Hele boligen

Bretz Bungalow

3.5-stjernet overnatningssted

Billedgalleri for Bretz Bungalow

Hytte - 1 soveværelse | Balkon
32-tommers tv med kabelkanaler
Køleskab, mikrobølgeovn, ovn, kogeplade
Hytte - 1 soveværelse | Privat køkken | Køleskab, mikrobølgeovn, ovn, kogeplade
Udendørsområde

Anmeldelser

10 ud af 10.
Enestående

Hele boligen

1 soveværelse1 badeværelsePlads til 4 personer

Populære faciliteter

  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Kæledyrsvenligt
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Bretz Bungalow

  • Højdepunkter på overnatningsstedet
  • Bretz Bungalow har alt, hvad du behøver. Gæster kan nyde godt af gratis Wi-Fi på værelset.
  • Andre fordele hos dette feriehus inkluderer:
    • Gratis selvstændig parkering
    • Røgfrie områder
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Bretz Bungalow inkluderer komfortable faciliteter såsom aircondition og gratis Wi-Fi.
  • Ekstra faciliteter på værelserne inkluderer:
    • Badeværelser med badekar eller brusere
    • 32-tommers tv med kabelkanaler
    • Køkken, køleskabe og opvaskemaskiner

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt i huset: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis selvstændig parkering på stedet
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet

Køkken

  • Kaffe-/temaskine
  • Kogeplade
  • Køleskab
  • Mikrobølgeovn
  • Opvaskemaskine
  • Ovn

Soveværelser

  • Soveværelse

Badeværelse

  • 1 badeværelse
  • Badekar eller brusekabine
  • Håndklæder til rådighed

Opholdsområder

  • Stue

Underholdning

  • 32 tommers tv med kabelkanaler

Tøjvask

  • Vaskemaskine/tørretumbler

Komfort

  • Aircondition
  • Loftsventilator

Kæledyr

  • Kæledyrsvenligt
  • Kun hunde er velkomne
  • 2 kæledyr i alt
  • Gebyr: 25 USD pr. kæledyr pr. nat
  • Der opkræves ikke gebyrer for førerhunde/servicehunde

Hjælp til personer med et handicap

  • Røgfrit overnatningssted

Service og tjenester

  • Reception med begrænsede åbningstider
  • Rengøring én gang pr. ophold

Sikkerhedsforanstaltninger

  • Kuliltedetektor ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en kuliltedetektor på overnatningsstedet – medbring eventuelt en bærbar detektor)
  • Røgalarm ikke angivet (værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet)

Lignende overnatningssteder

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 00.00
Minimumsalder for indtjekning: 25 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 11.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Gæster skal kontakte overnatningsstedet på forhånd for at få indtjekningsinstruktioner og en adgangskode. Receptionen er bemandet i et begrænset tidsrum
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, mindst 72 timer før du ankommer, for at arrangere indtjekning
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Adgangskode, reception (begrænsede åbningstider)

Kæledyr

Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på USD 25 pr. kæledyr pr. nat
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer
Kun hunde er velkomne
2 kæledyr i alt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ekstrasenge er ikke tilgængelige

Rygning

Rygning er ikke tilladt

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Valgfrie tjenester

  • Tillægsgebyr for kæledyr: USD 25 pr. kæledyr pr. nat
  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort. Kontanter accepteres ikke
Værten har ikke angivet, om der er en kuliltealarm på overnatningsstedet. Medbring evt. egen alarm.
Værten har ikke angivet, om der er en røgalarm på overnatningsstedet
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Om området

Denne feriebolig befinder sig i Leavenworth. Plain Cellars og Cove Resort er et besøg værd, hvis oplevelser er på agendaen, mens dem der hellere vil nyde naturen, kan kigge forbi Lake Wenatchee State Park og Wenatchee River. Besøg vores rejseguide til Leavenworth
Vis flere feriehuse i Leavenworth
Kort
12130 Bretz Dr., Leavenworth, WA, 98826

Hvad ligger i nærheden?

  • En flod der løber gennem en skovklædt dal med bjerge i baggrunden.
    Wenatchee River
    6 min. gang - 0.5 km
  • En person står ved en rolig sø med snedækkede bjerge i baggrunden.
    Lake Wenatchee State Park
    9 min. kørsel - 9.6 km
  • En person står ved en rolig sø med snedækkede bjerge i baggrunden.
    Lake Wenatchee
    12 min. kørsel - 14.5 km
  • En hestevogn i en historisk bytorv med traditionelle bygninger.
    Front Street Park
    32 min. kørsel - 34.7 km
  • Leavenworth Sommerteater
    33 min. kørsel - 35.7 km

Sådan kommer du rundt

  • Leavenworth Station - 23 min. kørsel
  • Wenatchee, WA (EAT-Pangborn Memorial) - 64 min. kørsel

Restauranter

  • 59er Diner
    13 min. kørsel
  • Squirrel Tree Resort
    13 min. kørsel
  • Plain Cellars
    5 min. kørsel
  • Old Mill Cafe
    5 min. kørsel
  • Wildflour
    11 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Er Bretz Bungalow et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, dette overnatningssted tillader hunde (maks. 2 i alt). Der er et gebyr på 25 USD pr. kæledyr pr. nat. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Hvor meget koster parkering hos Bretz Bungalow?

Der er gratis selvstændig parkering på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på Bretz Bungalow?

Indtjekning fra kl. 16.00 til kl. 00.00.

Hvornår er udtjekning på Bretz Bungalow?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger Bretz Bungalow?

Dette feriested ligger i Leavenworth, kun få skridt fra Wenatchee River og under 5 km fra Plain Cellars og Okanogan-Wenatchee National Forest. Derudover ligger Plain Valley Nordic Trails 3,2 km derfra.

Anmeldelser af Bretz Bungalow

Anmeldelser

Enestående

Alle de viste anmeldelser er indsendt af rigtige gæster. Kun rejsende, som har booket et ophold hos os, kan indsende en anmeldelse. Vi verificerer anmeldelser i henhold til vores retningslinjer og offentliggør alle anmeldelser, hvad enten de er positive eller negative.
Flere oplysningerÅbner i et nyt vindue
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 1 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 0 af i alt 1 anmeldelser

10

Rengøring

10

Service og personale

10

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter

Anmeldelser

Verificeret

10/10 Fremragende

Verificeret rejsende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort
It was an amazing little cabin! Only complaint we have is the bed was hard. Otherwise everything was above and beyond what we had expected 😊
Overnattede 2 nætter i december 2019