Hele lejligheden

Exclusive Suite in Marktheidenfeld - Modern Comfort Meets Original Art

Billedgalleri for Exclusive Suite in Marktheidenfeld - Modern Comfort Meets Original Art

En smal gårdhave med en belagt sti, en stent skulptur og et træ.
En moderne stue med en modulsofa, et træbord og en rød lænestol.
Et moderne køkken med et digitalt ur, rustfrie hvidevarer og træbordplader.
Et værelse med en stor skydedør, der fører ud til et udendørs område med en klippehave og en lille sø.
En hyggelig udendørs siddeplads med en polstret bænk og et træ.

Hele lejligheden

1 soveværelse1 badeværelsePlads til 1 person50 m2

Populære faciliteter

  • Grillfaciliteter

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Exclusive Suite in Marktheidenfeld - Modern Comfort Meets Original Art

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Exclusive Suite in Marktheidenfeld - Modern Comfort Meets Original Art har alt, hvad du behøver. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på fællesarealer.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
  • Havegrill og røgfrie områder

Faciliteter på overnatningsstedet

Parkering og transport

  • Ingen mulighed for parkering på stedet

Soveværelser

  • Soveværelse

Badeværelse

  • 1 badeværelse

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter

Kæledyr

  • Kæledyr er ikke tilladt

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator
  • Røgfrit overnatningssted

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)
  • Førstehjælpskasse

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 19.00
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted har ingen reception
Gæster modtager en e-mail med særlige indtjekningsinstruktioner og oplysninger om nøgleboks inden ankomst. Der er adgang via en privat indgang
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen forud for din ankomst for at arrangere indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Nøgleboks, privat indgang

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • American Express
  • Diners Club
  • Discover
  • JCB International
  • MasterCard
  • Visa

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kredit- eller debitkort. Kontanter accepteres ikke
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer førstehjælpskasse
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Marktheidenfeld. St.-Laurentius-Kirche og Maintor er et par eksempler på nogle af de lokale seværdigheder. Er du interesseret i oplevelser, kan du udforske Johannes Deppisch Vingård og Golfclub Main-Spessart Marktheidenfeld Eichenfürst e.V.. Besøg vores rejseguide til Marktheidenfeld
Vis flere lejligheder i Marktheidenfeld
Kort
Marktheidenfeld, Bavaria

Hvad ligger i nærheden?

  • Et slot med et tårn ved en rolig sø, omgivet af træer.
    Naturpark Bayerischer Spessart
    1 min. gang - 0.0 km
  • En storslået, historisk bygning med detaljeret arkitektur, store vinduer og en central kuppel.
    Würzburger Residenz
    36 min. kørsel - 56.0 km
  • St.-Laurentius-Kirche
    1 min. gang - 0.2 km
  • Wonnemar Marktheidenfeld
    19 min. gang - 1.6 km
  • Wertheim Village
    13 min. kørsel - 15.3 km

Sådan kommer du rundt

  • Hasloch (Main) Station - 19 min. kørsel
  • Frankfurt Lufthavn (FRA) - 70 min. kørsel

Restauranter

  • Brauerei Biergarten Martinsbräu
    3 min. gang
  • Hotel Mainblick
    1 min. gang
  • Weinhaus Anker
    2 min. gang
  • Bräustüble
    2 min. gang
  • Wirtshaus Zum Mitteltor
    4 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Er Exclusive Suite in Marktheidenfeld - Modern Comfort Meets Original Art et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Exclusive Suite in Marktheidenfeld - Modern Comfort Meets Original Art?

Dette overnatningssted tilbyder ikke parkering.

Hvornår er indtjekning på Exclusive Suite in Marktheidenfeld - Modern Comfort Meets Original Art?

Indtjekning fra kl. 15.00 til kl. 19.00.

Hvornår er udtjekning på Exclusive Suite in Marktheidenfeld - Modern Comfort Meets Original Art?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Exclusive Suite in Marktheidenfeld - Modern Comfort Meets Original Art?

Dette lejlighedskompleks ligger i Marktheidenfeld, kun få skridt fra Naturpark Bayerischer Spessart og St.-Laurentius-Kirche. Derudover ligger Wonnemar Marktheidenfeld og Johannes Deppisch Vingård ca. 3 km derfra.