Cedarwood Inn of Ashland

Overnatningsstedets klasse: 2

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

7,4 ud af 10.
Godt

Populære faciliteter

  • Pool
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
  • Forretningstjenester
  • Rengøring
Den nuværende pris er 692 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
25. aug. - 26. aug.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 3 ud af 3 værelser

Standardværelse - 1 queensize-seng

9,2 ud af 10
Fantastisk
(9 anmeldelser)
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse - 1 kingsize-seng

8,4 ud af 10
Rigtig godt
(17 anmeldelser)
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse - 2 queensize-senge - ikke-ryger

7,8 ud af 10
Godt
(15 anmeldelser)
  • Plads til 4 personer
  • 2 queensize-senge
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Cedarwood Inn of Ashland befinder sig i Ashland. Weisinger Family Winery og Grizzly Peak Winery er et besøg værd, hvis oplevelser er på agendaen, mens dem der hellere vil nyde naturen, kan kigge forbi North Mountain Park og Cascade-Siskiyou National Monument. Indtag de nærliggende skibakker med alpint skiløb, snowboarding, og skiundervisning, eller undersøg mulighederne for andre udendørsoplevelser såsom slædekørsel. Besøg vores rejseguide til Ashland
Kort
Siskiyou Blvd, 1801, Ashland, OR, 97520

Hvad ligger i nærheden?

  • En sø med ænder, omgivet af træer og en lille bro.
    Lithia Park
    7 min. kørsel - 3.8 km
  • En statue af en person i brun påklædning med hat og solbriller, der holder en pibe og en bog, stående på en sokkel i en park med grønne buske og træer.
    Oregon Shakespeare Festival
    7 min. kørsel - 4.1 km
  • Ashland
    11 min. gang - 1.0 km
  • Schneider Museum of Art
    15 min. gang - 1.3 km
  • ScienceWorks Hands-On Museum
    3 min. kørsel - 1.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Medford, OR (MFR-Rogue Valley Intl.) - 28 min. kørsel

Restauranter

  • Xerxes Mediterranean Grill
    2 min. gang
  • Wendy's
    10 min. gang
  • Wild Goose Cafe & Bar
    2 min. kørsel
  • Sammich
    14 min. gang
  • Martolli's Hand Tossed Pizza
    6 min. kørsel

Om overnatningsstedet

Cedarwood Inn of Ashland

  • Hotel i nærheden af Oregon Shakespeare Festival
  • En terrasse, en have og et forretningscenter er blot nogle af faciliteterne hos Cedarwood Inn of Ashland. Benyt stedets sauna eller dampbad for at slappe af. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Andre fordele hos dette hotel inkluderer:
    • En indendørs pool og en udendørs pool samt liggestole
    • Gratis selvstændig parkering
    • Hurtig udtjekning, hurtig indtjekning og aviser i lobbyen
    • Kaffe/te i lobbyen, en automat og havegrill
    • Anmeldelserne fra gæster fremhæver det hjælpsomme personale
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 58 værelser har faciliteter og tjenester såsom aircondition og gratis Wi-Fi.
  • Ekstra faciliteter på værelserne tæller:
    • Badeværelser med en kombination af bruser/badekar
    • Fladskærms-tv med kabelkanaler
    • Køleskabe, mikrobølgeovne og kaffe-/temaskiner

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Gratis parkering til autocampere, busser og lastbiler på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet
  • Mulighed for handicapparkering

Mad og drikke

  • Kaffe og te på fællesarealer

Oplevelser

  • Dampbad
  • Indendørs pool
  • Sauna
  • Skiopbevaring
  • Udendørs pool

Familievenlige faciliteter

  • Indendørs pool
  • Køleskab på værelset
  • Mikrobølgeovn på værelset
  • Udendørs pool

Bekvemmeligheder

  • Automat
  • Aviser i lobbyen
  • Bagageopbevaring
  • Reception med begrænsede åbningstider

Gæstefaciliteter

  • Rengøring (dagligt)

Forretningstjenester

  • Computerstation
  • Forretningscenter

Udendørs

  • Grillfaciliteter
  • Have
  • Liggestole ved poolen
  • Picnicområde
  • Terrasse

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Handicapparkering
  • Ingen elevator

Andet

  • 3 bygninger
  • Bygget i 1970
  • Særlige rygeområder

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Mørklægningsgardiner
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer (efter anmodning)
  • Kombineret bruser og badekar
  • Privat badeværelse

Underholdning

  • Fladskærms-tv med kabelkanaler

Mad og drikke

  • Kaffe-/temaskine
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn

Andet

  • Adgang via udendørs korridorer
  • Aircondition
  • Forbundne værelser tilbydes
  • Gratis lokalopkald
  • Skrivebord
  • Strygejern/strygebræt
  • Telefon

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 22.00
Tidlig indtjekning afhænger af tilgængelighed
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Gebyr for sen indtjekning: 10.00 USD for indtjekning mellem kl. 00.00 og kl. 02.00
Huritg indtjekning er tilgængelig
Minimumsalder for indtjekning: 21 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning
Sen udtjekning afhænger af tilgængelighed
Gebyr for sen udtjekning: 20 USD
Hurtig udtjekning er tilgængelig

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionen er åben dagligt fra kl. 09.00 til kl. 21.00
Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 21.00
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Reception (begrænsede åbningstider)

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Børn op til 16 år kan overnatte gratis, hvis de benytter de eksisterende sengepladser i forælderens/værgens værelse
Ekstrasenge er ikke tilgængelige
Vugger (barnesenge) er ikke tilgængelige

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for sen indtjekning: 10.00 USD for indtjekning mellem kl. 00.00 og kl. 02.00
  • Gebyr for sen udtjekning: 20 USD (afhænger af tilgængelighed)

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Det navn, der står på det kreditkort, som bruges ved indtjekning til betaling af diverse udgifter, skal være det primære navn på værelsesreservationen
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Overnatningsstedet har forbundne/tilstødende værelser, som kan være til rådighed, afhængig af tilgængelighed. Gæster kan anmode om disse værelser ved at kontakte overnatningsstedet direkte via kontaktoplysningerne på reservationsbekræftelsen
Der serveres ikke alkohol på dette overnatningssted

Ofte stillede spørgsmål

Har Cedarwood Inn of Ashland en pool?

Ja, dette overnatningssted har en indendørs pool og en udendørs pool.

Hvad koster det at overnatte hos Cedarwood Inn of Ashland?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Cedarwood Inn of Ashland den 25. aug. 2026 starter fra 692 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 24. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er Cedarwood Inn of Ashland et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Cedarwood Inn of Ashland?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Cedarwood Inn of Ashland?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 22.00. Sen indtjekning er mulig fra kl. 00.00 til kl. 02.00 mod et gebyr på 10.00 USD.

Hvornår er udtjekning på Cedarwood Inn of Ashland?

Udtjekning er kl. 11.00. Sen udtjekning er mulig mod et gebyr på 20 USD (afhænger af tilgængelighed).

Hvor ligger Cedarwood Inn of Ashland?

Dette hotel ligger i Ashland, kun 2 km fra Ashland, Schneider Museum of Art og ScienceWorks Hands-On Museum. Derudover ligger Weisinger Family Winery og Ashland Library ca. 3 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.