Hele lejligheden

AXON Bukit Bintang 3-BDR 2-BR, 6pax, Near TRX & Pavillion, KLCC view

Billedgalleri for AXON Bukit Bintang 3-BDR 2-BR, 6pax, Near TRX & Pavillion, KLCC view

En rummelig balkon med udsigt over byens skyline, en fletstol og en person, der står ved gelænderet.
Et roftop-infinity pool med udsigt over bybilledet, inklusive et markant tårn og Grand Millennium bygningen.
En moderne bygning med en taghave, der har en sti, et vandelement og forskellige planter.
Et moderne træningscenter med træningsudstyr, store vinduer og udsigt over byen.
En moderne højhusbygning med en markant midterindgang og mange vinduer.

Anmeldelser

2,0 ud af 10.

Populære faciliteter

  • Pool
  • Køkken
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Gratis Wi-Fi
  • Aircondition
Den nuværende pris er 1.699 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
26. okt. - 27. okt.

Tilføj datoer for priser

Om overnatningsstedet

AXON Bukit Bintang 3-BDR 2-BR, 6pax, Near TRX & Pavillion, KLCC view

  • Welcome to our brand-new luxury three-bedroom apartment in the heart of Kuala Lumpur!

    Our apartment is located at Axon Bukit Bintang, just a 300-meter walk from two of Kuala Lumpur’s most iconic landmarks: TRX (Tun Razak Exchange) and Pavilion Mall. TRX is the city’s new financial hub, while Pavilion Mall is a shopper’s paradise, featuring world-class brands and top-tier dining options. Whether you’re a business traveler from around the globe or a leisure visitor here to indulge in shopping and gastronomy, our apartment offers unparalleled convenience and comfort.

    Our fully furnished three-bedroom apartment is equipped with high-speed Wi-Fi, a full kitchen, plush bedding, and breathtaking city views. One of the highlights is that both the living room and bedrooms offer stunning views of the iconic KLCC Twin Towers. Whether you’re admiring the sunrise or the dazzling city lights at night, these views will add a touch of magic to your stay. After a long day, you can unwind in our cozy space and immerse yourself in the mesmerizing cityscape.

    We are also happy to provide local travel recommendations—whether you’re exploring TRX’s financial district or browsing Pavilion Mall’s luxury boutiques, we’ll help you plan a fulfilling itinerary. Our goal is to ensure that every guest enjoys a hassle-free and memorable stay.

    Consider this condo your home away from home while you visit Kuala Lumpur. This welcoming property boasts 3 bedrooms - 2 queen beds and 1 twin bed and 1 twin sofa bed, perfect for families or groups of friends. With 2 bathrooms equipped with a bidet and shower, guests can freshen up after a day of exploring the city. Relax in the living room with a cozy sofa bed or head to the fitness room for a workout.

    We look forward to welcoming you and making your Kuala Lumpur experience truly unforgettable!

Lignende overnatningssteder

Om området

Denne lejlighed befinder sig i Bukit Bintang – et område i Kuala Lumpur. Pavilion Kuala Lumpur og Berjaya Times Square er begge et besøg værd, hvis shopping står på agendaen. Er du mere interesseret i stedets natur, kan du med fordel besøge KLCC Park og Batu-hulerne. Petrosains Videnskabs- og Opdagelsescenter og Perdana Botaniske Have er også et besøg værd. Besøg vores rejseguide til Kuala Lumpur
Vis flere lejligheder i Kuala Lumpur
Kort
Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

Hvad ligger i nærheden?

  • En travl gade i byen med forskellige køretøjer, herunder taxaer og en stor lastbil.
    Changkat Bukit Bintang
    3 min. gang - 0.3 km
  • En travl bygate med en markant bygning hvorpå der står 'Pavilion' og 'Armani / KL'.
    Pavilion Kuala Lumpur
    3 min. gang - 0.3 km
  • En stor indendørs forlystelsespark med rutsjebane, pariserhjul og diverse forlystelser.
    Berjaya Times Square
    5 min. gang - 0.5 km
  • Et summende gade marked med mennesker, der spiser ved borde, madboder og store kogegryder.
    Jalan Alor
    7 min. gang - 0.6 km
  • Lot 10 Shopping Centre
    2 min. gang - 0.2 km

Sådan kommer du rundt

  • Kuala Lumpur Masjid Jamek Station - 4 min. kørsel
  • Bukit Bintang LRT-station - 4 min. gang
  • Subang (SZB-Sultan Abdul Aziz Shah) - 38 min. kørsel

Restauranter

  • Steam Era Seafood Steamboat Restaurant 蒸时代海鲜蒸汽火锅
    2 min. gang
  • Restoran Jiang He 江河茶室
    2 min. gang
  • Domino's Pizza
    2 min. gang
  • Capistrano @ Menara MAA
    2 min. gang
  • Australian Confectionery
    2 min. gang

Ofte stillede spørgsmål

Har AXON Bukit Bintang 3-BDR 2-BR, 6pax, Near TRX & Pavillion, KLCC view en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Hvad koster det at overnatte hos AXON Bukit Bintang 3-BDR 2-BR, 6pax, Near TRX & Pavillion, KLCC view?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos AXON Bukit Bintang 3-BDR 2-BR, 6pax, Near TRX & Pavillion, KLCC view den 26. okt. 2026 starter fra 1.699 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 23. okt. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er AXON Bukit Bintang 3-BDR 2-BR, 6pax, Near TRX & Pavillion, KLCC view et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos AXON Bukit Bintang 3-BDR 2-BR, 6pax, Near TRX & Pavillion, KLCC view?

Der er mulighed for parkering på overnatningsstedet.

Hvornår er indtjekning på AXON Bukit Bintang 3-BDR 2-BR, 6pax, Near TRX & Pavillion, KLCC view?

Indtjekning starter kl. 15.00.

Hvornår er udtjekning på AXON Bukit Bintang 3-BDR 2-BR, 6pax, Near TRX & Pavillion, KLCC view?

Udtjekning er kl. 11.00.

Hvor ligger AXON Bukit Bintang 3-BDR 2-BR, 6pax, Near TRX & Pavillion, KLCC view?

Dette lejlighedskompleks ligger i Bukit Bintang, kun 10 minutters gang fra Fahrenheit 88 Indkøbscenter, Berjaya Times Square og Pavilion Kuala Lumpur. Derudover ligger KLCC Park og Petronas Twin Towers ca. 2 km derfra. Bukit Bintang LRT-station ligger inden for 4 i minutters gang, mens Imbi LRT-station ligger inden for 8 minutters gang.

Anmeldelser

Anmeldelser af AXON Bukit Bintang 3-BDR 2-BR, 6pax, Near TRX & Pavillion, KLCC view

2,0

2,0

Rengøring
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 0 af i alt 1 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 1 af i alt 1 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

2/10 Bundkarakter

Synes godt om: Indtjekning
Synes ikke om: Rengøring, kommunikation, annoncens rigtighed
Overnattede 8 nætter i februar 2026