Hele lejligheden

Floor -1, view mountain, swimming pool, balcony, parking, tv, 32m², Les Houches

Billedgalleri for Floor -1, view mountain, swimming pool, balcony, parking, tv, 32m², Les Houches

Udendørsområde
Interiør
1 soveværelse
Indendørs pool
Spiseområde

Hele lejligheden

1 soveværelse32 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Mulighed for parkering

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Floor -1, view mountain, swimming pool, balcony, parking, tv, 32m², Les Houches

  • Les Hauts de Chavants, (no lift) is a residence made of 7 buildings, each with 3 to 4 floors. Albert 1er is located 200 meters to the ski slopes, skibus stop and Prarion Gondola. Les Houches town center is to be found 1900 meters away. Surface area : about 32 m² including 1 m² under 1.80 m. Floor -1. Orientation : West. View mountain (mont-blanc) and mountain (Chaine des Fiz). Living room. Bedroom with double bed (140*190). Cabin with 2 bunk beds (80+90). Kitchenette with oven, dishwasher, 4 vitroceramics cooking rings, fridge. Shower room with shower. Separated WC. Balcony. The beds in elevation are not suitable for children under 6 years.

Faciliteter på overnatningsstedet

Skifaciliteter

  • Mulighed for snowboarding i nærheden
  • Tæt på muligheder for skiløb

Pool- og spafaciliteter

  • Fællespool
  • Indendørs pool

Parkering og transport

  • Parkering på stedet

Køkken

  • Køleskab
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Soveværelser

  • Soveværelse

Badeværelse

  • Bruser

Opholdsområder

  • Stue

Udendørsarealer

  • Balkon

Komfort

  • Varme

Kæledyr

  • Kun førerhunde/servicehunde (kæledyr er ikke tilladt)

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Rengøring efter anmodning

Områdets højdepunkter

  • I bjergene

Oplevelser

  • Bjergklatring i nærheden
  • Mountainbiking i nærheden
  • Mulighed for at svømme i nærheden
  • Vandre-/cykelstier i nærheden

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Enhedens størrelse: 32 kvadratmeter
  • Rengøring (efter anmodning)

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 16.00
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Du modtager en e-mail fra værten med instruktioner til indtjekning og udtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt (servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer)
Besked fra værten: Animal non admis

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Begivenheder

Arrangementer er tilladt

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Fester og events er tilladt på stedet
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Dette overnatningssted administreres gennem vores samarbejdspartner Vrbo. Du modtager en e-mail fra Vrbo med et link til en Vrbo-konto, hvorfra du kan ændre eller afbestille din booking
Overnatningsstedets registreringsnummer 74143000112NB
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger

Om området

Denne lejlighed befinder sig i bjergene i Les Houches. Chamonix - Planpraz Skilift og Aiguille du Midi Kabelbane er begge et besøg værd, hvis oplevelser ligger højt på listen. De rejsende, der derimod er mere interesseret i stedets naturskønne områder, kan kigge forbi Mont Blanc. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad Richard Bozon Sportskompleks eller Megeve Sportscenter har på programmet. Udforsk områdets muligheder for oplevelser på, i og ved vandet såsom svømning i nærheden, eller nyd godt af den fri natur ved at kaste dig ud i mulighederne hvad angår vandring, bjergklatring og mountainbiking. Besøg vores rejseguide til Les Houches
Vis flere lejligheder i Les Houches
Kort
Les Houches

Hvad ligger i nærheden?

  • Et træhegn, et bjerg og en sø.
    Les Houches Skisportssted
    1 min. gang - 0.0 km
  • Prarion Kabinelift
    3 min. gang - 0.3 km
  • Chavants Sø
    5 min. gang - 0.4 km
  • Maison Neuve Skilift
    16 min. gang - 1.3 km
  • Bellevue Cable Car
    19 min. gang - 1.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Le Fayet Sporvognsstation - 14 min. kørsel
  • Viaduc-Sainte-Marie Station - 16 min. gang

Restauranter

  • La Croissanterie
    6 min. kørsel
  • Bar de la Cha
    35 min. kørsel
  • La Chalette
    29 min. kørsel
  • Hôtel - Restaurant Le Prarion
    26 min. kørsel
  • Bj’s Cafe
    24 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Floor -1, view mountain, swimming pool, balcony, parking, tv, 32m², Les Houches en pool?

Ja, dette overnatningssted har en indendørs pool.

Er Floor -1, view mountain, swimming pool, balcony, parking, tv, 32m², Les Houches et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kun servicedyr er tilladt på overnatningsstedet.

Hvor meget koster parkering hos Floor -1, view mountain, swimming pool, balcony, parking, tv, 32m², Les Houches?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på Floor -1, view mountain, swimming pool, balcony, parking, tv, 32m², Les Houches?

Indtjekning starter kl. 16.00.

Hvornår er udtjekning på Floor -1, view mountain, swimming pool, balcony, parking, tv, 32m², Les Houches?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Floor -1, view mountain, swimming pool, balcony, parking, tv, 32m², Les Houches?

Dette lejlighedskompleks ligger i bjergene, kun 10 minutters gang fra Prarion Kabinelift og Chavants Sø. Derudover ligger Bellevue Cable Car og Les Houches Skisportssted ca. 2 km derfra. Du kan desuden gå til Viaduc-Sainte-Marie Station på 16 minutter.

Anmeldelser af Floor -1, view mountain, swimming pool, balcony, parking, tv, 32m², Les Houches