Hele lejligheden

[Cà PICO WITH WIFI]★★★★★-a few steps from the center

Billedgalleri for [Cà PICO WITH WIFI]★★★★★-a few steps from the center

Et hotelværelse med pejs, to senge, en ventilator i loftet og et flisegulv.
En pænt redt seng med hvide sengetøj og håndklæder, et natbord med en lampe, og en vægmonteret hylde med en bog.
Et spisebord med hvid dug, en skål, et glas og en gaffel. En stol er synlig til venstre.
Et moderne køkken med mikroovn, kaffemaskine og køleskab. Der er et spisebord med stole og et ur på væggen.
En pænt redt seng med et foldet hvidt håndklæde, et fjernsyn der viser et bål, og et vindue med persienner.

Anmeldelser

9,0 ud af 10.
Fantastisk

Hele lejligheden

2 soveværelser1 badeværelsePlads til 4 personer67 m2

Populære faciliteter

  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Mulighed for parkering

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

[Cà PICO WITH WIFI]★★★★★-a few steps from the center

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • [Cà PICO WITH WIFI]★★★★★-a few steps from the center tilbyder vaskerifaciliteter m.m. Gæster kan nyde godt af Wi-Fi på værelset.
  • Du kan desuden drage fordel af følgende under dit ophold:
    • Bøger, røgfrie områder og spil
    • Bagageopbevaring
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos [Cà PICO WITH WIFI]★★★★★-a few steps from the center har faciliteter som kontorstole, spiseborde og internetadgang.
  • Andre faciliteter på værelserne tæller:
    • Badeværelser med brusere og bideter
    • Smart-tv med kabelkanaler
    • Garderobe eller klædeskab, køkken og tekøkken

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt i lejligheden: Wi-Fi

Parkering og transport

  • Parkering på stedet

Køkken

  • Elkedel
  • Kaffe-/temaskine
  • Kaffekværn
  • Kogeplade
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Ovn
  • Tekøkken

Spisning

  • Spisebord

Soveværelser

  • 2 soveværelser
  • Sengelinned til rådighed
  • Sovesofa

Badeværelse

  • 1 badeværelse
  • Bidet
  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Shampoo
  • Sæbe
  • Toiletpapir

Opholdsområder

  • Spisebord

Underholdning

  • Bøger
  • Smart-tv med kabel-/satellitkanaler
  • Spil

Tøjvask

  • Vaskemaskine
  • Vaskeri

Arbejdsområder

  • Skrivebord
  • Skrivebordsstol

Komfort

  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Bagageopbevaring
  • Strygejern/strygebræt

Oplevelser

  • Mulighed for at cykle i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Enhedens størrelse: 67 kvadratmeter

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 15.00
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Besked fra værten: Non ci sono dotazioni per bambini.

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Bemærk venligst, at kulturelle normer og gæstepolitik varierer afhængigt af land og overnatningssted. De angivne politikker kommer fra overnatningsstedet
Overnatningsstedets registreringsnummer IT036022B4J4TQSAS3
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres pas
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Mirandola. Lamborghini Museum og Museo Enzo Ferrari er nogle af de kulturelle seværdigheder, mens nogle af områdets andre seværdigheder inkluderer Hertugpalads og Torre della Ghirlandina. Benyt lejligheden til at udforske områdets udendørsoplevelser som cykling. Besøg vores rejseguide til Mirandola
Vis flere lejligheder i Mirandola
Kort
Mirandola, Provincia di Modena

Hvad ligger i nærheden?

  • Et luksuriøst bilfirma med en elegant, moderne bil i forgrunden.
    Lamborghini Museum
    38 min. kørsel - 42.6 km
  • En rød racerbil fra en svunden tid med en sidevogn, udstillet på et museum sammen med andre klassiske biler.
    Museo Enzo Ferrari
    42 min. kørsel - 40.9 km
  • Et tæt befolket byområde med historiske bygninger, et markant kirketårn og et stort, dominerende urværk.
    Modena Katedral
    48 min. kørsel - 42.0 km
  • Mirandola Rådhus
    2 min. gang - 0.2 km
  • Mirandola Katedral
    3 min. gang - 0.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Mirandola Station - 8 min. kørsel
  • Bologna lufthavn (BLQ) - 73 min. kørsel

Restauranter

  • LIN japanese Restaurant
    8 min. gang
  • L'Angolo Bar
    19 min. gang
  • Birrificio Del Duca
    1 min. gang
  • La Baracchina
    3 min. gang
  • Jing Sen
    2 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Er [Cà PICO WITH WIFI]★★★★★-a few steps from the center et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos [Cà PICO WITH WIFI]★★★★★-a few steps from the center?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på [Cà PICO WITH WIFI]★★★★★-a few steps from the center?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på [Cà PICO WITH WIFI]★★★★★-a few steps from the center?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger [Cà PICO WITH WIFI]★★★★★-a few steps from the center?

Dette lejlighedskompleks ligger i Mirandola, kun 23,1 km fra Piazza dei Martiri og ca. 40 km fra Museo Enzo Ferrari og Modena Katedral. Derudover ligger Ferruccio Lamborghini Museum og University of Modena & Reggio Emilia ca. 40 km derfra.

Anmeldelser af [Cà PICO WITH WIFI]★★★★★-a few steps from the center