Hele lejligheden
Maccagno Apartments
Vælg datoer for at se priser
Billedgalleri for Maccagno Apartments





Værelsesmuligheder
Tjek tilgængelighed for disse datoer
Tilgængelige filtre for værelser
Viser 2 ud af 2 værelser
Indlæs alle billeder af Lejlighed - 2 queensize-senge - terrasse - bjergudsigt (Apartment Allegria)

Lejlighed - 2 queensize-senge - terrasse - bjergudsigt (Apartment Allegria)
- Bjergudsigt
- 74 m²
- 2 soveværelser
- Plads til 4 personer
- 2 queensize-senge
Indlæs alle billeder af Lejlighed - flere senge - terrasse - bjergudsigt (GG B102-3 (3 bed))

Lejlighed - flere senge - terrasse - bjergudsigt (GG B102-3 (3 bed))
- Bjergudsigt
- 99 m²
- 3 soveværelser
- Plads til 6 personer
- 2 kingsize-senge og 2 enkeltsenge
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.
Om området
Maccagno Apartments befinder sig ved havet i Maccagno con Pino e Veddasca. Ferroviario del Verbano Museum og Hermann Hesse-museet er nogle af de kulturelle seværdigheder, mens et par eksempler på de oplevelser, du kan udforske i området, er Alprose Chokoladefabrik og LAC Lugano Kunst- og Kulturcenter. Splash & Spa og Locarno Funicularstation er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Maccagno
Vis flere lejligheder i Maccagno
Viale Girardi, Maccagno con Pino e Veddasca, VA, 21061
Hvad ligger i nærheden?
- Parisi Valle Museum2 min. gang - 0.2 km
- Maccagno Stadion8 min. gang - 0.7 km
- strand nær Maccagno Inferiore15 min. gang - 1.3 km
- Maccagno Færgeterminal15 min. gang - 1.3 km
- Madonnina della Punta Kirke17 min. gang - 1.5 km
Sådan kommer du rundt
- Colmegna Station - 4 min. kørsel
- Maccagno Station - 8 min. gang
- Lugano (LUG-Agno) - 49 min. kørsel
Restauranter
- Ristorante Sunshine Sushi Cannobio52 min. kørsel
- Caffé Verbano52 min. kørsel
- Bar Sport52 min. kørsel
- Ristorante pizzeria La Brace Cannobio51 min. kørsel
- Pizzeria Eraora52 min. kørsel
Om overnatningsstedet
Maccagno Apartments
- Lejlighed ved havet
- Maccagno Apartments har alt, hvad du behøver.
- Du kan desuden få glæde af fordele som:
- En elevator og røgfrie områder
- Værelsesfaciliteter
- Alle værelser er individuelt møblerede og har fordele som aircondition og separate spiseområder samt faciliteter som spiseborde.
- Ekstra faciliteter på værelserne inkluderer:
- 3 badeværelser med gratis toiletartikler
- 42-tommers fladskærms-tv med digitale kanaler
- Terrasse, separat spiseområde og køkken
Lignende overnatningssteder

Golfo Gabella
Maccagno con Pino e Veddasca
Golfo Gabella
Maccagno con Pino e Veddasca
- Pool
- Boblebad
- Parkering er inkluderet
- Gratis Wi-Fi
8.6 ud af 10, Fremragende, 169 anmeldelser
8,6
Fremragende
169 anmeldelser

Camin Hotel Luino
Luino
Camin Hotel Luino
Luino
- Morgenmad er inkluderet
- Kæledyrsvenligt
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
9.2 ud af 10, Fantastisk, 135 anmeldelser
9,2
Fantastisk
135 anmeldelser
Prisen er 1.190 kr.
1.190 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. sep. - 28. sep.

Hotel Al Campanile - Luxury Suites & Apartments
Baveno
Hotel Al Campanile - Luxury Suites & Apartments
Baveno
- Kæledyrsvenligt
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
- Morgenmad tilbydes
9.2 ud af 10, Fantastisk, 91 anmeldelser
9,2
Fantastisk
91 anmeldelser
Prisen er 1.209 kr.
1.209 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
4. okt. - 5. okt.

Residence Casa e Vela
Oggebbio
Residence Casa e Vela
Oggebbio
- På privat strand
- Kæledyrsvenligt
- Parkering er inkluderet
- Gratis Wi-Fi
9.8 ud af 10, Enestående, 13 anmeldelser
9,8
Enestående
13 anmeldelser
Prisen er 1.154 kr.
1.154 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
27. sep. - 28. sep.

Hotel Cannobio
Cannobio
Hotel Cannobio
Cannobio
- Kæledyrsvenligt
- Gratis Wi-Fi
- Restaurant
- Aircondition
9.4 ud af 10, Enestående, 114 anmeldelser
9,4
Enestående
114 anmeldelser
Prisen er 1.361 kr.
1.361 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
15. okt. - 16. okt.

Residenza dei Fiori
Cannero Riviera
Residenza dei Fiori
Cannero Riviera
- Pool
- Spa
- Kæledyrsvenligt
- Gratis Wi-Fi
9.8 ud af 10, Enestående, 6 anmeldelser
9,8
Enestående
6 anmeldelser
Prisen er 1.390 kr.
1.390 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
11. okt. - 12. okt.

Connie's apartment Extra Pet Friendly
Monvalle
Connie's apartment Extra Pet Friendly
Monvalle
- Køkken
- Vaskemaskine
- Udendørsareal
- Grillfaciliteter
10.0 ud af 10, Enestående, 1 anmeldelse
10
Enestående
1 anmeldelse

Hotel e Residence La Luna Nel Porto
Stresa
Hotel e Residence La Luna Nel Porto
Stresa
- Kæledyrsvenligt
- Gratis Wi-Fi
- Aircondition
- Morgenmad tilbydes
9.8 ud af 10, Enestående, 22 anmeldelser
9,8
Enestående
22 anmeldelser
Prisen er 1.420 kr.
1.420 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
19. okt. - 20. okt.

Stylish Lake Maggiore Apartment With Lake Views
Maccagno con Pino e Veddasca
Stylish Lake Maggiore Apartment With Lake Views
Maccagno con Pino e Veddasca
- Køkken
- Aircondition
- Udendørsareal
- Pejs

La Rosa Dei Venti Stresa Lake View Terrace
Stresa
La Rosa Dei Venti Stresa Lake View Terrace
Stresa
- Udendørsareal
- Bjergudsigt
- Stue/spiseområde
6.0 ud af 10, 1 anmeldelse
6,0
1 anmeldelse
Faciliteter på overnatningsstedet
Parkering og transport
- Begrænset parkering på stedet
Køkken
- Kaffe-/temaskine
- Kogeplade
- Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
- Køleskab
- Opvaskemaskine
- Ovn
Spisning
- Spisebord
Soveværelser
- 4 soveværelser
Badeværelse
- 3 private badeværelser
- Gratis toiletartikler
- Håndklæder til rådighed
- Toiletpapir
Opholdsområder
- Separat spiseområde
- Spisebord
Underholdning
- 42 tommers fladskærms-tv med digitale kanaler
Udendørsarealer
- Terrasse
Komfort
- Aircondition
Kæledyr
- Kæledyr er ikke tilladt
Hjælp til personer med et handicap
- Elevator (dørbredde på 132 centimeter)
- Røgfrit overnatningssted
Områdets højdepunkter
- Tæt på havet
Sikkerhedsforanstaltninger
- Kuliltedetektor (værten har angivet, at der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet)
- Røgalarm (værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet)
- Brandslukker
Generelt
- 4 enheder
- Individuel indretning
- Individuel møblering
Politikker
Indtjekning
Indtjekning starter kl. 15.00
Mulighed for kontaktløs indtjekning
Minimumsalder for indtjekning: 25 år
Udtjekning
Udtjekning inden: kl. 11.00
Mulighed for kontaktløs udtjekning
Særlige indtjekningsinstruktioner
Dette overnatningssted har ingen reception
Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner og en adgangskode inden for 72 timer inden ankomst. Der er adgang via en privat indgang
Dette overnatningssted tilbyder ikke indtjekning efter lukketid
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer
Adgangsmuligheder
Adgangskode, privat indgang
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt
Børn og ekstra senge
Børn er velkomne
Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet
Vigtige oplysninger
Gebyrer
Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:
- Der pålægges en byskat: USD 1.16 pr. person pr. nat, op til 10 nætter. Denne skat gælder ikke for børn under 15 år.
- Gæster opkræves et skadesdepositum på 562.09 USD før indtjekning.
Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.
Godt at vide
Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Værten har angivet, at der er en kuliltealarm på overnatningsstedet
Værten har angivet, at der er en røgalarm på overnatningsstedet
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Dette overnatningssted har udendørsområder såsom altaner, balkoner eller terrasser, der muligvis ikke er egnede for børn. Hvis du har spørgsmål, anbefaler vi, at du kontakter overnatningsstedet inden ankomst for at bekræfte, at de har et passende værelse til dig
Dette overnatningssted rengøres professionelt
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.
Vi bør nævne
Alle gæster, inklusive børn, skal være til stede på indtjekningstidspunktet, hvor alle skal fremvise deres pas
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 5000 USD i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger
Ofte stillede spørgsmål
Er Maccagno Apartments et kæledyrsvenligt overnatningssted?
Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.
Hvor meget koster parkering hos Maccagno Apartments?
Der er et begrænset antal pladser.
Hvornår er indtjekning på Maccagno Apartments?
Indtjekning starter kl. 15.00. Indtjekning uden for åbningstid er ikke mulig.
Hvornår er udtjekning på Maccagno Apartments?
Udtjekning er kl. 11.00.
Hvor ligger Maccagno Apartments?
Dette lejlighedskompleks ligger ved havet, kun 0,8 km fra Maccagno Stadion og ca. 10 km fra San Pietro e Paolo-kirken og Ferroviario del Verbano Museum. Derudover ligger Lake Lugano og Offentlig Strand ca. 20 km derfra. Du kan desuden gå til Maccagno Station på 8 minutter.