Hele boligen

Faro's Playa Marina Lejlighed

Billedgalleri for Faro's Playa Marina Lejlighed

Et hotelværelse med en stor seng, en balkon med gardiner og udsigt til det fri.
Et kompakt køkken med træskabe, en indbygget ovn, kaffemaskine og opvaskemaskine.
Et poolområde med en rund pool, liggestole og et hegn.
Et soveværelse med en seng, et natbord og et vindue med gardiner.
En stue med en grå sofa, en beige sofa og en tæppe med et mønster.

Anmeldelser

9,4 ud af 10.
Enestående

Hele boligen

2 soveværelser2 badeværelserPlads til 4 personer100 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Udendørsareal

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Faro's Playa Marina Lejlighed

  • Velkommen til vores charmerende stuelejlighed, beliggende i den smukke by Mijas. Denne hyggelige lejlighed er det perfekte sted for din ferie, og tilbyder alt hvad du behøver for et behageligt og afslappende ophold.

    Lejligheden har to store værelser, designet til at give maksimal komfort og hvile. Hvert værelse er udstyret med komfortable senge og rummelige skabe. Derudover har vi to komplette, moderne og funktionelle badeværelser, som garanterer privatlivets fred og komfort for alle gæster. Køkkenet er fuldt udstyret med alle de apparater og redskaber, der er nødvendige for at tilberede lækre måltider under dit ophold. Spisestuen er et rummeligt og lyst rum, ideelt til at slappe af efter en dag med udforskning eller til at nyde middage med familie eller venner. Fra stuen er der udgang til en charmerende terrasse med udsigt til haven og den fælles pool. Dette er det perfekte sted at nyde en morgenkaffe eller et glas vin ved solnedgang, omgivet af en rolig og fredfyldt atmosfære.

    Stranden ligger kun 1,5 km fra lejligheden, hvilket giver dig mulighed for at nyde havet på få minutter. Mijas og dens omgivelser har nogle af de bedste strande på Costa del Sol. Blandt dem skiller følgende sig ud:
    -La Cala Beach: En familiestrand med krystalklart vand og en bred vifte af strandbarer.
    -El Bombo Beach: Ideel til dem, der leder efter et roligere og mindre overfyldt miljø.
    -Calahonda Beach: Med en omfattende kystlinje og forskellige muligheder for at dyrke vandsport.

    Mijas og dens omgivelser tilbyder en bred vifte af aktiviteter for enhver smag. Du kan nyde vandsport, vandre i Sierra de Mijas eller cykle langs kysten. Byen Malaga, kun 30 minutter væk i bil, byder på et rigt kulturelt tilbud med museer, teatre og historiske monumenter.
    Den nærmeste lufthavn er Ma Lufthavn.
    Det er strengt forbudt at afholde studenterfest, polterabend eller fest med stort alkohol indtag i denne feriebolig
    Inddeling: Stue(Fjernsyn, sofahjørne, klimaanlæg), Køkken(kogeplade, elkedel, brødrister, kaffemaskine, ovn, mikrobølgeovn, opvaskemaskine , køle-fryseskab, ), soveværelse(enkeltseng, enkeltseng, klimaanlæg), soveværelse(dobbeltseng, klimaanlæg), badeværelse(bruser, toilet), badeværelse(badekar med bruser, toilet), terrasse, swimmingpool(deles med andre gæster), Håndklæder/sengelinned (inkl.)

    Disse omkostninger er mandarotiske og opkræves på stedet. De er ikke inkluderet i lejeprisen.:
    Kæledyr; Ikke tilladt
    Strøm; Included
    Gas / Olie; Gas Inklusiv
    Vand; vand - inkluderet i prisen
    vaskesæt; vaskesæt - inkluderet i prisen
    Cleaning Service extra charge; € 94 /Stay

    Valgfrie tjenester, som du kan arrangere på stedet:
    Viskestykker; Foreliggende
    Wifi; Gratis
    Aircondition; Inklusiv

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Fællespool

Internet

  • Tilgængeligt i huset: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Bil er påkrævet

Køkken

  • Brødrister
  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Soveværelser

  • 2 soveværelser

Badeværelse

  • 2 badeværelser
  • Badekar eller brusekabine
  • Bruser

Opholdsområder

  • Stue

Underholdning

  • Smart-tv med kabel-/satellitkanaler
  • Spil

Udendørsarealer

  • Terrasse

Komfort

  • Aircondition

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Områdets højdepunkter

  • I en landsby
  • Tæt på havet

Oplevelser

  • Mulighed for at ro kajak i nærheden
  • Mulighed for at sejle i motorbåd i nærheden
  • Mulighed for at stå på jetski i nærheden
  • Mulighed for at stå på vandski i nærheden
  • Mulighed for at svømme i nærheden
  • Rafting i nærheden
  • Watertubing i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Brandslukker

Generelt

  • Enhedens størrelse: 100 kvadratmeter
  • Overnatningsstedet ligger i et resort

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger
Det er nødvendigt at have en bil for at komme til og fra dette overnatningssted

Om området

Denne feriebolig befinder sig ved havet i Mijas. Dem, der søger oplevelser, kan kigge forbi Benalmádena Marina, mens naturelskere kan besøge Fuengirola Strand og Los Boliches Strand. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Club del Sol Tennisklub eller Don Carlos Tennis- og Sportsklub har på programmet. Med mulighed for jetski, kajakroning og vandski i nærheden er der rig lejlighed til at dyrke vandsport i og på vandet. Besøg vores rejseguide til Mijas
Vis flere feriehuse i Mijas
Kort
Mijas

Hvad ligger i nærheden?

  • Solnedgang over havet med rosa og lilla skyer.
    Malaga Provinsens Strande
    10 min. gang - 0.9 km
  • Playa del Charcón - Playa Marina
    8 min. gang - 0.7 km
  • Playa El Chaparral - El Chaparral
    13 min. gang - 1.1 km
  • El Chaparral Golfklub
    16 min. gang - 1.4 km
  • Playa del Faro - El Faro
    2 min. kørsel - 1.8 km

Sådan kommer du rundt

  • Fuengirola Station - 20 min. kørsel
  • Málaga Lufthavn (AGP) - 42 min. kørsel

Restauranter

  • Foster's Hollywood
    10 min. kørsel
  • Bikini Beach
    10 min. kørsel
  • Olivia's
    6 min. kørsel
  • Beach Club
    10 min. kørsel
  • McDonald’s Mijas El Chaparral
    13 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har Faro's Playa Marina Lejlighed en pool?

Ja, dette overnatningssted har en pool.

Er Faro's Playa Marina Lejlighed et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Faro's Playa Marina Lejlighed?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Faro's Playa Marina Lejlighed?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Faro's Playa Marina Lejlighed?

Feriested ligger ved havet, kun 2 km fra El Chaparral Golfklub, Malaga Provinsens Strande og Playa del Charcón - Playa Marina. Derudover ligger Playa del Faro - El Faro og Playa El Bombo ca. 3 km derfra.

Anmeldelser af Faro's Playa Marina Lejlighed

Anmeldelser

Enestående

Alle de viste anmeldelser er indsendt af rigtige gæster. Kun rejsende, som har booket et ophold hos os, kan indsende en anmeldelse. Vi verificerer anmeldelser i henhold til vores retningslinjer og offentliggør alle anmeldelser, hvad enten de er positive eller negative.
Flere oplysningerÅbner i et nyt vindue
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 57 af i alt 83 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 26 af i alt 83 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 83 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 83 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 83 anmeldelser

Anmeldelser

Fra en partnerside

8/10 Godt

En vidunderlig oplevelse! Lejligheden var ren, og sengene var meget komfortable, ...

En vidunderlig oplevelse! Lejligheden var ren, og sengene var meget komfortable, Vi elskede nærheden til stranden og den livlige by Mijas,
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Gemütlicher Ort mit einfachem Zugang zu wunderschönen Stränden, ideal für einen ...

Gemütlicher Ort mit einfachem Zugang zu wunderschönen Stränden, ideal für einen schnellen Kurzurlaub!
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Gute Stimmung insgesamt , genau richtig für das, was wir wollten: ein ruhiger Or ...

Gute Stimmung insgesamt , genau richtig für das, was wir wollten: ein ruhiger Ort zum Auftanken.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Schattige plek, dichtbij het strand.

Schattige plek, dichtbij het strand.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Schattige plek, dichtbij het strand.

Schattige plek, dichtbij het strand.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Ruime kamers en mooie badkamers maakten ons verblijf echt ontspannend. Genoten v ...

Ruime kamers en mooie badkamers maakten ons verblijf echt ontspannend. Genoten van het uitzicht vanaf het terras.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Really enjoyed being close to the beach, just a short drive away!

Really enjoyed being close to the beach, just a short drive away!
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Getting around was simple, a short drive took us to several nice beaches nearby. ...

Getting around was simple, a short drive took us to several nice beaches nearby.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Perfectly fine for a weekend getaway, decent space and close enough to beaches.

Perfectly fine for a weekend getaway, decent space and close enough to beaches.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Leuke kleine plek voor een weekenduitje! We waardeerden hoe dicht het bij lokale ...

Leuke kleine plek voor een weekenduitje! We waardeerden hoe dicht het bij lokale attracties en stranden was terwijl het toch afgelegen genoeg was voor rust tijdens ons verblijf.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Entspannte Atmosphäre von dem Moment an, als wir ankamen.

Entspannte Atmosphäre von dem Moment an, als wir ankamen.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Entspannte Atmosphäre von dem Moment an, als wir ankamen.

Entspannte Atmosphäre von dem Moment an, als wir ankamen.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Tolle Lage für einen Kurztrip. Die Aussicht von der Terrasse und die entspannte ...

Tolle Lage für einen Kurztrip. Die Aussicht von der Terrasse und die entspannte Atmosphäre haben mir sehr gefallen.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Rustig appartement, comfortabele bedden, goede keukengerei.

Rustig appartement, comfortabele bedden, goede keukengerei.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Kann jedem auf der Durchreise empfehlen, hier Halt zu machen. Wir waren beeindru ...

Kann jedem auf der Durchreise empfehlen, hier Halt zu machen. Wir waren beeindruckt davon, wie gemütlich es nach einem Tag voller Erkundungen war.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Value for money is solid here with full amenities included like air conditioning ...

Value for money is solid here with full amenities included like air conditioning and a pool nearby. Good spot to consider if you're looking to be near beaches without high costs.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Value for money is solid here with full amenities included like air conditioning ...

Value for money is solid here with full amenities included like air conditioning and a pool nearby. Good spot to consider if you're looking to be near beaches without high costs.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Ich hatte Bedenken wegen des Platzes beim Reisen mit Freunden, schließlich waren ...

Ich hatte Bedenken wegen des Platzes beim Reisen mit Freunden, schließlich waren zwei Schlafzimmer ideal für Privatsphäre und im Wohnzimmer konnten wir nach unseren Ausflügen bequem zusammenkommen. Auch die Nähe zu den Stränden machte das Ganze sehr unterhaltsam!
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Nicht die schickste Unterkunft, aber sehr komfortabel. Der Poolbereich und die K ...

Nicht die schickste Unterkunft, aber sehr komfortabel. Der Poolbereich und die Küche haben mir gefallen.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Goede slaapkwaliteit in een knus appartement. Goed uitgeruste keuken en nette ba ...

Goede slaapkwaliteit in een knus appartement. Goed uitgeruste keuken en nette badkamers maakten alles eenvoudig.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Goede slaapkwaliteit in een knus appartement. Goed uitgeruste keuken en nette ba ...

Goede slaapkwaliteit in een knus appartement. Goed uitgeruste keuken en nette badkamers maakten alles eenvoudig.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Die Wohnung war perfekt für unsere Bedürfnisse und bot einen tollen Überblick üb ...

Die Wohnung war perfekt für unsere Bedürfnisse und bot einen tollen Überblick über die Ausstattung.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Die Wohnung war perfekt für unsere Bedürfnisse und bot einen tollen Überblick üb ...

Die Wohnung war perfekt für unsere Bedürfnisse und bot einen tollen Überblick über die Ausstattung.
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Bij aankomst 's nachts makkelijk ingecheckt en het personeel was vriendelijk en ...

Bij aankomst 's nachts makkelijk ingecheckt en het personeel was vriendelijk en behulpzaam., Kamers waren stil en dat hielp me elke nacht goed te slapen wat belangrijk is tijdens je vakantie!
Fra en partnerside

10/10 Fremragende

Der Poolbereich war nur wenige Schritte entfernt und echt praktisch!

Der Poolbereich war nur wenige Schritte entfernt und echt praktisch!