La Quinta Inn & Suites by Wyndham Bonita Springs Naples N.

Overnatningsstedets klasse: 3

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

9,0 ud af 10.
Fantastisk

Populære faciliteter

  • Pool
  • Morgenmad er inkluderet
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
Den nuværende pris er 534 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
20. sep. - 21. sep.

Se de fordele, du får med VIP Access

Få mere som medlem

  • Spar mindst 15% på udvalgte VIP Access-overnatningssteder, når du når Silver eller et højere niveau
  • Få enestående kvalitet og service
  • Få en fordel under opholdet på udvalgte overnatningssteder samt gratis værelsesopgraderinger, tidlig indtjekning og sen udtjekning, når det er muligt

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 9 ud af 9 værelser

Værelse - 2 queensize-senge - ikke-ryger (Various Views)

9,0 ud af 10
Fantastisk
(183 anmeldelser)
  • Søudsigt
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 1 kingsize-seng (Various Views)

9,4 ud af 10
Enestående
(87 anmeldelser)
  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Suite - 1 kingsize-seng (Various Views)

9,2 ud af 10
Fantastisk
(24 anmeldelser)
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 2 queensize-senge - handicapvenligt (Mobility/Hearing/Various Views)

9,2 ud af 10
Fantastisk
(5 anmeldelser)
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Suite - 1 kingsize-seng - handicapvenligt (Mobility/Hearing Impaired)

9,6 ud af 10
Enestående
(8 anmeldelser)
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse - 2 queensize-senge - ikke-ryger - søudsigt

9,0 ud af 10
Fantastisk
(49 anmeldelser)
  • Søudsigt
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 4 personer
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 2 personer
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 2 personer
  • Gratis Wi-Fi

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

La Quinta Inn & Suites by Wyndham Bonita Springs Naples N. befinder sig tæt på stranden i Bonita Shores – et område i Bonita Springs. Hertz Arena er en af de populære seværdigheder i området. Stedets natur kan opleves med et besøg til Delnor-Wiggins Pass State Park og Bonita Springs Public Beach. Er du klar til at male byen rød? Overvej at tage et smut forbi Sugarshack Downtown og Tommy Bahama | Featuring the Marlin Bar. Brug noget tid på at udforske områdets oplevelser såsom golf. Besøg vores rejseguide til Bonita Springs
Kort
28600 Trails Edge Blvd, Bonita Springs, FL, 34134

Hvad ligger i nærheden?

  • En strand med en båd, mennesker og klart, blåt vand.
    Barefoot Beach
    9 min. kørsel - 5.7 km
  • En træbro fører til en sandstrand med havet i baggrunden.
    Bonita Springs Public Beach
    9 min. kørsel - 6.0 km
  • En strand med palmer, en klar blå himmel og et kompleks af bygninger i baggrunden.
    Vanderbilt Beach
    10 min. kørsel - 9.5 km
  • Golf Safari Mini Golf
    4 min. kørsel - 2.7 km
  • Bonita Beach Park
    9 min. kørsel - 5.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Fort Myers, FL (RSW-Southwest Florida Intl.) - 25 min. kørsel

Restauranter

  • RaceTrac
    5 min. kørsel
  • Royal Scoop Homemade Ice Cream
    4 min. kørsel
  • Circle K
    3 min. kørsel
  • Sugarshack Downtown
    5 min. kørsel
  • Culver's
    7 min. kørsel

Om overnatningsstedet

La Quinta Inn & Suites by Wyndham Bonita Springs Naples N.

  • Hotel, som blev ombygget i 2023 og ligger i nærheden af Bonita Springs Public Beach
  • Gratis morgenmadsbuffet, en købmand/dagligvarebutik og en have er blot nogle af faciliteterne hos La Quinta Inn & Suites by Wyndham Bonita Springs Naples N.. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset. Gæster kan også få glæde af andre faciliteter som vaskerifaciliteter og et fitnesscenter.
  • Du kan desuden drage fordel af følgende under dit ophold:
    • En udendørs pool
    • Gratis selvstændig parkering
    • Mødelokaler, røgfrie områder og en elevator
    • En festsal, en døgnåben reception og et tv i lobbyen
    • Anmeldelserne fra gæster giver topkarakter til det hjælpsomme personale og den perfekte beliggenhed
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 87 værelser byder på komfortable faciliteter såsom premium-sengetøj og aircondition samt faciliteter som gratis Wi-Fi. Anmeldelserne fra gæster nævner de rene værelser på overnatningsstedet.
  • Ekstra faciliteter på værelserne inkluderer:
    • Badeværelser med miljøvenlige toiletartikler og en kombination af bruser/badekar
    • Fladskærms-tv med premium-tv-kanaler
    • Køleskabe, mikrobølgeovne og gratis vugger

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis utildækket selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet
  • Der er parkeringsmuligheder på stedet væk fra gaden

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet tilbydes fra kl. 06.00 til kl. 09.00 på hverdage og fra kl. 07.00 til kl. 10.00 i weekenden
  • Snackbar/deli

Oplevelser

  • Motionscenter
  • Tv på fællesarealer
  • Udendørs pool

Familievenlige faciliteter

  • Købmand/dagligvarebutik
  • Køleskab på værelset
  • Mikrobølgeovn på værelset
  • Snackbar/deli
  • Udendørs pool
  • Vaskeri
  • Vugge på værelset

Bekvemmeligheder

  • Døgnåben reception
  • Købmand/dagligvarebutik
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Concierge-tjenester
  • Rengøring (dagligt)

Forretningstjenester

  • Forretningscenter
  • Konferencelokaler
  • Mødelokaler

Udendørs

  • Have

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Elevator (dørbredde på 91 centimeter)

Andet

  • 4 etager
  • Hele overnatningsstedet blev renoveret i december 2023
  • Rygning er ikke tilladt
  • Selskabssal

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Gratis vugge
  • Mørklægningsgardiner
  • Premium-sengelinned

Badeværelse

  • Gratis toiletartikler
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Kombineret bruser og badekar
  • Privat badeværelse

Underholdning

  • Fladskærms-tv med premium-kabelkanaler

Mad og drikke

  • Kaffe-/temaskine
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn

Andet

  • Aircondition
  • Gratis lokalopkald
  • Miljøvenlige toiletartikler
  • Skrivebord
  • Strygejern/strygebræt
  • Telefon

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 03.00
Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning
Sen udtjekning afhænger af tilgængelighed

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på USD 25.00 pr. enhed pr. dag
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer
Kun hunde og katte er velkomne
2 kæledyr i alt (op til 11 kg pr. kæledyr)
Kæledyr skal altid være under opsyn
Kun specifikke værelser – begrænsninger gælder. Du kan anmode om et dyrevenligt værelse ved at kontakte overnatningsstedet via telefonnummeret på reservationsbekræftelsen

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Børn op til 20 år kan overnatte gratis, hvis de benytter de eksisterende sengepladser i forælderens/værgens værelse
Ekstrasenge er tilgængelige mod et gebyr på 25 USD pr. ophold
Gratis vugger er tilgængelige efter anmodning på overnatningsstedet

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Valgfrie tjenester

  • Tillægsgebyr for kæledyr: USD 25.00 pr. enhed pr. dag
  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Gebyr for ekstra seng: 25 USD pr. ophold

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer kuliltealarm, brandslukker, røgalarm og førstehjælpskasse
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Har La Quinta Inn & Suites by Wyndham Bonita Springs Naples N. en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Hvad koster det at overnatte hos La Quinta Inn & Suites by Wyndham Bonita Springs Naples N.?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos La Quinta Inn & Suites by Wyndham Bonita Springs Naples N. den 20. sep. 2026 starter fra 534 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 25. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er La Quinta Inn & Suites by Wyndham Bonita Springs Naples N. et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, dette hotel tillader hunde og katte (maks. 2 i alt) med en maksimumvægt på 11 kg pr. kæledyr. Der er et gebyr på 25.00 USD pr. enhed pr. dag. Servicedyr er fritaget fra gebyrer. Visse begrænsninger kan gælde. Kontakt overnatningsstedet for at få flere oplysninger.

Hvor meget koster parkering hos La Quinta Inn & Suites by Wyndham Bonita Springs Naples N.?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på La Quinta Inn & Suites by Wyndham Bonita Springs Naples N.?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 03.00. Sen indtjekning er mulig i et begrænset tidsrum.

Hvornår er udtjekning på La Quinta Inn & Suites by Wyndham Bonita Springs Naples N.?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger La Quinta Inn & Suites by Wyndham Bonita Springs Naples N.?

Dette hotel ligger i Bonita Shores, kun 5 km fra Golf Safari Mini Golf, Alessi Family Care og Bonita Bay Promenade. Derudover ligger Naples Marina and Excursions og Riverside Park ca. 5 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.