Hele lejligheden

Voluminous Apartment near Ski Slopes in Maria Alm

Overnatningsstedets klasse: 2

Billedgalleri for Voluminous Apartment near Ski Slopes in Maria Alm

En traditionel schweizisk hytte med træbalkoner, en velholdt græsplæne og udsigt over et bakket landskab.
En toetagers chalet med træbalkoner pyntet med blomsterkasser, et parabolantenne og en velplejet græsplæne.
Et soveværelse med en seng, puder, et billede og udsigt til et sneklædt landskab gennem en skydedør.
Et spiseområde med et træbord og bænk, en væg med indrammede billeder og et vindue med udsigt til træer.
Et moderne badeværelse med toilet, vask og spejl.

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Voluminous Apartment near Ski Slopes in Maria Alm

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Voluminous Apartment near Ski Slopes in Maria Alm har alt, hvad du behøver. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på fællesarealer.
  • Andre fordele inkluderer:
    • Gratis selvstændig parkering
    • Røgfrie områder
  • Ekstra faciliteter tæller:
  • Balkon og varme

Lignende overnatningssteder

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Maria Alm am Steinernen Meer. Palfen Eremitage og Stadtmuseum Vogtturm er et par eksempler på nogle af de lokale seværdigheder, mens andre inkluderer Erlebnisbad Sommerstein og Saalfelden Sommerrodeln. Freizeitzentrum Zell am See og Maisiflitzer er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Maria Alm am Steinernen Meer
Vis flere lejligheder i Maria Alm am Steinernen Meer
Kort
Maria Alm am Steinernen Meer, Salzburg State

Hvad ligger i nærheden?

  • Hochkönig Skiresort
    1 min. gang - 0.0 km
  • Hochkönigs Winterreich
    5 min. gang - 0.4 km
  • Maria Alms Valfartskirke
    11 min. gang - 1.0 km
  • Natrunbahn
    12 min. gang - 1.1 km
  • Kabinenbahn Aberg
    17 min. gang - 1.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Saalfelden Station - 11 min. kørsel
  • Salzburg (SZG-W.A. Mozart) - 76 min. kørsel

Restauranter

  • Das Saal
    6 min. kørsel
  • Café & Conditorei Pichlmayer
    7 min. kørsel
  • Pizzeria La Piazza
    6 min. kørsel
  • Chinarestaurant Lotus
    7 min. kørsel
  • Ritzenhof Hotel und Spa am See
    6 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Er Voluminous Apartment near Ski Slopes in Maria Alm et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, dette overnatningssted tillader kæledyr (maks. 2 i alt). Der er et gebyr på 5.0 EUR pr. kæledyr pr. nat.

Hvor meget koster parkering hos Voluminous Apartment near Ski Slopes in Maria Alm?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvor ligger Voluminous Apartment near Ski Slopes in Maria Alm?

Dette lejlighedskompleks ligger i Maria Alm am Steinernen Meer, kun 10 minutters gang fra Hochkönig Skiresort og Hochkönigs Winterreich. Derudover ligger Maria Alms Valfartskirke og Natrunbahn 15 minutter derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.