Hele boligen

Villa in Countryside With Private Garden

Billedgalleri for Villa in Countryside With Private Garden

Et rektangulært swimmingpool med hvide hegn, liggestole og en fliseterrasse.
En dobbeltseng med hvide sengetøj og et natbord med en vase blomster.
Et overdækket udendørs område med en dør, røde skodder og flisegulv.
Et spiseområde med et bord og stole, et køkken i baggrunden og et stort vindue med gardiner.
En rummelig opholdsstue med spisebord, stole, sofaer, pejs og fjernsyn.

Hele boligen

3 soveværelser3 badeværelserPlads til 6 personer100 m2

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Villa in Countryside With Private Garden

  • Feriehus i landlige omgivelser
  • Du kan se frem til en terrasse, en have og en spillehal/et spillerum hos Villa in Countryside With Private Garden.
  • Yderligere fordele inkluderer:
    • En udendørs pool
    • Gratis selvstændig parkering
    • Gratis cykler, røgfrie områder og havegrill
  • Andre faciliteter på værelserne inkluderer:
  • Køkken med kogeplader

Faciliteter på overnatningsstedet

Pool- og spafaciliteter

  • Udendørs pool

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Køkken

  • Kogeplade

Soveværelser

  • 3 soveværelser

Badeværelse

  • 3 badeværelser

Udendørsarealer

  • Grillfaciliteter
  • Have
  • Terrasse

Tøjvask

  • Vaskemaskine/tørretumbler

Komfort

  • Varme

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator
  • Røgfrit overnatningssted

Områdets højdepunkter

  • I landlige omgivelser

Oplevelser

  • Gratis cykeludlejning
  • Spillehal/spillerum

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Generelt

  • Gratis cykeludlejning
  • Have
  • Individuel møblering

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 18.00
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 10.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Dette overnatningssted har ingen reception
Gæster modtager en e-mail med indtjekningsinstruktioner
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Kæledyr

Kæledyr er tilladt
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Gebyrer

Du vil blive bedt om at betale følgende på overnatningsstedet. Gebyrer inkluderer muligvis skatter:

  • Der pålægges en byskat: 0.85 EUR pr. person pr. nat. Denne skat gælder ikke for børn under 18 år.

Vi har medtaget alle gebyrer, som overnatningsstedet har oplyst.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Som følge af nationale reguleringer kan der ikke overføres mere end 1000 EUR i kontanter på dette overnatningssted. Kontakt overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen for flere oplysninger

Om området

Denne feriebolig befinder sig i landlige omgivelser i Les Forges. Parc de Blossac og Saint-Pierre Skov reflekterer områdets naturlige skønhed. Områdets andre seværdigheder inkluderer Mouton Village Park og Luka Land. Besøg vores rejseguide til Les Forges
Vis flere feriehuse i Les Forges
Kort
Les Forges, Nouvelle-Aquitaine

Hvad ligger i nærheden?

  • En moderne arkitektonisk bygning med et unikt geometrisk design, en flod og en by i baggrunden.
    Futuroscope
    50 min. kørsel - 53.8 km
  • Domaine Des Forges Golf
    5 min. kørsel - 2.4 km
  • Mouton Village Park
    11 min. kørsel - 7.1 km
  • Château des Forges Golf
    13 min. kørsel - 8.5 km
  • Gallo-romersk Sted i Sanxay
    13 min. kørsel - 8.9 km

Sådan kommer du rundt

  • Pamproux Station - 24 min. kørsel
  • Poitiers (PIS-Biard) - 50 min. kørsel

Restauranter

  • La Régalade
    7 min. kørsel
  • Festival International du Film Ornithologique
    9 min. kørsel
  • Restaurant Al-issa
    15 min. kørsel
  • Le Marconnay
    14 min. kørsel
  • Deano's Bar & Grill Restaurant
    18 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har Villa in Countryside With Private Garden en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Er Villa in Countryside With Private Garden et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, kæledyr er tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos Villa in Countryside With Private Garden?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Villa in Countryside With Private Garden?

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 18.00.

Hvornår er udtjekning på Villa in Countryside With Private Garden?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Villa in Countryside With Private Garden?

Dette feriested ligger i landlige omgivelser, kun 2,4 km fra Domaine Des Forges Golf og ca. 10 km fra Mouton Village Park og Gallo-romersk Sted i Sanxay. Derudover ligger Tumulusmuseet i Bougon 16,2 km derfra.

Anmeldelser af Villa in Countryside With Private Garden