Hele boligen

Villa LA Tabaccaia

Billedgalleri for Villa LA Tabaccaia

Pool
Privat køkken
Stue
Værelse
Interiør

Anmeldelser

6,0 ud af 10.

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Parkering er inkluderet
  • Aircondition
  • Udendørsareal

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Villa LA Tabaccaia

  • Villa i landlige omgivelser
  • Villa LA Tabaccaia tilbyder en have m.m. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på fællesarealer.
  • Du kan desuden drage fordel af følgende under dit ophold:
    • En sæsonåben udendørs pool
    • Gratis selvstændig parkering
    • Concierge-tjenester, udendørs møbler og røgfrie områder
    • Hjælp med udflugter/billetter
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser er individuelt møblerede og byder på fordele såsom aircondition og separate siddeområder plus faciliteter som spiseborde og separate spiseområder.
  • Ekstra faciliteter på værelserne inkluderer:
    • 3 badeværelser med brusere og shampoo
    • Garderobe eller klædeskab, separat siddeområde og separat spiseområde

Lignende overnatningssteder

Om området

Denne villa befinder sig i landlige omgivelser i Montaione. Benozzo Gozzoli-museet og Teatro del Popolo er nogle af de kulturelle seværdigheder, mens et par eksempler på de oplevelser, du kan udforske i området, er Il Fiaschetto og SottoVico-haven. Pasticceria Andreoni og Peccioli Forhistoriske Park er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Montaione
Vis flere villaer i Montaione
Kort
Santo Stefano 210, Montaione, Tuscany, 50050

Hvad ligger i nærheden?

  • En stenbro over en flod med farverige bygninger på begge sider.
    Arno-floden
    28 min. kørsel - 27.0 km
  • Castello di Coiano
    9 min. kørsel - 7.2 km
  • Benozzo Gozzoli-museet
    14 min. kørsel - 10.4 km
  • Teatro del Popolo
    15 min. kørsel - 10.7 km
  • San Vivaldo Kloster
    24 min. kørsel - 14.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Granaiolo Station - 15 min. kørsel
  • Peretola Lufthavn (FLR) - 62 min. kørsel

Restauranter

  • Ristorante Pizzeria Il Tulipano
    11 min. kørsel
  • Iciampa
    11 min. kørsel
  • La Laconda Del Gobbe Nero
    9 min. kørsel
  • Pasticceria Napoletana
    12 min. kørsel
  • Pasticceria Filli
    11 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Villa LA Tabaccaia en pool?

Ja, dette overnatningssted har en sæsonåben udendørs pool.

Er Villa LA Tabaccaia et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Villa LA Tabaccaia?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Villa LA Tabaccaia?

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 21.00.

Hvornår er udtjekning på Villa LA Tabaccaia?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Villa LA Tabaccaia?

Denne villa ligger i landlige omgivelser, kun 10 km fra Castello di Coiano, Benozzo Gozzoli-museet og Teatro del Popolo. Derudover ligger San Vivaldo Kloster og Agricola Tamburini Emanuela ca. 15 km derfra.

Anmeldelser

6,0