TIARA BY MPS

Overnatningsstedets klasse: 4.5

Vælg datoer for at se priser

Anmeldelser

9,2 ud af 10.
Fantastisk

Populære faciliteter

  • Pool
  • Spa
  • Parkering er inkluderet
  • Gratis Wi-Fi
  • Restaurant
  • Aircondition
Den nuværende pris er 367 kr.
inkluderer skatter og gebyrer
31. aug. - 1. sep.

Værelsesmuligheder

Tilgængelige filtre for værelser
Viser 9 ud af 9 værelser

Deluxe-værelse med 2 enkeltsenge

10,0 ud af 10
Enestående
(1 anmeldelse)
  • Byudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 2 enkeltsenge
  • Gratis Wi-Fi

Deluxe-dobbeltværelse

  • 1 soveværelse
  • Plads til 2 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Premium-dobbeltværelse - byudsigt

  • Byudsigt
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Executive-studiolejlighed

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Executive-suite

  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Superior-dobbeltværelse - byudsigt

  • Byudsigt
  • 33 m²
  • 1 soveværelse
  • Plads til 4 personer
  • 1 kingsize-seng
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 4 personer
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 4 personer
  • Gratis Wi-Fi

Værelse

  • Plads til 4 personer
  • Gratis Wi-Fi
Mod logo
Log på for at se tilgængelige rabatter og fordele. Flere fordele til flere eventyr.

Om området

TIARA BY MPS befinder sig i Kozhikode i centrum og tæt på lufthavnen. Gokulam Galleria og Emarald Mall er begge et besøg værd, hvis shopping er på agendaen, mens dem der hellere vil nyde naturen, kan kigge forbi Sarovaram Økopark og Mananchira Square. Besøg vores rejseguide til Kozhikode
Kort
Mavoor Road Puthiyara Kerala 673004, Kozhikode, KERALA, 673004

Hvad ligger i nærheden?

  • En bronzereliefskulptur med detaljerede motiver og inskriptioner, foran et baggrund af træer og en bygning.
    Mananchira Square
    6 min. kørsel - 2.5 km
  • Emarald Mall
    11 min. gang - 1.0 km
  • Sarovaram Økopark
    19 min. gang - 1.6 km
  • Tali Tempel
    7 min. kørsel - 1.8 km
  • Thali Shiva-templet
    8 min. kørsel - 2.5 km

Sådan kommer du rundt

  • Kozhikode Vellayil Station - 11 min. kørsel
  • Kozhikode (CCJ-Calicut Intl.) - 58 min. kørsel

Restauranter

  • Malabar Palace Hotel
    3 min. kørsel
  • Zaitoon
    3 min. gang
  • Burger Lounge
    10 min. gang
  • Sattara
    17 min. gang
  • Bun Club, Asma Tower
    9 min. gang

Om overnatningsstedet

TIARA BY MPS

  • Hotel med luksusfaciliteter i centrum
  • En gratis reception hver dag, en kaffebar/café og renseri/vaskeri er blot nogle af faciliteterne hos TIARA BY MPS. Forkæl dig selv med massage i stedets spa, TIARA. Hold forbindelsen med gratis Wi-Fi på værelset. Gæster kan også få glæde af andre faciliteter som et forretningscenter og en restaurant.
  • Du kan desuden drage fordel af:
    • En udendørs pool
    • Gratis parkeringsservice
    • Hurtig udtjekning, hurtig indtjekning og bagageopbevaring
    • Gratis aviser, massage-/behandlingsrum og concierge-tjenester
  • Værelsesfaciliteter
  • Alle 105 værelser individuelt møblerede og inkluderer komfortable faciliteter såsom premium-sengetøj og arbejdsområder med plads til en bærbar computer samt fordele som aircondition og separate siddeområder.
  • Andre faciliteter på værelserne tæller:
    • Egyptiske bomuldslagner, senge med madrasser af viskoelastisk skum og dundyner
    • Badeværelser med brusere og gratis toiletartikler
    • Garderobe eller klædeskab, separat siddeområde og premium-tv-kanaler

Lignende overnatningssteder

Faciliteter på overnatningsstedet

Internet

  • Tilgængeligt på alle værelser: gratis Wi-Fi
  • Tilgængeligt på nogle fællesarealer: gratis Wi-Fi

Parkering og transport

  • Gratis parkeringsservice på stedet
  • Begrænset parkeringsservice på stedet

Mad og drikke

  • En kaffebar/café
  • En restaurant
  • Gratis reception med hotelbestyreren hver dag

Oplevelser

  • Spa med stort udvalg af behandlinger
  • Udendørs pool

Familievenlige faciliteter

  • Udendørs pool
  • Vaskeri

Bekvemmeligheder

  • Automat
  • Bagageopbevaring
  • Døgnåben reception
  • Gratis aviser i lobbyen
  • Guidebøger
  • Pengeskab i receptionen
  • Vaskeri

Gæstefaciliteter

  • Aftenopredning
  • Concierge-tjenester
  • Rengøring (dagligt)
  • Renseri-/vaskeriservice

Forretningstjenester

  • Forretningscenter

Spa med stort udvalg af behandlinger

  • Behandlingsrum
  • Dampbad
  • Massage
  • Spaen er åben hver dag

Hjælp til personer med et handicap

  • Ingen elevator

Andet

  • Selskabssal
  • Særlige rygeområder (der opkræves bøder ved overtrædelse)

Værelsesfaciliteter

Soveværelse

  • Dundyne
  • Egyptiske bomuldslagner
  • Madras af viskoelastisk skum

Badeværelse

  • Bruser
  • Gratis toiletartikler
  • Hjemmesko
  • Håndklæder til rådighed
  • Hårtørrer
  • Privat badeværelse
  • Shampoo
  • Sæbe
  • Tandbørste og tandpasta (efter anmodning)
  • Toiletpapir

Underholdning

  • Kabelkanaler
  • Premium-kanaler

Mad og drikke

  • Gratis vand på flaske
  • Minibar

Andet

  • Aircondition
  • Arbejdsområde til bærbar computer
  • Individuel møblering
  • Separat siddeområde
  • Skrivebord

Politikker

Indtjekning

Indtjekning fra kl. 14.00 til når som helst
Huritg indtjekning er tilgængelig
Minimumsalder for indtjekning: 18 år

Udtjekning

Udtjekning inden: kl. 12.00
Hurtig udtjekning er tilgængelig

Særlige indtjekningsinstruktioner

Receptionspersonalet tager imod gæster ved ankomst til overnatningsstedet
Oplysninger fra overnatningsstedet kan være oversat ved hjælp af automatiserede oversættelsesværktøjer

Adgangsmuligheder

Bemandet reception

Kæledyr

Kæledyr er ikke tilladt

Børn og ekstra senge

Børn er velkomne

Betalingstyper accepteret på overnatningsstedet

Vigtige oplysninger

Godt at vide

Dette overnatningssted udlejes af en professionel vært, der udlejer som en virksomhed eller et erhverv.
Gebyrer for ekstra opredninger kan forekomme og varierer afhængigt af overnatningsstedets politik
Gyldigt billed-ID og kreditkort, debetkort eller kontant depositum kan være påkrævet ved indtjekning til dækning af påløbende udgifter
Særlige ønsker afhænger af tilgængelighed ved indtjekning og kan medføre ekstra gebyrer. Særlige ønsker kan ikke garanteres
Dette overnatningssted accepterer kreditkort, debetkort og kontanter
Overnatningsstedets sikkerhedsforanstaltninger inkluderer brandslukker
Hvis du afbestiller din reservation, er dette underlagt værtens afbestillingspolitik. I overensstemmelse med EU's regler om forbrugerrettigheder er reservation af overnatning ikke omfattet af fortrydelsesretten.

Vi bør nævne

Dette overnatningssted har ingen elevatorer
Reservationer er påkrævet for massagebehandlinger. Reservationer kan foretages ved at kontakte overnatningstedet inden ankomst via kontaktoplysningerne i reservationsbekræftelsen

Ofte stillede spørgsmål

Har TIARA BY MPS en pool?

Ja, dette overnatningssted har en udendørs pool.

Hvad koster det at overnatte hos TIARA BY MPS?

Priserne for 1 nat for 2 voksne hos TIARA BY MPS den 31. aug. 2026 starter fra 367 kr., inkl. skatter og gebyrer, fra og med den 29. aug. 2026. Denne pris er baseret på den laveste pris pr. nat fundet inden for de seneste 24 timer for ophold i de næste 30 dage. Priser kan til enhver tid ændres. Vælg dine datoer for mere præcise priser.

Er TIARA BY MPS et kæledyrsvenligt overnatningssted?

Nej, kæledyr er ikke tilladt på dette overnatningssted.

Hvor meget koster parkering hos TIARA BY MPS?

Der er gratis parkeringsservice på dette overnatningssted.

Hvornår er indtjekning på TIARA BY MPS?

Indtjekning fra kl. 14.00 til når som helst.

Hvornår er udtjekning på TIARA BY MPS?

Udtjekning er kl. 12.00.

Hvor ligger TIARA BY MPS?

Dette hotel med luksusfaciliteter ligger i hjertet af Kozhikode, kun 15 minutters gang fra Gokulam Galleria, Baby Memorial Hospital og Emarald Mall. Derudover ligger Sarovaram Økopark og EMS Stadion ca. 2 km derfra.

Kan jeg afbestille min reservation gratis og modtage fuld refusion?

Ja, dette overnatningssted tilbyder gratis afbestilling for udvalgte værelsespriser, fordi fleksibilitet er vigtigt. Du bedes læse overnatningsstedets afbestillingspolitik på vores hjemmeside for at få flere oplysninger om undtagelser eller krav.