2 soveværelser1 badeværelsePlads til 6 personer50 m2
Om overnatningsstedet
T3 50m2 + Terrasse 15m2 UPREGNABEL SEVISNING, 6 pers, wifi og parkering inkluderet, N ° '4
Ny lejlighed, vendt mod havet, al komfort, møbleret terrasse, beliggende i centrum af Lacanau, tæt på butikker og underholdning, gåture og cykling. Mange aktiviteter: foreslået i omgivelserne:, surfing, padle, kitesurfing, bodyboard, sejlads, optimist, pedalbåd, windsurfing, ridning, golf. Du kan også drage fordel af nærheden af Médoc og dens slotte til at besøge disse slotte, deres kældre og smage deres vine eller drage fordel af dit ophold til at besøge byen Bordeaux.
PARKERING inkluderet, elevator. En parkeringsplads er forbeholdt dig. Sikker parkering i kælderen i boligen bortset fra store køretøjer
For fagfolk, der kan inddrives moms
Ny lejlighed (50m2) komfortabel havudsigt i en ny bolig på kun 6 lejligheder. Amerikansk køkken. Stue (sovesofa 2 pladser) med udsigt over møbleret terrasse (15m2) for at nyde solen. 1 soveværelse med udsigt over terrassen med havudsigt, med en 160 cm seng og skab. Et blindt rum med 90 køjesenge. SDB italiensk bruser. Tøv ikke med at bede mig om mere information under dit ophold for gode adresser og lokale begivenheder.
Hele indkvarteringen er tilgængelig
I hele dit ophold stiller jeg mig til rådighed, hvis du føler behov for at guide og rådgive dig til besøgene. Regionen er også rig på sin kulturelle arv mellem Médoc og havet
Beliggende mod havet tæt på butikkerne. Ideel til en ferie uden bil. Talrige sportsaktiviteter: surfing og surfskole, golfbane fra begyndere til bekræftet, ridning, lange cykelture på de 15 kilometer med de omkringliggende cykelstier (cykeludlejning i byen), Mickey club. Vand- og thalassoterapi-center. Casino. Sportsaktiviteter hver dag i juli og august samt hyppig musikalsk underholdning hele sommeren.
Adgang til Lacanau Océan fra Bordeaux ringvej afkørsel 8 ved D 1215 og derefter D6 fra Salaunes Daglig adgang med transgironde bus nr. 702 fra Bordeaux. Et køretøj er ikke vigtigt i lyset af lejens placering
Betaling af turistskat til den gældende sats senest ved ankomsten
Omkostningerne ved rengøringen ved slutningen af opholdet for lejligheden og levering af linned (sengelinned og 1 håndklæde / person) er obligatoriske for et beløb på henholdsvis € 90 og € 49 for i alt € 139.
For at forbedre din komfort er Pasino-boligen glade for at kunne tilbyde dig en række valgfri betalte tjenester Barneseng leje 6 € / dag Højstoludlejning 4 € / dag Klapvogn leje 5 € / dag Rengøring under opholdet 90 € pr. Intervention Linforsyningssæt under opholdet 49 € pr. Skift af sæt Morgenmad: croissant / varm drikke efter eget valg / appelsinsaft 20 € / PERS serveret i restauranten la marinière eller i lejligheden
For disse tjenester, bedes du kontakte os senest kl. 18 dagen før
Krydderier
Køkkengrej, tallerkener og køkkenredskaber
Soveværelser
2 soveværelser
Sengelinned til rådighed
Badeværelse
1 badeværelse
Hjælp til personer med et handicap
Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
Elevator
Flisegulv på fællesarealer
Glat gulv på fællesarealer
Hjælp til personer med et handicap på værelset
Røgfrit overnatningssted
Service og tjenester
Rengøring efter anmodning