Campanile PRIME Krakow Old Town

Overnatningsstedets klasse: 3

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

8,8 ud af 10.
Fremragende
Den nuværende pris er 517 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
4. nov. - 5. nov.

Populære faciliteter

  • Kæledyrsvenligt
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
  • Morgenmad tilbydes
  • Mulighed for parkering

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 4 ud af 4 værelser

Junior-suite - 1 kingsize-seng med sovesofa

  • Plads til 3 personer
  • 1 kingsize-seng og 1 sovesofa (dobbeltseng)

Standardværelse - 2 enkeltsenge

9,0 ud af 10
Fantastisk
(11 anmeldelser)
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge

Standardværelse - 1 queensize-seng

8,8 ud af 10
Fremragende
(21 anmeldelser)
  • Plads til 2 personer
  • 1 queensize-seng

Superior-værelse - 1 kingsize-seng

9,6 ud af 10
Enestående
(4 anmeldelser)
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng

Du vil muligvis også kunne lide

Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

Campanile PRIME Krakow Old Town befinder sig i Kraków Gamle Bydel – et område i Kraków, der ligger tæt på en togstation. Wawel-slottet og Wieliczka-saltminen er begge betydningsfulde seværdigheder, du kan opleve. Er du mere interesseret i at shoppe, kan du med fordel besøge Main Market Square (Rynek Główny). Ser du frem til et event eller en sportsbegivenhed under din rejse? Se, hvad Marshal Jozef Pilsudski Stadion har at byde på, eller mal byen rød med et besøg til Cellar Under the Rams. Benyt lejligheden til at udforske områdets udendørsoplevelser som vandre-/cykelruter. Besøg vores rejseguide til Kraków
Kort
Ul Sw Tomasza 34, Kraków, Lesser Poland, 31-023

Hvad ligger i nærheden?

  • En historisk bygning med et tårn og to kupler, omgivet af efterårsblade.
    Royal Road
    1 min. gang - 0.0 km
  • En park med en belagt sti, bænke og træer.
    Planty-parken
    1 min. gang - 0.1 km
  • En historisk murstensbygning med flere tårne og en central gårdsplads.
    Kraków Barbican
    6 min. gang - 0.5 km
  • En historisk plads med en markant kirke, en markedsbygning og en godt oplyst gade.
    Main Market Square (Rynek Główny)
    6 min. gang - 0.6 km
  • En livlig plads med et markant kirketårn, en statue og omkringliggende historiske bygninger.
    Skt. Maries Basilika
    6 min. gang - 0.6 km

Sådan kommer du rundt

  • Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Station - 9 min. kørsel
  • Kraków Główny Station - 17 min. gang
  • John Paul II - Balice Lufthavn (KRK), Kraków - 36 min. kørsel

Restauranter

  • Bull Pub
    3 min. gang
  • House of Beer
    1 min. gang
  • Moaburger
    2 min. gang
  • Wódka
    2 min. gang
  • Pierogarnia Krakowiacy
    2 min. gang

Om overnatningsstedet

Campanile PRIME Krakow Old Town

  • Hotel i nærheden af Main Market Square (Rynek Główny)
  • Tæt ved Wawel-slottet ligger Campanile PRIME Krakow Old Town, som tilbyder en gratis reception hver dag, et bibliotek og renseri/vaskeri. Stedets restaurant, Campanile Restaurant, byder på morgenmad, frokost og middag. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset. Gæster kan også få glæde af andre faciliteter som en bar og et konferencelokale.
  • Du kan desuden få glæde af fordele som:
    • Morgenmadsbuffet (tillægsgebyr), selvstændig parkering og lufthavnstransport tur-retur (tillægsgebyr)
    • En døgnåben reception, en computerstation og en elevator
    • En festsal, en automat og pengeautomat/banktjenester
    • Anmeldelserne fra gæster giver topkarakter til det hjælpsomme personale og den perfekte beliggenhed
  • Værelsesfaciliteter
  • All 106 rooms byder på fordele som aircondition plus faciliteter som gratis Wi-Fi og gratis vand på flaske. Gæsteanmeldelserne giver topkarakter til de rene værelser på overnatningsstedet.
  • Ekstra faciliteter på værelserne tæller:
    • Genanvendelige kaffe-/tefiltre og affaldssortering
    • Tv med kabelkanaler
    • Gratis vugger, gratis teposer/instantkaffe og elkedler

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Lufthavnstransport tur-retur døgnet rundt (tillægsgebyr)
  • Parkering på stedet (120 PLN pr. nat)
  • Begrænset selvstændig parkering på stedet
  • Mulighed for handicapparkering

Mad og drikke

  • Morgenmadsbuffet tilbydes mod et gebyr fra kl. 06.30 til kl. 10.00 på hverdage og fra kl. 07.00 til kl. 10.30 i weekenden. Gebyret er 55 PLN pr. person.
  • En bar/lounge
  • En restaurant
  • Gratis reception med hotelbestyreren hver dag

Restauranter på stedet

  • Campanile Bar
  • Campanile Restaurant

Oplevelser

  • Bibliotek

Familievenlige faciliteter

  • Ekstra seng (tillægsgebyr)
  • Vaskeri
  • Vugge på værelset

Bekvemmeligheder

  • Automat
  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception
  • Gratis aviser i lobbyen
  • Hæveautomat
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Rengøring (dagligt)
  • Renseri-/vaskeriservice
  • Udskiftning af håndklæder efter anmodning

Forretningstjenester

  • Computerstation
  • Konferencelokaler med et areal på 182 m²
  • Mødelokaler

Hjælp til personer med et handicap

  • Hvis du vil anmode om hjælp til personer med et handicap, bedes du kontakte overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i din reservationsbekræftelse.
  • Adgang for kørestolsbrugere (kan være begrænset)
  • Blindeskrift eller hævede tegn
  • Elevator
  • Handicapparkering
  • Handicapvenlig lufthavnstransport
  • Registreringsskranke med adgang for kørestolsbrugere

Andet

  • 1 bygning
  • 7 etager
  • Ingen rørepinde af plastic
  • Ingen sugerør af plastic
  • Omfattende politik for at reducere madspild
  • Rørepinde uden plastic tilbydes
  • Selskabssal
  • Sugerør uden plastic tilbydes
  • Særlige rygeområder
  • Termoruder
  • Udflugter og oplevelser, der ejes og organiseres lokalt
  • Vegetarisk morgenmad tilbydes
  • Vegetariske spisemuligheder

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Ekstra seng (tillægsgebyr)
  • Gratis vugge
  • Sengelinned til rådighed

Badeværelse

  • Håndklæder til rådighed

Underholdning

  • Tv med kabelkanaler

Mad og drikke

  • Elkedel
  • Gratis vand på flaske
  • Roomservice
  • Teposer/instantkaffe

Andet

  • Affaldssortering
  • Aircondition (klimakontrolleret)
  • Genanvendelige kaffe-/tefiltre
  • Skrivebord
  • Store flasker på badeværelset (f.eks. shampoo, balsam og sæbe)
  • Strygejern/strygebræt (efter anmodning)
  • Telefon
  • Vandbesparende brusere

Politikker

Indtjekning

Indtjekning starter kl. 14.00
Sen indtjekning afhænger af tilgængelighed
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.00

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Kontakt venligst overnatningsstedet via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen, hvis du planlægger at ankomme efter kl. 23.00
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er tilladt mod et ekstra gebyr på PLN 50 pr. kæledyr pr. nat
Servicedyr er tilladt, og der opkræves ikke gebyrer
Op til 10 kg pr. kæledyr
Der tilbydes mad- og vandskåle

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne
Ekstrasenge er tilgængelige mod et gebyr på 150.0 PLN pr. nat
Gratis vugger er tilgængelige efter anmodning på overnatningsstedet

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

  • American Express
  • Diners Club
  • MasterCard
  • Visa

Vigtige oplysninger

Valgfrie tjenester

  • Gebyr for morgenmadsbuffet: 55 PLN pr. person (cirkapriser)
  • Gebyr for selvstændig parkering: PLN 120 pr. nat
  • Tillægsgebyr for kæledyr: PLN 50 pr. kæledyr pr. nat
  • Der opkræves ikke gebyrer for servicedyr
  • Gebyr for ekstra seng: 150.0 PLN pr. nat

Ovenstående liste er muligvis ikke fuldstændig. Gebyrer og depositummer inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Ofte stillede spørgsmål

Er Campanile PRIME Krakow Old Town et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Ja, Campanile PRIME Krakow Old Town tillader kæledyr med en maksimumvægt på 10 kg pr. kæledyr. Der er et gebyr på 50 PLN pr. kæledyr pr. nat. Servicedyr er fritaget fra gebyrer.

Hvad koster det at overnatte hos Campanile PRIME Krakow Old Town?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos Campanile PRIME Krakow Old Town den 4. nov. 2026 starter fra 517 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 19. okt. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Hvor meget koster parkering hos Campanile PRIME Krakow Old Town?

Der tilbydes selvstændig parkering mod et gebyr på 120 PLN pr. nat.

Hvornår er indtjekning på Campanile PRIME Krakow Old Town?

Indtjekning starter kl. 14.00. Sen indtjekning er mulig i et begrænset tidsrum.

Hvornår er udtjekning på Campanile PRIME Krakow Old Town?

Udtjekning er kl. 12.00.

Tilbyder Campanile PRIME Krakow Old Town shuttletransport til lufthavnen?

Ja, der er lufthavnstransport.

Hvor ligger Campanile PRIME Krakow Old Town?

Dette hotel ligger i Kraków Gamle Bydel, kun 5 minutters gang fra Royal Road og Main Market Square (Rynek Główny). Derudover ligger Planty-parken og Florianska-gade 5 minutter derfra. Du kan desuden gå til Kraków Główny Station på 17 minutter.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.

Anmeldelser

Anmeldelser af Campanile PRIME Krakow Old Town

8,8

Fremragende

8,8

Rengøring

9,6

Området

8,6

Service og personale

8,4

Overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Bedømmelse på 10 − Fremragende. 466 af i alt 1003 anmeldelser
Bedømmelse på 8 − Udmærket. 410 af i alt 1003 anmeldelser
Bedømmelse på 6 − Okay. 104 af i alt 1003 anmeldelser
Bedømmelse på 4 − Dårligt. 20 af i alt 1003 anmeldelser
Bedømmelse på 2 − Forfærdeligt. 3 af i alt 1003 anmeldelser

Anmeldelser

Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Rigtig fint hotel på god lokation. Morgen buffeten lidt kedelig
Overnattede 3 nætter i april 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Central beliggenhed i den gamle bydel
Overnattede 3 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse

8/10 Godt

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter, værelsets komfort
Rent, lækkert og døgnåben reception
Overnattede 1 nat i juni 2025
Verificeret anmeldelse

4/10 Ringe

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Synes ikke om: Faciliteter
Vi var en gruppe på 7 voksne som skulle på studietur til Krakow, derfor var det vigtigt for os, at vi valgte et hotel med en ordentlig lounge, hvor vi kunne sidde og hygge os sammen om arterne og derfor valgte vi dette hotel Men da vi ankom til hotellet var det under ombygning og der var ikke mulighed for at kunne sidde nogle steder og have social samvær, undre mig over at hotellet giver deres kunder besked om sådanne ændringer
Overnattede 4 nætter i marts 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great stay!
Overnattede 2 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Good hotel. Clean and I have a good nights sleep. Close to the center quiet area.
Overnattede 2 nætter i oktober 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Excelente lugar y trato….y ubicación
Overnattede 2 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Fantastic location just off the Main Street in the old town and within easy walking distance of everywhere we wanted to go. The room was clean and spacious, staff were friendly and helpful. Overall a great hotel
Overnattede 4 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Väldigt fint och rent rum. Bra geografisk position, nära till Old Town men ändå lugnt och tyst.
Overnattede 4 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great place
Overnattede 1 nat i august 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
The place was great
Overnattede 4 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Spacious room. Very clean. Comfortable bed. Nice breakfast with good choices.
Overnattede 3 nætter i september 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great location!
Overnattede 4 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Very Well located, nice breakfast
Overnattede 2 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Todo muy limpio, buena variedad en el desayuno y el hotel está bien ubicado
Overnattede 1 nat i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great breakfast buffet and staff were very helpful and professional. The reception desk staff were patient and informative! Clean room daily! It was a very comfortable stay.
Overnattede 5 nætter i august 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great Location, well pleased. Will be coming back for sure.
Overnattede 5 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Clean room, air conditioning and excellent location!
Overnattede 2 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Great edge of Old Town hotel. Clean, modern and spacious with generous buffet breakfast
Overnattede 2 nætter i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Camera molto pulita, silenziosa. Consigliato
Overnattede 5 nætter i august 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Excelente localização . ..
Overnattede 2 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Sauberes Zimmer, tolle Lage, nettes Personal.
Overnattede 4 nætter i maj 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter
A pesar de der un lugar viejito, el personal siempre fue muy atento y muy amable.
Overnattede 1 nat i juli 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Everything was great standard start to finish and would stay here again without hesitation
Overnattede 4 nætter i juni 2026
Verificeret anmeldelse

10/10 Fremragende

Synes godt om: Rengøring, service og personale, faciliteter, overnatningsstedets tilstand og faciliteter
Excellent location, service and facilities.
Overnattede 3 nætter i maj 2026