Hele lejligheden·Privat vært

Design and original apartment on the frioul islands 50m from the beach

Billedgalleri for Design and original apartment on the frioul islands 50m from the beach

Et værelse med et fladskærms-tv monteret på en væg med en stengulende overflade. Der er små vinduer med planter og et grønt lys.
En stue med en stor modulsofa, et fladskærms-tv monteret på væggen, et spisebord med stole, samt et vindue med gardiner.
En muret væg med struktur, prydet med forskellige grønne planter og bregner.
En moderne stue med et fladskærms-TV monteret på væggen, prydet med oplyste geometriske mønstre.
Et hotelværelse med en seng, et skrivebord med en bærbar computer, en lampe og udsigt til balkonen.

Anmeldelser

8,6 ud af 10.
Fremragende

Hele lejligheden

1 soveværelse1 badeværelsePlads til 5 personer35 m2

Populære faciliteter

  • Havudsigt
  • Vaskemaskine

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Design and original apartment on the frioul islands 50m from the beach

  • Lejlighed i 7. Arrondissement
  • Design and original apartment on the frioul islands 50m from the beach tilbyder vaskerifaciliteter m.m.
  • Ekstra faciliteter tæller:
  • Badeværelser med brusere og hårtørrere

Faciliteter på overnatningsstedet

Soveværelser

  • Sengelinned til rådighed
  • Sovesofa
  • Soveværelse

Badeværelse

  • 1 badeværelse
  • Bruser
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Toiletpapir

Tøjvask

  • Vaskemaskine
  • Vaskeri

Komfort

  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Særlige rygeområder

Områdets højdepunkter

  • Tæt på havet

Oplevelser

  • Dykning i nærheden
  • Fiskeri i nærheden
  • Mountainbiking i nærheden
  • Mulighed for at ro kajak i nærheden
  • Mulighed for at sejle i motorbåd i nærheden
  • Mulighed for at stå på vandski i nærheden
  • Mulighed for at svømme i nærheden
  • Snorkling i nærheden
  • Surfing/bodyboarding i nærheden
  • Vandre-/cykelstier i nærheden
  • Windsurfing i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Enhedens størrelse: 35 kvadratmeter

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 14.00

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Udtjekningsinstruktioner

Værten kræver, at du gør følgende, inden du tjekker ud:
Tag sengetøjet af brugte senge
Fjern resterende mad og drikkevarer
Hvis du ikke udfører disse, kan det resultere i en negativ anmeldelse fra værten.

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er ikke tilladt

Rygning

Rygning er tilladt: I udvalgte områder

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted administreres af en privat vært (en person, der ikke udlejer som virksomhed eller erhverv). EUs forbrugerlov, herunder fortrydelsesret, gælder ikke for din reservation. Din reservation er dog dækket af din private værts afbestillingsregler.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events for grupper er strengt forbudt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Overnatningsstedets registreringsnummer 13201013941DP

Vi bør nævne

Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger

Om området

Denne lejlighed befinder sig ved havet i 7. Arrondissement – et område i Marseille. Grand Port Maritime de Marseille og Marseille Provence Krydstogtterminal er begge et besøg værd, hvis oplevelser ligger højt på listen. De rejsende, der derimod er mere interesseret i stedets naturskønne områder, kan kigge forbi Calanques Nationalpark. Silo Koncertsal og Musée de la Marine er også et besøg værd. Oplevelser som kajakroning og dykning giver gode muligheder for at komme ud på eller i det omgivende vand, eller du kan tage på eventyr ved at afprøve vandring og mountainbiking i nærheden. Besøg vores rejseguide til Marseille
Vis flere lejligheder i Marseille
Kort
Marseille, Bouches-du-Rhône

Hvad ligger i nærheden?

  • Et kystfort på en lille ø omgivet af vand.
    Château d'If
    27 min. kørsel - 2.6 km
  • En havn med både, historiske bygninger og en bakke med et tårn i baggrunden.
    Grand Port Maritime de Marseille
    44 min. kørsel - 9.1 km
  • Bybillede med en markant, moderne bygning og et bjerglandskab i baggrunden.
    Velodrome Stadium
    47 min. kørsel - 10.4 km
  • En strand med en redningsplatform, klart turkis vand og folk, der solbader.
    Prado Strand
    52 min. kørsel - 12.2 km
  • Saint-Estève Strand
    10 min. kørsel - 1.4 km

Sådan kommer du rundt

  • Arenc-Euroméditerranée Station - 12 min. kørsel
  • National Metrostation - 13 min. kørsel

Restauranter

  • Cocotero
  • Tripletta
  • L'Eau à la Bouche
    17 min. kørsel
  • Pause. Café & Cantine
  • Sakana
    19 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Er Design and original apartment on the frioul islands 50m from the beach et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Design and original apartment on the frioul islands 50m from the beach?

Indtjekning starter kl. 14.00.

Hvornår er udtjekning på Design and original apartment on the frioul islands 50m from the beach?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Design and original apartment on the frioul islands 50m from the beach?

Dette lejlighedskompleks ligger i 7. Arrondissement, kun få skridt fra Løvebugten og 2,2 km fra Château d'If. Derudover ligger Grand Port Maritime de Marseille og Docks des Suds ca. 10 km derfra.

Anmeldelser af Design and original apartment on the frioul islands 50m from the beach

Anmeldelser

Fremragende

Alle de viste anmeldelser er indsendt af rigtige gæster. Kun rejsende, som har booket et ophold hos os, kan indsende en anmeldelse. Vi verificerer anmeldelser i henhold til vores retningslinjer og offentliggør alle anmeldelser, hvad enten de er positive eller negative.
Flere oplysningerÅbner i et nyt vindue
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 3 af i alt 9 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 5 af i alt 9 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 1 af i alt 9 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 9 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 9 anmeldelser

7,8

Rengøring

9,8

Området

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, beliggenhed, annoncens rigtighed

Week end en famille

Appartement confortable et bien situé.
Overnattede 1 nat i maj 2024
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Tres sympa

Hote très accessible et à l'écoute. Appartement fonctionnel et agréable ( nuits de sommeil aux top!), mais certains aspects de propreté sont à revoir ( salle de bain et frigo).
Overnattede 2 nætter i oktober 2022
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Un peu cher pour ce que c'est.

Les + Très Bien situé. Très calme Bonne surface (on respire) Les - Propreté limite (cuisine, SdB) Paries communes immeuble décaties. Des manques (Pas d'essui-tout, pas de torchon, 1 seul rouleau de papier hygiènique)
Overnattede 1 nat i april 2024
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

Séjour Frioul en famille

Très bon séjour. Hôte à l'écoute. Logement très bien situé.
Overnattede 1 nat i juni 2023
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed

A recommander

Appartement bien situé et propriétaire à l'écoute et prévenant. On est arrivé avec appartement bien chauffé et petit éclairage romantique, parfait pour un week-end en amoureux
Overnattede 1 nat i februar 2023
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, indtjekning, kommunikation, beliggenhed, annoncens rigtighed
Overnattede 1 nat i marts 2024