Hele boligen

Osprey Nest

Overnatningsstedets klasse: 4

Billedgalleri for Osprey Nest

Udendørsområde
Pool
Udendørsområde
Værelse
Badeværelse

Populære faciliteter

  • Pool
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Gratis Wi-Fi
  • Bjergudsigt

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

Osprey Nest

  • Feriested med eksklusiv profil i Tahoe Keys
  • Osprey Nest har alt, hvad du behøver. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset.
  • Andre fordele hos dette feriehus inkluderer:
  • En udendørs pool
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle værelser hos Osprey Nest inkluderer faciliteter såsom gratis Wi-Fi.
  • Ekstra faciliteter på værelserne tæller:
    • Opvaskemaskiner, mikrobølgeovne og vaskemaskiner/tørretumblere
    • Tv med kabelkanaler

Lignende overnatningssteder

Om området

Denne feriebolig befinder sig tæt på stranden i Tahoe Keys – et område i South Lake Tahoe. Heavenly Gondola og Heavenly Ski Resort er begge et besøg værd, hvis oplevelser står på agendaen. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge Emerald Bay State Park og Lakeside Beach. Ser du frem til et event eller en sportbegivenhed under din rejse? Se, hvad South Lake Tahoe isskøjtearena eller Tahoe Blue Event Center har på programmet. Besøg vores rejseguide til South Lake Tahoe
Vis flere feriehuse i South Lake Tahoe
Kort
2031 Venice, South Lake Tahoe, CA, 96150

Hvad ligger i nærheden?

  • En rolig sø omgivet af tæt skov og fjerne bjerge.
    Fallen Leaf Lake
    11 min. kørsel - 7.9 km
  • En gondolbane ved Heavenly Lake Tahoe, omgivet af bygninger og et flor af hvide blomster.
    Heavenly Gondola
    12 min. kørsel - 11.5 km
  • En bygning med rødt tag og en stenvæg foran.
    The Shops at Heavenly Village
    12 min. kørsel - 11.5 km
  • En strand med et bjerglandskab i baggrunden og solnedgang over vandet.
    Lakeside Beach
    13 min. kørsel - 11.1 km
  • Lake Tahoe Balloons
    3 min. kørsel - 1.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Lake Tahoe, CA (TVL) - 7 min. kørsel

Restauranter

  • Three Pines Coffee Co.
    7 min. kørsel
  • McDonald's
    5 min. kørsel
  • Taco Bell
    5 min. kørsel
  • Jalapeños Taqueria
    3 min. kørsel
  • Cascade Kitchens
    5 min. kørsel

Ofte stillede spørgsmål

Har Osprey Nest en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Hvornår er udtjekning på Osprey Nest?

Udtjekning er kl. 10.00.

Hvor ligger Osprey Nest?

Feriested ligger i Tahoe Keys, kun 1,5 km fra Lake Tahoe Balloons og ca. 5 km fra Magic Carpet Golf og Barton Memorial Hospital. Derudover ligger Pope Beach og The Hangar ca. 5 km derfra.