Pousada Lyrios do Mar

Overnatningsstedets klasse: 2

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

8,6 ud af 10.
Fremragende

Populære faciliteter

  • Morgenmad er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
Den nuværende pris er 149 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 4 ud af 4 værelser

Standard-dobbeltværelse - 1 soveværelse

8,4 ud af 10
Rigtig godt
(5 anmeldelser)
  • 10 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 dobbeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Standardværelse til 3 personer

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • 1 soveværelse
  • Plads til 3 personer
  • 1 dobbeltseng og 1 enkeltseng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 4 personer
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 5 personer
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Pousada Lyrios do Mar befinder sig tæt på stranden i Maragogi Bycentrum – et område i Maragogi. Stedets naturskønne områder kan opleves med et besøg til Maragogi Strand og Antunes Strand. EcoPark Sun and Sea Zoo og Pontal do Maragogi er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Maragogi
Vis flere pousadaer i Maragogi
Kort
Avenida Fernando Paes de Oliveira, 118, Maragogi, Alagoas, 57955000

Hvad ligger i nærheden?

  • En strand med klart turkis vand, en sandet kystlinje og et let overskyet himmelbillede.
    Maragogi Strand
    7 min. gang - 0.6 km
  • En strand med rolige bølger, klar himmel og en række palmer.
    Antunes Strand
    10 min. kørsel - 9.1 km
  • En strand med palmer, en lille bygning med orange tag og en klar blå himmel.
    Peroba Strand
    13 min. kørsel - 12.5 km
  • Barra Grande Strand
    5 min. kørsel - 4.2 km
  • Ponta do Mangue Strand
    12 min. kørsel - 11.8 km

Restauranter

  • Restaurante Maragolfinho
    16 min. gang
  • Odoiá Maragogi
    7 min. gang
  • Pizzeria Regina
    12 min. gang
  • AutoCafé
    16 min. gang
  • Restaurante Panela de Barro
    19 min. gang

Om overnatningsstedet

Pousada Lyrios do Mar

  • Pousada i nærheden af Maragogi Strand
  • Pousada Lyrios do Mar tilbyder gratis morgenmadsbuffet m.m. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset.
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Pousada Lyrios do Mar har faciliteter som gratis Wi-Fi.
  • Ekstra faciliteter på værelserne tæller:
  • Rengøring og skriveborde

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Wi-Fi-hastighed på værelset: 100+ Mbit/s (godt til 1-2 personer eller op til 6 enheder)

Parkering og transport

  • Ingen mulighed for parkering på stedet

Mad og drikke

  • Gratis morgenmadsbuffet tilbydes hver dag fra kl. 07.30 til kl. 09.30

Bekvemmeligheder

  • Reception med begrænsede åbningstider

Gæstefaciliteter

  • Rengøring efter anmodning

Hjælp til personer med et handicap

  • Glat gulv på værelset
  • Ingen elevator
  • Løse gulvtæpper på værelset

Værelsesfaciliteter

Andet

  • Skrivebord

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 22.00

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionen er åben dagligt fra kl. 06.00 til kl. 22.00
Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Reception (begrænsede åbningstider)

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter
Overnatningsstedets registreringsnummer 94883150
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Forældre eller værger, der rejser med et barn under 18 år, skal fremvise barnets fødselsattest eller billed-ID (f.eks. pas) ved indtjekning. Ved internationale rejser til Brasilien, hvor barnet kun rejser med en forælder eller værge, skal den pågældende forælder eller værge – ud over barnets fødselsattest og billed-ID - også fremvise et samtykke, der er bekræftet notarielt og underskrevet af begge forældre. I tilfælde af at den pågældende forælder eller værge ikke kan/vil give dette samtykke, er en retslig bemyndigelse påkrævet. Personer, der planlægger at rejse til Brasilien med børn, skal kontakte det brasilianske konsulat forud for rejsen for at få yderligere oplysninger.

Ofte stillede spørgsmål

Er Pousada Lyrios do Mar et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvad koster det at overnatte hos Pousada Lyrios do Mar?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Pousada Lyrios do Mar den 31. aug. 2026 starter fra 149 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 30. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Hvor meget koster parkering hos Pousada Lyrios do Mar?

Denne pousada tilbyder ikke parkering.

Hvornår er indtjekning på Pousada Lyrios do Mar?

Indtjekning fra kl. 14.00 til kl. 22.00. Indtjekning uden for åbningstid er ikke mulig.

Hvornår er udtjekning på Pousada Lyrios do Mar?

Udtjekning er kl. 12.00.

Hvor ligger Pousada Lyrios do Mar?

Denne pousada ligger i Maragogi Bycentrum, kun 0,4 km fra Maragogi Strand og ca. 5 km fra Burgalhau Strand og Camacho Strand. Derudover ligger Dourado Strand 3,6 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.