

Anmeldelser

8,4

Alletiders