Gård i Toscana nær Bibbiano Slot

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

7,0 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Kæledyrsvenligt
  • Køkken

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Denne landejendom befinder sig i Montalcino. Museo del Tartufo og Det offentlige og kirkelige museum for religiøs kunst i Montalcino er nogle af de kulturelle seværdigheder, mens nogle af områdets andre seværdigheder inkluderer Palazzo Chigi og Montalcino Fæstningen. Bosco della Ragnaia og Horti Leonini er også et besøg værd. Benyt lejligheden til at udforske områdets muligheder for vandsport som svømning og andre oplevelser såsom vildmarksvandringer. Besøg vores rejseguide til Montalcino
Vis flere huse på landet i Montalcino
Kort
Montalcino

Hvad ligger i nærheden?

  • Torrenieri Montalcino Station
    9 min. kørsel - 5.0 km
  • Museo del Tartufo
    11 min. kørsel - 10.4 km
  • Bosco della Ragnaia
    12 min. kørsel - 11.1 km
  • San Giovanni d'Asso Station
    13 min. kørsel - 11.4 km
  • Horti Leonini
    17 min. kørsel - 15.0 km

Sådan kommer du rundt

  • Buonconvento Station - 17 min. kørsel

Restauranter

  • Pizzeria Bar L'Officina del Gusto
    16 min. kørsel
  • Caffe Dante
    16 min. kørsel
  • Bar Centrale
    17 min. kørsel
  • Trattoria Vecchio Forno
    16 min. kørsel
  • Ristorante Il Giardino
    20 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Gård i Toscana nær Bibbiano Slot

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Gård i Toscana nær Bibbiano Slot tilbyder en have m.m. Gæster kan nyde godt af Wi-Fi på værelset.
  • Andre fordele hos denne landejendom inkluderer:
    • En swimmingpool
    • Røgfrie områder, spil og havegrill
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Gård i Toscana nær Bibbiano Slot byder på komfortable faciliteter såsom pejse og Wi-Fi.
  • Andre faciliteter på værelserne tæller:
    • 1.5 badeværelser med brusere og bideter
    • Terrase og køkken

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: Wi-Fi

Oplevelser

  • Fællespool
  • Spil

Udendørs

  • Grillfaciliteter
  • Have

Andet

  • Rygning er ikke tilladt

Værelsesfaciliteter

Badeværelse

  • 1,5 badeværelser
  • Bidet
  • Bruser

Underholdning

  • Tv

Mad og drikke

  • Køkken

Andet

  • Pejs
  • Stue

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 15.00
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er tilladt
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kontanter
Fester og events er tilladt på stedet
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Overnatningsstedets registreringsnummer IT052037B5SBPBVUK7
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres pas
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger

Ofte stillede spørgsmål

Har Gård i Toscana nær Bibbiano Slot en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er Gård i Toscana nær Bibbiano Slot et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Gård i Toscana nær Bibbiano Slot?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på Gård i Toscana nær Bibbiano Slot?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Gård i Toscana nær Bibbiano Slot?

Denne landejendom ligger i Montalcino, kun 4,6 km fra Torrenieri Montalcino Station og ca. 10 km fra Museo del Tartufo og San Giovanni d'Asso Station. Derudover ligger Bosco della Ragnaia og Den kollegiale kirke i San Quirico ca. 15 km derfra.

Anmeldelser

Anmeldelser af Gård i Toscana nær Bibbiano Slot

7,0

Godt

Bedømmelse på 10 − Fremragende. 0 af i alt 2 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 1 af i alt 2 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 1 af i alt 2 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 2 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 2 anmeldelser

Anmeldelser

Fra en partnerside

8/10 Godt

MICHEL V.

Schöne Residenz und schöne Region, sehr ruhig, um die Blumen und die Schafe, Ese ...

Schöne Residenz und schöne Region, sehr ruhig, um die Blumen und die Schafe, Esel und Vögel zu genießen. sehr freundliche Besitzer und ein Top-Restaurant direkt neben dem Pool mit Elisa, die immer für Sie bereit ist! komme bestimmt wieder....
Fra arkiv

6/10 Okay

Rob S.

Die Wohnung besuchten wir vor vier Jahren. Zufrieden dann und jetzt prima.Echter ...

Die Wohnung besuchten wir vor vier Jahren. Zufrieden dann und jetzt prima.Echter gibt es zwei Dinge, die es war beunruhigend. Die Besitzer sprechen immer noch kein Wort Deutsch machen Linien der Kommunikation sehr schwierig. Sie zeigen kein Interesse und die Bettwäsche wurde nicht nach einer Woche geändert, während es ein Tag beunruhigendsten war Überlastung bracht.Maar sicherlich die Tatsache, dass vor allem in den Wochenenden und manchmal nach 23 Stunden 5 bis 10 Personen, die nicht zu tun blieb vor Ort waren Benutzung des Schwimmbades. Wir waren, dass die Familienmitglieder / Freunde des Eigentümer zu verstehen. Das machte die Ruhe Wochenenden manchmal, die schwer zu finden war. Ich besitze die laut Jugendliche, die angefordert haben den Lärm an einer Wochentag Partei dimmen wollten Pool feiern, die zum Glück passiert ist. Aber wenn Sie diese Wohnung mit herrlichem Pool buchen, was bedeutet, die Gäste dies für die Mieter der Wohnungen erwarten kann, ist nicht für alle anderen Gäste. Ich transportiere Belvilla deshalb diese Wohnung zu beschreiben (speziell ausgewählt, weil es nur wenige Wohnungen sind) ändern oder Vorkehrungen treffen mit den Eigentümern über den Pool mit